Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyed lejárta és a köv....

Ha a gyed lejárta és a köv. Szülés között kb.1,5 hónap van, akkor lehet azt, hogy kiveszem a benn lévő (2 évnyi) szabit, mellette gyest kérek a szülésig, majd indul újra a tgyás és a gyed?

Figyelt kérdés
(persze a szüléskor lemondom a gyest). Kivehetem a szabikat? Lehet ezt így együtt (szabi+gyes? )
2010. jan. 25. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem ennek így nincs jogi akadálya.
2010. jan. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mehet így, de a TP lehet jobb lenne, mert szabadság alatt fel is mondhatnak. Bár a GYES véd a felmondás alól. Ha jól tudom. Jogi fórumon kérdezz utána szerintem.
2010. jan. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hát a gyes is védi meg a terhesség is. első voltam.
2010. jan. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Fel nem mondanak, stabil az állásom. Csak most azon szőröznek, hogy a tulajjal beszéljem meg, hogy kiadja-e a szabikat, vagy majd a 2. gyerek után egybe a 6 évnyit :( Csak az lett volna az érdekes, hogy az a 1.5 hónapnyi gyes nem befolyásolja-e majd a későbbi jövedelmet...
2010. jan. 25. 17:03
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag semmi akadálya, sőt a főnök se köthet bele. Ki kell adnia a szabikat. Emelt bérrel, azt ugye tudod! Tehát meg kell emelje a béredet az elmúlt évek cégnél átlagos béremelésének mértékével és arra jár a szabadság!

Szabadság csak a gyed első évére jár, nem mind a kettőre, azt is tudod, ugye? Meg esetleg ami a szülés előtt bennragadt.

2010. jan. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!