Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elvetnél egy nevet csak...

Elvetnél egy nevet csak azért, mert sok-sok éve nagyon gyakori?

Figyelt kérdés
Ami igazán tetszik, az ma már tömegnévnek számít.

2020. okt. 2. 15:34
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Többször leírtam mar: a lányom Anna. A születési évében ez volt a leggyakrabban adott női név. Az egyetlen ilyen nevű ismerős a környékünkön nálam is idősebb. Sosem volt ilyen nevű társa se bölcsiben, se oviban, se iskolában, sehol.
2020. okt. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
88%
Nem. És hülyeség is. A fiam Botond lett. Egyetlen Botondot ismertem egész életemben. Most látom, hogy sorra így nevezik el a fiukat. Fogalmam nincs, miért lett felkapva ez a név, de engem nem zavar.
2020. okt. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
91%
Ja üzenem a ferjednek semmi nem garantálja, hogy nem lesz az adott ritka név 3 év múlva tömegnév. Erre kar alapozni.
2020. okt. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Nimród tetszett már régóta, de mostanában nagyon felfutó név, így nem adtuk.
2020. okt. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb akkor ha már a közeli környezetünkben is felbukkant a név. Ha a gyereknek van már Anna nevű unokatesója, nagynénje, sokat összejáró baráti társaságban vele kb egykorú Anna akkor elvetném ha nem valami egészen különleges jelentőséggel bír, különösen ha a vezetéknév is azonos családon belül. Az nekem kicsit már túlzás lenne hogy minden családi alkalmon van két-három Anna. Az hogy országosan népszerű és nem ő lesz az egyetlen esetleg az évfolyamában ezzel a névvel nem szempont, nem lesz azért Anna helyett Eulália mert mi annyira nagyon egyediek vagyunk.
2020. okt. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%
Ha a vezetéknev gyakori akkor mást választanék. Ritka vezetéknev mellé jó a gyakoribb keresztnev.
2020. okt. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ, ha lenne más név is, ami tetszik annyira, hogy adjam, és igazán nagyon gyakori a név, akkor igen, nálam kiesne. Ha nem tudnék mást választani, akkor nyilván adnám. Na meg az is szempont, hogy “csak” országos szinten gyakori, vagy a környezetemben is nagyon sok van belőle.
2020. okt. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%
Abban az esetben ha a környezetemben legalább 3 embert már így hívnak. Egyébként nem érdekelne.
2020. okt. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

Érdekel is meg nem is.


Mi egy közepesen gyakori nevet választottunk szerintem. Egyet azért vetettünk el mert a top 3-ban benne volt. Viszont mikor felmerült ez a név névként nagyon megtetszett mindkettőnknek, és nem értékelt volna ha első is a listán, mert végre a 35. héten közös nevezőt találtunk, nem csak rábólintottunk. Tökeletesen illik a fiamra a név.

2020. okt. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

Én is Anna vagyok. Mindig azt írják gyakorin, hogy mennyire elterjedt név. Se oviban, se általánosban, se gimiben nem volt Anna nevű osztálytársam. :-) Egyetemen biztosan volt ilyen szaktárs, de a baráti körben szintén nem találkoztam a névvel. Rokonságban is én vagyok az egyetlen. Eszter, Dóra, Réka azonban tonnaszámra volt. Ahogy Bence, Dániel és Dávid is.

Engem befolyásolna, most, hogy így belegondolok. Például tetszik a Dániel név, de annyira elterjedt, hogy biztos nem adnám. Úgyhogy azt hiszem, igen, elvetném. De ez nem jelenti azt, hogy a saját környezetedben biztosan lesz olyan nevű, ami neked tetszik :-) A népszerű Annával sem lőtt mellé anyum.

2020. okt. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!