Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha lenne egy abszolút befutó...

Ha lenne egy abszolút befutó keresztneved a születendő gyermekednek, ami nagyon-nagyon tetszik, és nem találsz mást, ami olyan jó lenne, de a vezetéknévhez nem illene, attól még adnád vagy elvetnéd?

Figyelt kérdés
Esetemben a Nagymárs Márkról van szó.
2016. máj. 31. 20:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
nem, nem adnám, sajnos a vezetéknévvel jól kell együtt hangzania, mert egész életében úgy használja.. (ez nagyon nem hangzik jól és kiejthetetlen, mondd hangosan)
2016. máj. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Pár napja még a Balázs volt a befutó, több kérdést is kiírtál erről.

Amúgy szúrj be a Márk elé egy másik keresztnevet, ami passzol a vezetéknévhez, és meg van oldva a probléma.

2016. máj. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
14%
nem a legjobb, de szerintem még messze nem olyan vészes hogy ne lehetne adni. Egyébként nekem is a Márk az egyik kedvenc nevem.
2016. máj. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem adnám. A vezetéknevet a keresztnévvel együtt használja az életének a nagy részében. Ha a kettő együtt furcsa, idegen vagy vicces, akkor már nem megfelelő.

Pl. nálunk "p"-re végződő vezetéknévnél nem adom az Illangó nevet, nem adom a Flórát, mert ha kiejtem, "köpködős" a pfl mássalhangzó-torlódás, stb.

2016. máj. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnám. Nekem a vezetéknevem s-re végződött, a keresztnevem zs-vel kezdődik. Utálom, hogy még én se tudom rendesen kimondani. Természetesen amilyen szerencsés vagyok, a férjem neve is s-re végződik... De még mindig jobb, mintha majdnem ugyanaz lenne a két nevem.
2016. máj. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi emiatt elvetettuk az eloszorre befutonak tuno lanynevunket. Nem akartam, hogy vicc targya legyen, aztan a ferjem is belatta, hogy csak a gyerekkel tolnank ki. Vegul a ferjem valasztott nevet a lanyunknak, ami mindenkinek naagyon tetszik, es amikor elmeseltuk, hogy mi lett volna az eredeti otletunk, mindenki azt mondta, hogy nagyon jol dontottunk, hogy olyan nevet adtunk, ami nem hangzik hulyen a vezeteknevvel.
2016. máj. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hat én azt csinálnám hogy adnék egy első nevet ami illik és másodiknak ami tetszik. Pl Nagymárs Áron Márk
2016. máj. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonló volt a helyzet, furcsán hangzott együtt a vezetéknév és az a keresztnév, ami kb kislány korom óta a kedvencem volt, ráadásul a férjemnek is nagyon tetszett.


Mi úgy oldottuk meg, hogy kapott a kislányom egy középső nevet, így a kedvenc keresztnév a 2. neve lett, ennek ellenére ezt használjuk. Hivatalos helyeken aláhúzással jelöljük, hogy a második név van használatban, nem szokott gond lenni belőle.


Tudom, kissé szokatlan megoldás, sokan a második nevet is feleslegesnek tartják, de Nekünk így a legjobb, és más véleménye az égvilágon semmit nem számít.

2016. máj. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
(most vettem csak észre, hogy az előttem levő válaszoló is ezt az opciót vázolta fel, én is erre gondoltam.)
2016. máj. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Márk legyen a 2. keresztnév, találj ki valamit a kettő közé, és probléma megoldva :) és akkor csak második keresztnevén szólítsátok, ami ugye Márk. Sok ilyen ismerősöm van aki csak 2. keresztnevet használ.
2016. máj. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!