Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan, aki mindkét kereszt...

Van olyan, aki mindkét keresztnevét használja?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam itt egy kérdést. Két nevet akartak adni a kislánynak úgy, hogy a másodikat fogják használni. Jöttek olyan válaszok, hogy minek akarnak két nevet, ha úgyis csak az egyiket akarják használni.

Sok embert ismerek, akinek 2 neve van, de olyat egyet sem, aki mindkettőt használná. Mennyire gyakori ez?


2020. okt. 14. 13:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
63%
Csatlakozom a 4-eshez. Ha rosszat csinál a lányom és mindkét nevét mondom akkor tudja, hogy baj van. Egyébként csak az első nevét használjuk. A férjem kérésére adtam neki az én nevemet második névnek.
2020. okt. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

#9 Olyan könnyen dobálja mindenki ezt a "változtass nevet" dolgot. Azért az mégis csak egy hercehurca csomó irat és iskolai bizonyítvány, nyelvvizsgák lecserélésével.

Ráadásul nekem anyám teljesen besértôdött, mikor említettem neki, hogy nem tetszik az általuk választott név. "Változtasd meg, de akkor többet haza se gyere!"-ez volt a reakciója.

Amúgy munkahelyen ismertem egy nôt, aki nevet változtatott az akkor tucatnévnek számító Szilviáról valami ritkább (de nem extrém) névre. A munkatársak kibeszélték és leszólták a háta mögött emiatt, és a közvetlen fônöke kerek perec ki is jelentette, hogy ô akkor is Szilviának fogja szólítani, mert az a neve.

Igen, lehet, hogy a két adott név közül egyik sem tetszik, de akkor legalább a “kisebbik rosszat” választhatja az ember, ami pszichésen kellemesebb érzés, mint ha odavágják, hogy ez van és kész. Ismerek egy István Gyôzôt, aki az Istvánt használja, és gondolom sokszor eszébe jut, milyen jó lenne, ha a Gyôzô ott se lenne. De persze mindenkinek a maga baja fáj. Nem tudom, ez az illetô mit szólna, ha azt mondanák neki, jó, ha csak egyet akar, legyen úgy, de akkor az Istvánt vegyük le, és a Gyôzô marad.

2020. okt. 15. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
19%
Ismerek olyat. Ki is ver a víz, mikor a jászótéren szólongatják a kislányt komplett Anna Sára néven.
2020. okt. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#12 baratnom 18evesen megvaltoztatta es kesz, az emberek megszoktak. Most vagy annyira gyulolod h senki velemenyere nem adsz es megvaltoztatod vagy elfogadod h ez van (en az utobbit tettem, mert "roma" nevem van ugy h szoke vagyok es zold szemu es mindig mindenki tudta h ki az a lany, mikozben en nem szeretem a figyelmet). Ez ugyanugy a kisebb rossz esete mintha valaki 2 neki nem tetszo nevebol a kevesbe irritalot valasztja.
2020. okt. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy ez a két lehetôségem van, köszönöm.

Vagyis ha nem rohanok megváltoztatni, akkor igazából nem is utálom eléggé, vagyis a problémám nem is létezik.

De ha engem el lehet intézni ennyivel, akkor nem értem, a két keresztnevet ellenzôk min panaszkodnak annyira.

"Úgyse használja", "felesleges", "macerás leírni"? Hát ha ennyi baj van vele, tessék menni nevet változtatni. Könnyû dolguk van, csak kihúzatják a feleslegest. Csendben újracsináltatják az okmányokat. Az ismerôsök észre se veszik, a családnak se kell feltétlen elmondani. Ha én is megúsznám ennyivel az "egyetlen" nevem megváltoztatását, már rég megtettem volna.

Nem mennek mégsem? Akkor eszerint mégse akkora macera az a két név egymás után. Akkor viszont nem kell panaszkodni miatta, meg másokat lebeszélni, akik két nevet szeretnének adni.

2020. okt. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én személy szerint ki nem állhatom a második nevemet (és még jó pár embert ismerek, akik szintén nem szeretik). De ismerek olyan embert is, aki a második nevét használja, mert az jobban tetszik neki, az elsőt pedig ki nem állhatja.
2020. okt. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!