Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elvetnél egy nevet csak...

Elvetnél egy nevet csak azért, mert sok-sok éve nagyon gyakori?

Figyelt kérdés
Ami igazán tetszik, az ma már tömegnévnek számít.

2020. okt. 2. 15:34
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
85%
Fiam Bence, benne a top nevek listájában, kb. a top3-ban is :DDD és egyetlen az osztályban, mert mindenki ritka nevet adott. Na, azok között viszont van, amiből kettő van :DDD
2020. okt. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnék gyakorit, engem zavar.
2020. okt. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%
Igen, el is vetett néhány nevet emiatt. Az utónév statisztikából az első 15-öt át is ugrottuk.
2020. okt. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:

Köszi, igen, ez itt a dilemma, amikor én iskolás voltam, mi is négyen voltunk azonos névvel az osztályban, engem már a vezetéknevemen becéztek a többiek, amit utáltam, ill. mindig összeszorult a gyomrom, amikor egy tanár kimondta a keresztnevem! :)


Csak sajnos más nevet egyelőre nem tudok elképzelni, és attól félek, mi van, ha a kompromisszumosat a későbbiekben sem tudnám megszeretni, és jóérzéssel kimondani..


Részemről mindenkinek megy a zöld, aki válaszol! :)

2020. okt. 2. 16:17
 15/42 anonim ***** válasza:
100%

Én 30 éves Zoé vagyok. Életem első 15 évét úgy éltem, hogy ha bemutatkoztam, mindenki áradozott milyen szép, különleges nevem van.

Aztán jött a Zoé dömping, és áradozás helyett jött a "jaj de szép neved van, a testvérem/kollégám/barátnőm kislányát is így hívják".

Szerencsére van másik nevem, így váltottam arra. A környezetem megszokta, én pedig már sehol nem használom a Zoét.

Csak azért írtam le, hogy a 2 név valamikor jó döntés, különösen, ha nem tudtok megállapodni.

2020. okt. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
90%

Nem.


Én évek óta tudom, hogy ha kislány, akkor Emma.


Ez most elvileg elég gyakori név, de mi egyetlen Emmát sem ismerünk :D

2020. okt. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
87%
Én a Nimróddal vagyok így, gyerekkorom óta imádom, erre mostanra baromi népszerű lett. Akkor se mondok le róla!
2020. okt. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
63%
Én igen, engem zavar ha gyakori, elcsépelt egy név és nem, nem azért mert majd egy ritka névtől lesz különleges a gyerekem mert ez egy baromság, hanem mert mindig is irtóztam a tucat dolgoktól és soha nem mennék a tömeg után, szerintem ez ciki. A gyerekem neve amikor kapta még nem is volt az MTA listán csak mivel a férjem nem magyar így adhattuk, erre 1-2 éve egy valami celebnek csúfolt förmedvény miatt gyakori top100-as név lett. A guta ütöget minden egyes alkalommal amikor a gyerekemen kívül szembejön velem és nagyon nehezen palástolom az ellenszenvet amikor valaki jön ezzel a “jaaj az X meg Y gyerekét is így hívják”, hát akkor anyátokat, szoktam gondolni magamban.
2020. okt. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2020. okt. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%
Én a Dominik mellett döntöttem. Tudom, hogy gyakori. Viszont mi egy kis községben élünk itt nem gyakori.
2020. okt. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!