Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől érezhetném magam csinosa...

Mitől érezhetném magam csinosabb anyukának?

Figyelt kérdés

Lepukkant anyuka lettem... Negyedik éve vagyok itthon, van egy 3,5 éves és egy 5 hónapos gyermekem. Mivel nem járok el sehova és időm sincs semmire úgy érzem lepukkantam... Mivel kezdjem??? Sportolni elkezdtem, 8-10 kgot szeretnék lefogyni.

Itthon nem tudom mit vegyek fel, a kisebbik gyerekem állandóan lebukik és a negyedik oltozesnel csak magamra kapok egy mackót kinyult pólóval... Régen minden nap sminkben kosztumben eljártam dolgozni, volt időm a kozmetikusra, körmösre..

Most meg örülök ha jön az este lerakom a gyerekeket és kicsit nyomkodhatom a telefont.. most apa van velük én pedig rendesen lefürödtem, hajat mostam... És kicsit csak úgy fekszem magam...

Idén a covid miatt elmaradt az osztalytalalkozó aminek nagyon örülök mert nyertem egy fél évet összeszedni magam...

Mit ajánlotok mivel kezdjem??? Annyira nem érzem jól magam a bőrömben. Legalább itthon tudnék csinosabb lenni mire hazaér a férjem. Ti otthon mit vesztek fel?


2020. okt. 25. 18:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Tornázni otthon is lehet. A kinyúlt póló és a kosztüm között pedig csak találsz valamit! Büfiztetésnél magadra teszel egy törölközőt, és akkor nem kell átöltözni.
2020. okt. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Nekem a köröm (gel lac), haj és a szemöldökszedés szokott segíteni, de ezekre se mindig kerül sor.
2020. okt. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Itthonra leggingsben és topban vagyok. Szerintem ez is tud szexis lenni, és gyerekbarát is, kényelmes. Fogytatom a szénhidrátdiétát, így most már visszafogytam az esküvői súlyomra, ami nagy szó, mert évek óta próbáltam megint elérni :D Jó dolog az edzés és hasznos, de fogyni kalóriadeficittel fogsz, azt meg egyszerűbb gyerek mellett is összehozni, szerintem ezzel érdemes kezdeni. Én most abszolút top formában érzem így magam, pedig csak három hónapos a lányom.
2020. okt. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Megkérném Apukát, hogy vigyázzon a gyerekekre picit.. Menj el egy kozmetikushoz, fodrászhoz, ha belefér akkor újíts be egy kicsit esetleg egy új frizurával :) A sport az tök jó dolog, kicsit kikapcsolódás is valahol meg a lelkednek is jól esik, hogy igenis teszel magadért :) Ha meg elkezded látni az eredményét is az lesz ám az igazi löket.. Újíts be pár új ruhát ami kényelmes otthonra is, attól mert esetleg melegítőben vagy otthon még lehetsz igenis csini :)

Megérdemled az én időt.. A pici gyereket meg simán rálehet hagyni néha 1-2 órára Apukára :)

2020. okt. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell tudni, hogy mit szeretnél magadon valtoztatni, te látod magad a tükörben. Mi nem látunk, és nem ismerjük a ruhatáradat sem.

Írd össze mint ahogy a kérdesben leírtad min szeretnél változtatni, és a lehetőségeidhez mérten kezdd el.

2020. okt. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Lehet kényelmesen is csinosnak lenni. Nyilván nem kosztümben fogsz babát pelenkázni de annyi csinos szabadidőruha, sportruha van. Én itthon sima fekete cicagatyát és bő fazonú fekete pólót hordok, jó időben pólóanyagú ruhákat. Semmi extra, nagyon kényelmes, nem drága, de mégiscsak rendezettebb az összkép mint a kinyúlt póló+mackó. Keress egy pár szettet aminek tetszik a színe, mintája. Vannak szuper könnyen mosható, gyorsan száradó anyagok is a sportcuccok között. A kopott, lyukas, kinyúlt, foltos holmikat pedig száműzd a szekrényedből, vágd fel rongynak vagy legalábbis tedd el igazán koszos projektekhez munkaruhának - ha nekiálltok kifesteni a nappalit vagy felásni a kertet ahhoz például tökéletes.

Azt mondod régebben jártál kozmetikushoz, körmöshöz és ettől jól érezted magad. Most semmiképp sem tudod megoldani? Nem tudja a férjed vagy baratnőd, szüleid, párod szülei, valaki egy délutánra átvenni a gyerekeket? Hidd el, nem leszel rossz anya és nem okozol nekik traumát ha néha nem vagy velük. Csak pár hetente mondjuk két óra ami alatt elmész kozmetikushoz, masszázsra, körmöshöz, fodrászhoz. Nem muszáj műkörmöt csináltatni ha zavar a babázásban, szerintem egy géllakk, sima lakk vagy akár egy festés nélküli mani-pedi sokat dobna a hangulatodon, itt az lenne a lényeg hogy időt szánj magadra.

A hajad milyen? Szereted a fazonját, színét, könnyű vele foglalkozni, vagy csak fel van kócolva mindig kontyba/félre van tűzve? Lehet hogy egy váltás sokat segítene, valami olyan frizurát kéne keresni ami gyerekbarát (nem kell hosszasan igazgatni hogy jól álljon, ne lógjon a szemedbe, ne zavarjon) de mégis csinos úgy ahogy van. Engem nagyon lehúz ha megnő túlságosan a hajam és sose áll jól, mindig csak el van csatolva a szememből.

2020. okt. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%

Én a miértre lennék kíváncsi. Nekem is van gyerekem és soha annyi időm és motivációm nem volt a mozgásra, mint mióta anyuka vagyok. A legtöbb ideje akkor van az embernek magára, mikor gyesen van.


Reggel 5 perc a haj és az arcod,nem kosztüm kell otthonra, hanem egy csinos póló és farmer. Napi 20 perc torna plusz 1-2 óra babkocsizás, míg a nagy mondjuk bicajozik. Vagy a játszótéren van, ahol te is tudsz tornázni.

2020. okt. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

Passzold le a gyerekeket egy par délelőttre. Fodrasz, kozmetikus. Nagyon jól meg fogja dobni az önbizalmad. Ezen felül masszázs. És amúgy nem rossz dolog egy személyi edzővel íratni egy rad szabott edzes tervez. Nem olyan drága, mint gondolnád.

Otthonra leggings hosszított pulcsiban vagy poloval teljesen jó.

2020. okt. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A kosztüm példát csak azért írtam mert nagy lett a kontraszt a két enem közt.

Most elkezdtem hozzstaplalni a kicsit, remélem egy két délelőtt össze tud jönni. A nagy most kezdte az ovit de állandóan beteg és most még egy darabig elhozom délben.

Ez a leggings megoldás tetszik. Megpróbálok rendelni néhány szettet.

Ja és a babának mindegy hogy teritem be magam textil pelussal, a legváratlanabb pillanatokban is képes sugarban lebukni.


Köszönöm a tippeket, valóban az a megoldás ha szakitok időt magamra.

2020. okt. 25. 19:28
 10/15 A kérdező kommentje:
Hajam? Félhosszú csak lóg simán néha copf de nagyon utálom...
2020. okt. 25. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!