Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyerekvállalás és gyereks...

Ha a gyerekvállalás és gyerekszülés olyan csodálatos dolog, akkor miért okoz a nőknek depressziót?

Figyelt kérdés
2020. okt. 4. 22:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
24%
Nekem csodálatos volt. Mindegyik várandósságomat imádtam, a szüléseket is és a szoptatásnál sem tudnék meghittebb dolgot mondani. A dackorszak nehéz, meg a fogzás, vagy ha beteg a baba, de normális esetben maga a terhesség és a szülés gyönyörű.
2020. okt. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg oka lehet, említettek is már párat, én is hoznék még:

• Mérgező, bántalmazó (nem fizikailag) környezet. Amikor férj, anya, anyós, védőnő, gyerekorvos, többi anyuka, szomszéd folyamatosan megkérdőjelezi az anyai kompetenciánkat, osztják az eszet, hogy mit hogy kellene, bszogatnak, hogy ezt miért így csinálod, azt miért nem úgy stb. Biztos vannak, akikről totál lepereg az egész, de nem mindenkiről. Az sem mindegy, mekkora dózisban kapja az ember. Én egy maradi, sötét falusi közegben voltam (vagyok) egy nagyon idegrendszeri gubancos gyerekkel, ami csak később, csak az én utánajárásomnak köszönhetően derült ki. Addig (és igazából még utána is) folyamatosan kaptam az arcomba. Én voltam a környék legalkalmatlanabb szranyája nagyjából mindenki szerint. És ugye ha ennyien mondják... A mai napig nem hevertem ki.

• Nehéz, problémás gyerek. Nagyon más tud lenni az élet, a mindennapok egy könnyebben kezelhető, jó természetű kicsivel és az ellenkezőjével. És utóbbival csak várod, hogy majd neked is könnyebb lesz, ha letelik az első 3-4 hónap, ha elkezd érdekessé válni számára a világ, ha beindul a mozgásfejlődés, ha lecseng a szepa, ha kijönnek a fogak, ha elmúlik a dackorszak, ha ... Aztán baromi nagy csalódás, hogy majd' beleszakadsz, de neked valahogy sosem lesz könnyebb, sőt, egyre csak nehezebb. Hogy pl. a dackorszak is korán kezdődik, cserébe el sem múlik, és persze sokkal intenzívebb, mint könnyű, jó természetűéknél. És egy idő után már nem remélsz, inkább félsz, hogy ha eddig ilyen volt, akkor mit tartogat neked ez a gyerek kamaszkorára? Nagyon mélyre tud lökni egy ilyen gyerek, és abszolút lutri, hogy mit dob a gép.

2020. okt. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
98%
Nem mindenkinél okoz depressziót. Nem biztos, hogy maga a szülés váltja ki. Lehet a fáradtság is. Lehet az egyedüllét okozza vagy a változás. Vagy a hormonok. Nekem három hetes a baba felcserélte a nappalt és az éjszakát. Gondolhatod milyen jó. De nem hiszem, hogy ez maga kiváltaná a depressziót.
2020. okt. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
82%
Mert nem mindenkinek az.
2020. okt. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

A klinikai depresszió egy hormonok irányította folyamat, azt nem igazán lehet megelőzni, és nincs köze a terhesség-szülés-gyerek csodálatosságához. Az egy betegség, ahogy tud depressziós lenni egy szerető családból, jó anyagi körülmények között élő sikeres ember is.


A nem klinikai depresszió, a "depi" pedig sok ok miatt alakul ki, és jóval gyakoribb. Valaki írta: "A másik, hogy hülye elvárásokat támasztottam magunk elé már a legelső hónapban."

Ezzel 100000%-ig együtt tudok érteni és érezni, ugyanebben vagyok, első gyerekkel. A mai világban, ahol ömlenek az információk és a vélemények, ku...sz.r megpróbálni jó anyának lenni és idomulni az elvárásokhoz. Pont anyukámmal beszéltem, ő engem nem egész 30 éve szült, és nem lenne a helyemben, mert csak szoptatás témakörben annyi ellentmondó információ és elvárás van, hogy abba bele lehet őrülni... És akármit csinálsz, akárhány évesen szülsz, akármilyen a terhességed és a szülésed, a gyereknevelésed, akkor is lesz pár "jóindulatú" ismerős, aki beszól, kritizál és elmondja, hogy miért vagy hülye és miért nem csinálod jól.

2020. okt. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
88%

Engem császároztak, de magába a szülésbe semmi jót nem láttam.

