Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan csináljam?(újszülött...

Hogyan csináljam?(újszülött etetés)

Figyelt kérdés

Másfél hetes a kisfiam.

A tejem sajnos nem indult be rendesen, van egy minimális, de általában pótolni kell , változó, hogy mennyivel.

A védőnő azt mondta, hogy 3 óránkènt kelteni kell.

Mostanában viszont nem alszik el hamar, sőt. Úgy érzem, hogy ha mindig keltegetem, az az alvás rovására fog menni így viszont van hogy 5 óra is eltelik két etetés között. A védőnő szerint ez nagyon sok.

Első babám, sajnos hajlamos vagyok nagyon aggódni.

Jó súlyban van, gyarapszik.

Kicsit hasfájós, de nem vészes.

Alapjáraton jó baba, nincs gond vele.

Csak ez a dolog stresszel, mert amióta mondtam a védőnőnek, hogy hogyan etetem, azóta minden beszélgetés alkalmával megemlíti, hogy ne felejedjem, 3 óránként kell etetni.

Előre is köszönöm a válaszokat, tanácsokat!


2020. okt. 23. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Egészséges, jól gyarapodó csecsemőt nyugodtan hagyhatsz éjjel aludni.
2020. okt. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Sose keltettem 3 óránként..

Akkor fontos 3 óránként etetni ha alultáplált, koraszülött, be van sárgulva vagy más hasonló egészségügyi oka van. Ha egészséges, nem aluszékony (egészségtelen módon értem), akkor had aludjon ha aludni akar. Ha éhes lesz, úgyis felkel.

Nekem pont az ilyen stresszelések miatt nem indult be a tejem.

“Jaj mindjárt megérkeznek apukámék látogatóba” “Jaj csak 10 milit evett... De hát fél órán át cicin volt!” Stb. Elengedtem. Fölösleges rástresszelések.

2020. okt. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Alvó gyereket nem keltünk, ne hallgass a védőnődre, a saját anyai ösztöneidre hallgass.

Ha éhes lesz, úgyis jelezni fog, akkor rakd mellre, ha még mindig évesnek gondolod, akkor rakd a másik melledre, utána vissza az előző mellre, máshogy nem fog szaporodni a tejed. Ha rendesen gyarapodik, nem kell tápszert is kapnia.

Ne izguld túl. Ha van elég pelus és gyarapszik, akkor nincs baj.

2020. okt. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Én keltettem 3 óránként, de

koraszülött volt, a 36. hétre született és besárgult, kb. 1 hónapig keltettük, utána már nem, éjszaka 5 órát hagyhattuk, talán már az elején is, nem emlékszem pontosan és akkor hagytuk abba, amikor normál esetben megszületik egy baba, a 40. terhességi héten, szóval szerintem nem kell kelteni a ti esetetekben.

2020. okt. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
30 éve dolgozom szülőnőkkel és újszülöttekkel szülésznőként. Kevés az infó. Hány grammal született és mennyi tápszert adsz? És minden szoptatáskor rápótolsz?
2020. okt. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudod ki keltenè 3 òrànkènt.
2020. okt. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!