Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy párnak babája lesz, de...

Ha egy párnak babája lesz, de nincs saját házuk, mit csinálnak?

Figyelt kérdés

Ha alapból együtt se élnek, de mivel baba lesz, ideje lenne összeköltözni, de házat venni nem olyan kis dolog. Albérlet elég húzós úgy, hogy csak az egyik fél melozik.

Én nem vagyok ebben a helyzetben, csak ezen gondolkodom épp, hogy ilyenkor mit csinálnak az emberek :D

Kíváncsi vagyok más mit csinált ebben a helyzetben.



2020. szept. 23. 09:58
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Tehat nem arra vagyok kíváncsi hogy "akinek nincs saját lakása ne vállaljon gyereket (mégha valamilyen szinten jogos is)" , hanem hogy aki ebben a helyzetben volt /van az mit csinál.
2020. szept. 23. 10:00
 2/29 anonim ***** válasza:
81%
Sok minden lehetőség van. Pl. albérlet + másodállás, saját lakás ha van önerő, egyik szülőnél összeköltözés. Egyiket csinálnám úgy, hogy nem éltünk együtt, úgyhogy mi védekeztünk.
2020. szept. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
30%

Mondjuk alapból nem vállalnék gyereket, ha nincs biztos lakhatás és anyagi hatter, ugyanis az kell a felelős gyermekvállaláshoz.

Aki meg felelőtlenül vállal, az szülhet ilyenkor a saját vagy a partnere szüleinek a nyakára is.

2020. szept. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
87%

Ugyan nem voltam ilyen helyzetben, de ha "véletlenül" becsúszott volna a kapcsolatunk elején a baba, akkor első körben anyósomnál bútoroztunk volna össze. Szerintem ez a legjellemzőbb egyébként, hogy valaki szülei befogadják őket, vagy valahogy támogatják, már csak a baba miatt is.

Egyébként ha a szülők nem elérhetőek vagy nem támogatóak, akkor szociális bérlakás vagy egy kisebb, olcsóbb albérlet/akár csak szoba, amíg összeszedik magukat annyira, hogy előrébb léphessenek. Plusz ugye mostanság elég jó támogatásokat adnak a babákra, így sürgősen összeházasodnék és felvenném az összes babatámogatót meg CSOK-ot meg minden ilyesmit. A házvásárlás nem nagyobb dolog szerintem, mint egy gyerek, de hát kinek hol vannak a prioritások :D Szóval azért meg lehet oldani szerintem.

2020. szept. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
39%

Az ilyen emberek duplán gumit húznak, hogy véletlen se legyen még gyerek.

A többi meg szülőkhöz költözik és kuncsorog a nyomorgás mellett 🤷🏼‍♀️

2020. szept. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
28%
Abortusz
2020. szept. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%
Ismerősömék odaköltöztek a lány szüleihez, 1 év múlva pedig albérletbe. Saját házra jelenleg nem sok esélyük van.
2020. szept. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Csak mert annyi Nagyon fiatal párt látok, akik tolják a babakocsit, és nem értem ilyen fiatalon, vagy akár a 20as évek elején hogy lehet egy saját lakásuk, és ha nincs akkor hogyan oldják meg a dolgokat. ÉRTEM én hogy jobb fiatalon szülni, de azért a felelősségtudat is fontos...
2020. szept. 23. 10:12
 9/29 anonim ***** válasza:
87%
Mi 26 évesen vállaltunk gyereket, alberletbe. Akkor 80.000 ft + rezsi volt havonta az albi. Aztán vettünk fel hitelt és saját házba költöztünk. 130at fizetünk most a hitelre, az albérletek is ekörül vannak most. Nekünk így jó.
2020. szept. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Szerintem a szülők nyakára költözni és őket zavarni, nem a legkedvesebb dolog. Főleg úgy hogy már teis szülő vagy. Csak a te szüleid már idősebbek, és lehet nem akarják a gyereksírást hallgatni éjjel nappal, de nincs szívük azt mondani hogy "nem jöhetsz ide", tehát az ilyennek a szüleiket is sz*r helyzetbe hozzák
2020. szept. 23. 10:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!