Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha lejár a TGYÁS ami 6 hónap,...

Ha lejár a TGYÁS ami 6 hónap, a GYED-et igényelni kell vagy automatikusan fog járni? Ha igényelni kell akkor hogyan tudom?

Figyelt kérdés
2008. nov. 28. 10:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igényelned kell, ha a munkahelyed kifizetőhely, akkor ott, ha nem, akkor asszem az oep-be kell bemenned. De nem jár automatikusan!
2008. nov. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igényelni kell, ha a munkahelyed kifizetőhely , akkor ott, ha nem akkor az államkincstárnál. Sajnos nem jár automatikusan.
2008. nov. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én felhívtam a munkahelyem, és kiküldték az igénylőlapot. Szerintem te is járj utána, hátha elfelejtik. Ha a munkahely nem kifizetőhely, az annál macerásabb, mert az Államkincstárnál elég lassú az ügyintézés. Min. 1 hónappal a GYED kezdete előtt állj neki intézkedni. Persze, ha kicsúszol a határidőből, utólag is megkapod, de gondolom azért jól jönne az a pénz időben.
2008. nov. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2.válaszoló vagyok. A netről is letöltheted az igénylő lapot,az állakincstár oldalán megtalálod.
2008. nov. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm az információkat,sajnos akkor elég rendesen kicsúsztam a határidőből,azt hiszem sürgősen kell intézkednem!
2008. nov. 28. 12:12
 6/14 A kérdező kommentje:
Milyen nyomtatvány kell,hogyan szerepel az oep oldalán?
2008. nov. 28. 12:14
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia. A tgyás csak 168 nap, nem kerek fél év. a fél év nekem is jan17-én jár le de a tgyás dec. 31-én. Küldtek is róla papírt. Én személyesen intézem. Ja és azt mondták, hogy 1 hónappal a lejárat előtt el kell indítani, mert annyi az átfutási idő és így lesz folyamatos a pénzed. Én csak beírtam a google-be, hogy gyed és egyszerűbben megtaláltam a nyomtatványokat. A papírok közt kell lenni igénylő lapnak, nyilatkozatnak, foglalkoztatói igazolásnak és pótlapnak. (Azt hiszem az igénylés és a nyilatkozat egy helyen van.De ha kell írj privit és elküldöm emailben a dokumentumokat. Nekem hétfőn megy a párom a papírokkal. Sajna én nem tudok menni, mert babóm mostanában két óránként eszik.
2008. nov. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Rákerestem a neten, beillesztem ide a címet:

[link]

Ezt másold be. És ezeket töltsd le:

- Igénybejelentés gyermekgondozási díjra

-Foglalkoztató gyermekgondozási díj megállapításához

-Pótlap gyermekgondozási díj megállapításához (PL. 30/gyed. r. sz.)

Remélem érthető

2008. nov. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja bocs nem kell bemásolni, elég ha ráklikkelsz...:)
2008. nov. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2008. nov. 28. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!