Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hazudott a könyvel...

Szerintetek hazudott a könyvelőm? Vagy tényleg több mint egy hónap szokott lenni a TGYÁS megállapítása?

Figyelt kérdés
Decemberben elején szültem, én szülés előtt igényelni akartam a TGYÁS-t, mondtam is a könyvelőmnek, mondta oké, erre szülés után hívom, hogy áll a dolog, azt mondta se hogy, ugyhogy akkor igénylejük szülés után már, így egyszerűbb neki.Aztán januárban meg lett minden papírja a kicsinek, elküldtem neki amit kért. február legelején hívom, hogy áll a dolog, erre mondja, még elkéne küldenem ezt azt,tehát ha én nem hívom, ő nem keresett volna. Azt mondta, ha elküldtem ő egyből be is adja, és Márcussal szerinte már kapom is a pénzt. Tehát ha tényleg elküldte volna február elején a szükséges dokumentumokat, akkor elvileg már meg tudták volna állapítani a TGYÁS-t nem?Bocsi, hogy kicsit össze vissza lett, de már nagyon ideges vagyok, december óta nem kaptam pénzt, és már most se fogok!!!ÉS ha itt azt mondjátok, hogy elvileg meg lehetett volna már állapítani ha tényleg elküldte mikor ígérte, akkor ma felhívom, de már nem leszek türelmes, mert eleget voltam!
2011. márc. 10. 06:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem valamit biztos takargat. Nekem ugyan munkahelyről jön a TGYÁS, de nov.24-én szültem, előtte egy héttel 17-én igényeltem a cégnél, és a következő fizetéssel dec.10-én már kaptam is.

2011. márc. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valami nem stimmel ez biztos. Ennyi idő biztos nem kell hozzá alap esetben, szóval szinte biztos, hogy a könyvelőd hibázott. A dokumentumok letölthetők az államkincstár honlapjáról- de gondolom ott már te is jártál. Ha mindent postára adott akkor a beérkezéstől számított 30 napon belül folyósítanak. Nekem szerencsés tapasztalatom van ez ügyben, mert 2010 ápr. 19-én született a fiam, a papírokat beadtam mindjárt ahogy hazajöttem a kórházból és májusban már kaptam is rendesen a pénzt. A határozat később jött meg, mint ahogy a pénz a számlámra került volna. Ha igazat mondott a könyvelőd és mindent pótolt és beadott akkor tényleg megkell kapnod a pénzt hamarosan. Sajnálom, hogy olyan emberek is könyvelnek akik ennyire nemtörődömek mások anyagi helyzetét illetően. Nem tudom mit szólna, ha te is így fizetnél neki! Esetleg érdeklődj a kincstárnál, hogy rendben vannak e a papírok, beért e minden, ha elmondod mi a helyzet biztos segítenek!
2011. márc. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
én is szülés után intéztem, a következő hónapban már kaptam is rendes időben a tgyás-t. Szóval ennyi idő alatt már tízszer elintézhette volna a könyvelőd.
2011. márc. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mindenképp felhívom ma, de akkor gondolom már most 10.-e után biztos nem küldi a kincstár, ugye?:(
2011. márc. 10. 07:42
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom, mit sumákol a könyvelőd, de én keresnék másikat. Nekem szülés előtt pár nappal járt le a GYED-em a nagyobb gyerekemre, de csak a kicsi születése után pár héttel igényeltük a TGYS-t, visszamenőleg is. Kb. két hét alatt a kezemben volt a pénz, visszamenőleg is a teljes összeg.

Az egyszeri anyaságit megigényelted? Vagy azzal is várt a könyvelőd? Mert azt csak pár hónapig lehet megkapni, de az is jár, 67 ezer, ha jól emlékszem.

2011. márc. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azt én intéztem...meg a családit is...szóval azok gyorsan a kezembe voltak...Az a baj, hogy mindent elküldtem a könyvelőmnek, tehát már nem tudom átvenni az intézést(eredeti születési, terhes kiskönyv)...jajjj, olyan ideges vagyok, miért mindig velem történik ez...kár volt hagynom hogy ő intézze.
2011. márc. 10. 07:51
 7/12 anonim ***** válasza:
Elmégy hozzá és elkérsz mindent. Aztán már mehetsz is intézni. Személyesen a legjobb, úgy a leggyorsabb.
2011. márc. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
sajnos két távoli városban vagyunk, és ő már elvileg elküldött mindent...Sajnos mi mindig csak postán meg telefonon értekeztünk.de ma felhívom, megkérdem, tényleg elküldte e, és ha azt mondja igen akkor mondom, hogy adjon már egy telefonszámot ahol érdeklődhetek, hogy akkor mikor kapom meg.
2011. márc. 10. 08:39
 9/12 anonim ***** válasza:

Hívd fel a tb-t ahonnan kapni fogod a tgyást,szívesen megmondják,hogy beérkezett e az igénylő lapod,taj számodat kérik és nekem még azt is megmondták,h melyik napon utalják.

Táppénznél ugyanez volt nekem későn küldte be a munkáltatóm és a TB-nél mondták,h ezért nem kaptam még semmit.

2011. márc. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A TGYÁSért nem a kincstárhoz kell fordulni, mert az OEP-hez tartozik.

És a munkáltatónak kell benyújtania, hiába töltesz le bármit is a honlapról esetleg.

De egyébként abban nem hazudott a könyvelőd, ha nem voltak meg a papírok logikusan nem tudott semmit intézni. Persze ezt közölhette volna előbb. Mert így nem keseríteni akarlak, de lehet ki is futtok a határidőből, mert szerintem 6 hónapra visszamenőleg lehet igényelni. Tehát ha még csak most adja be a papírokat, ki tudja be adta e, 1 hónap az átfutás és 6 hónapra visszamenőleg fizetnek. és neked szülés előtt 28 nappal már járt volna, tehát november elejétől.

telefonálj be az OEP-nek, hogy érkezett e a nevedre igénylés, aztán menj be a könyvelőhöz, kérd ki a papírokat és vidd be te.

2011. márc. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!