Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mesét csak olvasni érdemes?

Mesét csak olvasni érdemes?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom(haha), hogy minél több mesét olvasunk a gyereknek, annál okosabb, illetve kiegyensúlyozottabb lehet nagy korára.

Az improvizált mese ugyanilyen hatással van? Nálunk a kicsi mindig azt kéri, hogy találjak ki egy mesét, és elmondja, milyen szereplőknek kötelező megjelenni benne. Ez a módszer is van olyan jó, mint az előre megírt történetek felolvasása?


2020. okt. 7. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a gyereknek ugyanolyan jó, neked pedig jobban fejlődik a kreativitásod, mintha kész meséket mondanál.
2020. okt. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, elvileg még jobb is, jobban fejleszti a gyerek kreativitását és a képzelőerejét :) Hajrá!
2020. okt. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen mese jó, mert minőségi időt töltesz együtt a gyerekeddel, ami mindkettőtöknek rendkívül hasznos.
2020. okt. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Vekerdy Tamás véleménye az, hogy a legjobb, ha fejből mond mesét a szülő.

Vagyis nyugodtan improvizálj.

A meseolvasást a filmnézéssel szemben ajánlják. Ui. ha tévén/számítógépen stb. néz a gyerek mesét, akkor nem belső képeket teremt, hanem a külső képeket kell feldolgoznia. A hallott mese azért jó, mert ott belső képet teremt. Ilyen értelemben a rádióban mondott mese is jó. Ha a mesekönyvben (álló) képek vannak, az sem baj. A mozgó képek állítják le a belső képteremtést.

2020. okt. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a kishúgomnak szinte mindig fejből meséltem. Sokszor ő volt a főszereplő, vagy egy játéka. Örömmel emlékszik vissza erre, jót tett a kapcsolatunknak és neki is. (Orvos lett :D )
2020. okt. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A "költött", fejből mondott meséknél csak az volt a gondom, amikor egyes meséket újból el kellett mondanom. Volt, hogy kihagytam vagy másképp mondtam valamit, az unokáim viszont azonnal kiigazítottak. Ezért aztán rátértünk a közös mesemondásra, egyik elkezdte, a másik folytatta, nagyon élveztük mindannyian.
2020. okt. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyan jó. És van aki a végén multimilliárdos lesz tőle. (J.K.Rowling)
2020. okt. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!