Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire értettek egyet ezzel...

Mennyire értettek egyet ezzel a képpel? Valóban nevelés kérdése lenne, hogy viselkednek a gyerekek egymást közt?

Figyelt kérdés

[link]

Valahol én egyetértetek ezzel, viszont a gyerekek szörnyen gonoszak tudnak lenni egymást közt, pedig ahogy ezen az oldalon is látszik nagyon sok szuperszülő, de a valóságban is találkozni rengeteg ilyennel. Akkor hol az igazság?


2020. okt. 17. 18:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Azok a gyerekek lesznek kirekesztőek, akik 01.: Ezt a mintát látják otthon. Anya és apa folyton mindenkiben a hibát keresik, még a szomszéd hajába is képesek belekötni. 02.: A szüleik elkényeztetik őket, ugyan fizikailag minden kézzel foghatót megkapnak, de szeretet, törődést nem kapnak. 03.: Teljesen el vannak hanyagolva, a szülők azt se tudják mikor hol van és egyáltalán mit csinál a gyerek. 04.: Bántalmazó szülőkkel rendelkeznek, és így szeretné kompenzálni. Végre akad valaki, akit ő tud elnyomni, bántalmazni és nem őt bántják.

Kevés a jól funkcionáló család, ahol megvan a harmónia és kiegyensúlyozottak a családtagok.

A gyerekek alapvetően tisztán, tisztának születnek. Nagyon kedvesek, elfogadóak.

2020. okt. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván, csak ez ennél sokkal bonyolultabb. Nem olyan nevelésé, hogy mit papol a szülő, hanem hogy hogy viselkedik a világban, milyen mintát lát a gyerek. A másik pedig, hogy mennyire törődők, szeretők, elfogadók, figyelmesek a szülők. Aki megkapja a neki szükséges figyelmet és szeretetet, az nincs rászorulva, hogy az okozzon neki boldogságot, ha máson köszörülheti a nyelvét. Vonatkozik ez felnőttekre is. Az egészséges, elégedett, önkiteljesítő embernek nincs lelki szükséglete arra, hogy másokkal utálkozzon.
2020. okt. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
A kismajom nevelődési folyamata: a nagymajmok utánzása.
2020. okt. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ez a tipikusan fejlődő átlag gyerekekre igaz, ők a szüleiktől és az őket körülvevő környezetből tanulnak és remekül utánoznak.


Eltérő fejlődésű gyerekből rengeteg van, na nekik bármivel lehet aktuálisan bajuk akkor is, ha sosem láttak rá példát, egyszerűen rossz napjuk van és mindenben keresik a hibát, egyszerűen túl zöld nekik a fű, túl fényes a nap, túl színes a pillangó, túl hangos a madárdal. Náluk ez nem tanult viselkedés.

2020. okt. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Nem minden gyerek. Függ a gyerek személyiségétől is.

Ismerek egy már felnőtt testvérpárt. Az egyik nyugodt, sose bántott szánt szándékékkal senkit, jószívű ember. A másik olyan, mint a szülei. Őt nagyon tudták és tudják befolyásolni, tehát rá illik a kép.

Gondolom egyértelmű, hogy az a kedvenc gyerek, aki kimondja anyuci és apuci helyett a dolgokat.

2020. okt. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%

Hű, ez mennyire illik arra a kérdésre, mikor valaki nem szokványos nevet akar adni a gyereknek.

Szoktam írni, hogy az én lányom egyedül volt Kinga bölcsitől gimi végéig. És egy ovisnak minden fura, ami egyedi. Az egy szem Kinga pont annyira, mint az egyetlen Tétény vagy Umbertó. Hogy Umbertót mégis csúfolják, tuti nem a gyerekektől, hanem a szülőktől ered..

2020. okt. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%
Nem értek egyet. Tisztelettudó, kedves, törődő szülők vagyunk, a fiam viszont néha rosszul viselkedik, de csak akkor, ha nem vagyok ott, mert ha hallanám, látnám, nyilván rászólnék. Nálunk otthon ez nem szokás, iskolában pdeig mégis csinálja. Totál tanácstalan vagyok, miért teszi.
2020. okt. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem maximalisták vagytok, 7-es, túl tökéletesek, és valahol ki akarja tombolni magát, gyerek akar lenni, mint a többiek, nem pedig stréberként kilógni közülük.
2020. okt. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
És ezt a történetet a 3 mondatos válaszom melyik szavába láttad bele?
2020. okt. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
30%
A "kedves, törődő szülők vagyunk"-ba. Valószínűleg túlkedves, túltörődő, ha ilyen következménnyel jár. És minek közölted, hogy tanácstalan vagy, ha megsértődsz a tanácstól?
2020. okt. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!