3 napig indították oxizocinnal a szülést, végül én kértem a császárt. Amíg benn voltam abban a 3 napban, kb 8 szülést hallgattam vég, nekem ez bőven elég volt.

A csecsemő korszak se volt a kedvencem, de annak is megvan a maga varázsa. Az én lányom első nap végalidt 6 órát, persze én szinte semmit, mert mindig néztem, hogy rendben van e. Szerencsére depresszióm se volt, mellett voltak anyámek, barátok, párom anyira akarta a gyereket, de végül nem is látta a mai napig. 6 éves a lányom.

Minden percét imádom, amikor mosolyog, megyünk valahova, ahogy bújik, örül, a hisztiket is szerencsére tudom kezelni. De most vagyok teljesen boldog, mert az új párom (2 éve), imádja a lányom és tényleg egy kis család lettünk.

A babakocsis időszakot nem igazán szerettem, nyilván abba is van jó.

Talán azért voltam kicsit depis, mert nem volt tejem.

2020. okt. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
96%

Amíg meg nem szültem azt hittem, hogy a szülés lesz a legnehezebben része.

De a hormonok, a fáradtság, a szoptatás (nekem iszonyúan fájt 1 hónapig) az aggódás, hogy mindent jól csinálsz e? Na ezek sokkal nehezebben 😃 nem voltam depressziós, de sokszor kiborultam és a gyerekkel együtt sírtam a tehetetlenségtől. Szegény nagyon hasfájós volt..😔

2020. okt. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
72%
Nem mindenkinek csodálatos. Vannak akik meg is bánják az egészet, csak ezekről nem divat beszélni. Aki ki mer mondani bármi negatívat a gyerekvállalás kapcsán, az egyből szaranya/ ember lesz a társadalom szemében.
2020. okt. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
57%
Csodálatos de attól még baromi nehéz. Nem volt az a tipikus szülés utáni depim de valami volt nálam is . Nagyon nehéz egy pici babával aki éjjelente kel , kialvatlan vagy , plusz a hormonok a szoptatás alatt is az nekem brutál volt. Télen nehéz kimozdulni rutin feladatok is nagy és hosszas szervezést jelentenek. Felöltöztetni a babát, mit adj rá stb . Minden megváltozik. A párkapcsolat is más lesz. Nem mindig megromlik csak teljesen átalakul.( nálunk ez volt) aztán jön a baba személyisége. Enyém nagyon cicifüggő volt, csak mellettem , rajtam aludt el . Letenni se tudtam. Amikor aludt vele voltam. Mindig! 15 hónapos koráig. Wc-re is volt, hogy alig tudtam kimenni. Barátnők lekoptak. Magányos dolog nekem az anyaság. De tényleg csodálatos! Nem lehet ezt elmondani ezt át kell élni. Persze van akinek könnyebb mert olyan a babája meg az anya személyisége szóval nincs két egyforma anya és baba:) akármilyen nehéz én nem bántam meg! Rengeteget vagyok fáradt, idegbeteg és kimerült de Nem hittem, hogy létezik ennyire erős szeretet ahogy szeretem a lányomat!
2020. dec. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
19%
Nagyanyáink idejében nem volt a depresszióra idő. Jottek a gyerekek mint a nyulak sorban régi időkben nem volt ritka a 4 5 gyerek a háznál. Asszonyka meg látástól mikulásig dolgozott a háztartásban ház körűl. Nem volt mosogép, porszívó mindent kézzel, volt tennivaló bőven. Az idos nénik mindig megszólják az embert h de jó sorsunk van nekünk s igazuk van mert minden konnyebb mint anno. Az 50es években még csak 6 hetet maradhattak az anyukak otthon amelyik dolgozott. Most ha úgy van 3 évet is. Rokonom esett depibe szules utan hat az anyós mondta is a magáét🙂3 gyereket felnevelt 2 év elteresekkel fogalma nem volt mi az a depresszió ideje nem volt erre mert annyi mindent csinálnia kellett mindamellett h a régi anyukák is ugyanolyan szeretettel kötődtek a gyermekeikhez. Én pedig tipikusan az ősanya típusokra nezek fel van ilyen a kornyezetemben mai anyuka. Imadja szereti a gyerekeit es az életre neveli elso pillanattol kezdve természetesen kezelte a szulest s minden ami ezzel járt.Mas aggodni a gyerekért az elso idokben amikor még pici, meg más depresszióba esni ez a mai trendi.A csecsemők 50 éve is olyanok voltak mint most mégsem betegedett bele egyik anya sem. Elet termeszetes folyamata.
2021. jún. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!