Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák! Ti hogy viselkedtek/v...

Anyukák! Ti hogy viselkedtek/viselkednétek az oviban gyakorlaton lévő fiatalokkal?

Figyelt kérdés
2 hétig voltam gyakorlaton egy oviban napi 8 órában.Sok anyuka úgy nézett rám,mintha nem örülnének hogy ott vagyok,mintha féltenék tőlem a gyerekeiket.Például mikor reggel behozta az egyik anyuka a kislányát a csoportba hangosan mondta,hogy jön érte ebéd után,az óvónő csinálta tovább a dolgát,ezért én válaszoltam neki,hogy rendben,viszont ő lenézően nézett rám és elmondta még párszor,amíg az óvónő rá nem bólintott.Vagy egy másik anyuka kereste a kislánya játékát,én kedvesen odamentem hozzá és mondtam neki,hogy betettük a zsákjába,mire ő mintha meg se hallotta volna,odament egy arra járó óvónőhöz és megkérdezte tőle.Tudom,hogy nem vagyok még óvónő és nem is ismernek még igazán,de azért mégis én voltam a gyerekeikkel egész nap,játszottam velük,vigyáztam rájuk.És a szülőkkel is teljesen normálisan viselkedtem.

2015. júl. 27. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
En biztos nem így viselkednek. Nem lehet hogy fogalmuk sem volt róla ki vagy és miért vagy ott? Azt hittek takarítónő, vagy valamelyik gyerek hozzátartozója? A mi ovinkban is volt több lány gyakorlaton és pár napig azt sem tudtam kik lehetnek, de mondjuk akkor sem néztem semmibe őket, alapból.
2015. júl. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel.

Akkor sem néznélek semmibe, ha nem tudnám, ki vagy.

Tudták, hogy ki vagy? Vagy nem kell ilyenkor bemutatkozni? Lehet én bemutatkoztam volna...

(Nálunk majd jövőre lesz aktuális csak az ovi :) )

2015. júl. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam így gyakorlaton. Szerencsére velemi mind az ott dolgozók mind a szülők nagyon normálisak voltak. Pedig akkor láttak életükben először
2015. júl. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát igen,ez elképzelhető,bár ha ott ülök a csoportban,játszom a gyerekekkel,tudom a nevüket,rájuk szólok néha,abból azért lehet sejteni,hogy nem hozzátartozó vagyok,bár egyébként inkább az ilyen helyzetekbe fordult elő,hogy furcsán néztek rám.Volt hogy csak úgy sétáltam a folyóson ebéd időben és ha láttam ott egy anyukát/nagymamát megkérdeztem kiért jött és teljesen normálisan elmondta pedig akkor még nem tudta,hogy ki vagyok és mit keresek ott.Szóval nem értem a logikát:D Talán csak a gyerekek közelébe nem szeretnek látni:D
2015. júl. 27. 22:17
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Bunkóság tőlük. De minden társaságban van ilyen is, akinek rossz a természete. Persze nyilván rosszul tud esni, hogyne esne rosszul.. de azért ne vedd a szívedre!
2015. júl. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát első nap az óvónő odament reggel a szülőkhöz és mondta nekik,hogy most én leszek a másik "óvónéni":)
2015. júl. 27. 22:18
 7/11 A kérdező kommentje:
Az óvónők nagyon kedvesek velem,látszik,hogy ők nagyon örültek,hogy ott vagyok,szóval tőlük sem hallhattak rólam rosszat:)
2015. júl. 27. 22:20
 8/11 anonim ***** válasza:
Normálisan viselkednék ,de neked sem ártot volna bemutatkozni ,és közölni ki vagy és mit keresel ott ,mert az egy dolog hogy szolnak az óvonök hogy jönek gyakorlatra fiatal óvónő jelöltek .de ha nem látak személyesen élöben akkor néhány szülö lehet ilyen ezt nem feltétlenül kell magadra venni ,csak nem biztak bened nem ismernek,soha nem látak ,én alapbol mindenkivel normálisan beszélek és bánok .
2015. júl. 28. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem ezt a viselkedést. Nálunk is voltak gyakorlaton, teljesen normálisan kommunikáltak ők is, mi szülők is.

Elhiszem, hogy rosszul esett, de ne törődj vele, vannak olyan emberek, akik valamiért többnek érzik magukat másoknál. Te csak legyél kedves, az be szokott válni. :)

2015. júl. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Beszoktatáskor 1-2 napig egész nap ott voltam a gyerekemmel, és ha másik gyerek kért tőlem valamit, nyilván neki is megcsináltam. Mert simán odajöttek, hogy gombold be az ingem, vedd le nekem azt a játékot, stb.

Egyébként nekem nincs bajom a gyakornokokkal, sem a pályakezdőkkel.

Egyrészt ők még lelkesek, nem fásultak, másrészt a modernebb módszereket is ismerik, szóval nem hátrány.

Nekünk a dadus új, tavalyelőtt volt gyakornok, tavaly vették fel. A kisfiam nagyon szerette, semmi gond nem volt vele. Viszont az 50 éves óvónőt ki nem állhatom, első naptól kezdve szabadulna a gyerektől. Pl. 2-szer bepisilt, már kitalálta, hogy ne vigyük, mert nem szobatiszta. Nem is értettem, akkor felmondok a munkahelyemen, vagy mi? Tiszta őrült nőszemély.

2015. júl. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!