Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki nagyon...

Van itt olyan aki nagyon introvertált, zárkózott személyiséggel lett anyuka? Ez változott-e valamennyit a baba születése után?

Figyelt kérdés
2020. szept. 30. 10:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán változott, továbbra sem szívesen beszélgetek senkivel önszántamból, kerülök mindenkit a játszótéren is és a gyerekprogramok sztárja sem én vagyok. Ha muszáj akkor viszont megerőltetem magamat a gyerek kedvéért mert a ő viszont iszonyatosan extrovertált, mindenkihez megy oda, barátkozik, csacsog így én is kénytelen vagyok előbújni a csigaházamból néha.
2020. szept. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem változott, sőt, még inkább az lettem. Nem én járok vele játszótérre, és nem szeretek emberek között lenni továbbra sem, úgy érzem, leszívják az erőm, különösen az "anyukatársak".

A gyermekem viszont ennek az ellentéte, rengeteg barátja van, nyitott, szinte a társaság középpontja lett, és élvezi is. Megteszem, amit kell, nyilván, de nem járok társaságba napi szinten. Ott vagyok a szülőiken, intézem a dolgaikat, stb. nem akadályoz az ellátásukban, de én csendben, egyedül vagyok jól otthon. Onnan is dolgozom, a szórakozásom is itthon van.


Most pl. épp "emberek között vagyok" itt, még kb. 10 percig :) Ennyi nekem elég.

2020. szept. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Nekem könnyebb lett az idegenekkel való beszélgetés. Persze, most se vagyok olyan, mint egy alapból extrovertált ember, de magamhoz képest fejlődtem. Én pl most már élvezem a játszóterezést is. Eleinte nem szívesen mentem, csak akkor, amikor nem voltak, vagy nagyon kevesen. De mivel panelban lakunk, muszáj valahova vinni most már a gyereket, kell neki az inger, a mozgás stb, úgyhogy minden nap lejárunk a játszóra, és az egykor ismeretlen emberekből most már egy jó kis csapat lett. Együtt játszanak a gyerekek, beszélgetünk. Igazából nagyon jól sült ki a dolog.

De random idegenekkel is ha szót váltok buszon, boltban, utcán, már akkor se stresszel a dolog.

2020. szept. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%

Igen változott.


Introvertalt voltam, már nem.

Imádom a társaságot, és sajnalom azt aki zárkózott marad.

Persze, persze bemagyarázzuk magunknak, hogy így jó, de igazából szorongás, vagy pedig a tarsagi élet nehézségeivel való alkalmazkodás áll a háttérben.


Nem bírom a beszólásokat stb

2020. szept. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%

Egyébként a gyereknej sem jó,ha anyu mindig kihúzza magát.

Később ő is olyan lesz.

Hiába most nem.


Megszokja, ezt látja.

2020. szept. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Nem változott semmi
2020. szept. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem változott, persze ha muszáj beszélni valakivel, vagy intézkedni a gyerek miatt akkor megoldom, de ugyanúgy nem élvezem mint gyerek előtt, és örülök ha letudtam és újra egyedül lehetek.
2020. szept. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

"Persze, persze bemagyarázzuk magunknak, hogy így jó, de igazából szorongás, vagy pedig a tarsagi élet nehézségeivel való alkalmazkodás áll a háttérben."


Ööö, nálad talán. Nálam nem. Én tényleg (!) boldog vagyok így.

2020. szept. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, minek számítok, mert eddig is látszólag nyitott voltam, sok baráttal, ugyanakkor a nap nagy részében inkább egyedül vagyok. Ez most is így van, szeretem a jó társaságot, de annál jobban szeretek egyedül lenni "szabadon". Annyi változott, hogy ha több ember előtt kell megjelennem vagy beszélnem, kevésbé stresszelek rajta.
2020. szept. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem változott. Persze viszem játszótérre a gyereket, meg jó pár programot beszoktam szervezni, de sose fogok oda menni senkihez. Amikor elmegyünk valahova, akkor amúgy is a gyerekemé minden figyelmem.

Látom egy-két anyukán, hogy már inkább saját maguk miatt mennek ki a játszótérre, hogy pletykálhassanak, vagy kint vannak és a telefon ott lóg egész végig a fülükön.

Ez nálam nem szorongás, vagy tartok attól, hogy beszólnak, egyszerűen kifárasztanak az emberek. Nincs kedvem ideges fejjel haza menni, mert egy nyanya megint lekapott a bolt előtt, hogy mennyit szopizik a gyerekem.

Vannak introvertált és extrovertált emberek, egyiket se piszkáljuk azért, mert éppen szeret társaságban lenni, vagy nem.

Én nem is hiszem, hogy a gyerek azért introvertált lesz, mert én az vagyok. A szüleimnek annyi barátja van, hogy Dunát lehetne vele rekeszteni. 5 tesóm van, és csak én vagyok ilyen. Ez személyiség függő, és nem akarat kérdése.

2020. szept. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!