Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek rossz szülei voltak,...

Akiknek rossz szülei voltak, ennek ellenére mégis gyereket vállalt: milyen szülők lettetek? Hogyan befolyásol titeket a szüleitekről vett rossz példa?

Figyelt kérdés
2020. okt. 30. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Én kifejezetten rossz szülő lettem. Én anyámtól és apámtól egy fikarcnyi szeretetet nem kaptam soha életemben, és én megfogadtam, hogy a gyerekeimet szeretni fogom, és mindent meg fogok tenni a jólétük érdekében. Ebben picit átestem a ló tulsó oldalára, mert majomszeretettel neveltem a gyerekeimet, és az, hogy most felnőttkorukra megromlott velük a viszonyom, az az én hibám, mert nem akartam, hogy felnőjjenek, és kamaszkorukba is úgy kezeltem őket, mint az 5 éveseket, amiből ők ki akartak törni. Lázadtak, ez folyamatos vitákhoz és veszekedésekhez vezetett, és bennük inkább ez maradt meg, és most már aligha leszünk szoros viszonyba.
2020. okt. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Nekem nagyon rossz szüleim voltak, nem is tartom velük a kapcsolatot, ettől függetlenül normális életem van, szerető férjjel, sok baráttal és jó munkával, szép otthonnal.


Most várjuk az első babánkat, úgyhogy még nem tudom, milyen szülő leszek, de szerintem normális. Igyekszem majd tudatosan odafigyelni rá, hogy ne legyek olyan szülő, mint az enyéim, de alapból úgy vélem, nekem már a természetem is nagyon más, mint nekik, így remélem nem fog nehezemre esni jó szülőnek lenni.


Szóval, nekem nincsenek ilyen jellegű félelmeim.

2020. okt. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
A férjemnek nagyon rossz szülei vannak (12 éve nem tart velük kapcsolatot). Nagyon jó apja a két gyermekünknek.
2020. okt. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Sajnos a rossz minta elobb utóbb visszajon. Vagy azért mert ugyanolyan leszel, vagy azért mert túlságosan az ellentéte akarsz lenni. Ahogy #1es is írja.

Nyilván ő is jó, sőt, szuper jó szülőnek érezte magát amikor még csak ott tartott ahol most a #2 és #3 válaszoló.

2020. okt. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Ne haragudj 4-es, nincs igazad. Az én férjem tényleg jó apa. Van egy 8 éves és egy 7 hetes gyerekünk (nem ma kezdtük a szülőséget), biztos vagyok benne, hogy sosem lesz olyan, mint az apja.
2020. okt. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
#5: 8 éves az nem sok. Majd 20 év múlva derül ki milyen volt. Úgy is el lehet rontani, hogy túl jó akarsz lenni, lásd #1.
2020. okt. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Én nem mondom, hogy rossz szüleim voltak. Apukám szegény dolgozott látástól vakulásig, hogy eltartsa a családot. Rá egy rossz szót nem tudok mondani. Egy arany ember volt. Anyám háztartásbeli volt és akkor sem ment dolgozni, amikor mi gyerekek már nagyok lettünk inkább különböző stiklijei voltak. Eladogatott dolgokat. Pl nem ehettem akármikor tojást, mert xy-nak gyűjtögette . Aput is rábeszélte, hogy adja el a földjeit, teherautót, traktort. Amikor nekünk gyerekeknek már volt önálló keresetünk felkutatta, hogy hol tartjuk a pénzt és elcsórta, pedig adtunk konyhapénzt és sokszor azon felül is, de neki az se volt elég. Állandóan titkolózott, hazudozott nem lehetett megbízni benne. Volt, hogy az áramot is kikapcsolták, mert nem fizetett be egy csekket és senkinek nem szólt. Én sosem szeretnék ilyen anya lenni. Rosszul vagyok attól, ha egy csekk nincs befizetve...nálam az az első. Sose vettem el pénzt a férjem tudta nélkül...még akkor sem, amikor mondja, hogy ott van...vigyek amennyi kell. A gyerekemet is imádni fogom az biztos.
2020. okt. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltak éppen mintaszüleim, ezt még anyám is elismeri ha oda kerül a beszélgetés. Mostmár jóban vagyunk mert ennek ellenére mégis embert faragtam magamból és előnyömre fordítottam a sok szart de anya mindig szomorúan elmondja, hogy mennyi mindent elrontottak apával és bocsánatot is kér érte, kár, hogy csak most eszmélt rá erre amikor már 30 éves vagyok.

Kezdem azzal, hogy vertek minket, egészen kicsi korunktól mindenért. Tiltottak nekünk mindent, semmire nem voltak nyitottak, a tulajdonukként kezeltek és korlátoztak, sosem beszélgettek velünk csak ha le akartak cseszni valamiért. Soha nem álltunk közel, semmit nem mertem kérni vagy kérdezni tőlük és nem támogattak semmiben, még a tanulmányaimat sem. 18 éves voltam amikor már annyira megromlott a kapcsolatunk, hogy elköltöztem és miután ők sokáig mindent tagadtak és allították, hogy sosem emeltek ránk kezet (a tesómnak egyszer még 8 napon túl gyógyuló sebe is lett de hazudnunk kellett, hogy lefejelte a szekrényt) ezért rajtam állt, hogy miként viszonyulunk egymáshoz én pedig nagyvonalú vagyok. A gyerekemet teljesen máshogy igyekszem nevelni, higgadtan, megfontoltan, igyekszem következetes lenni de hajlamos vagyok én is arra, hogy majomszeretettel csüngjek rajta és elkényeztessem. Szerencsére a férjem józanabb és ugyan neki meg csak anyukája volt nagyon jól kezel mindent és mindig támogat. Egyetlen szabályom van csak amit viszont kőbe véstem: erőszak az én házamban nincs!

2020. okt. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim azért hanyagoltak el minket mert folyamatosan egymással csataroztak. Folyamatos uvoltozesek, anyám terrorizalt mindenkit a hangulatingadozasaival, egyre betegesebb lett a viselkedése, de apám folyton csak vele foglalkozott. Aztán minden pénz persze anyám mindenféle vidító hobbijaira ment el...

Így számomra az lett a legfontosabb feltétele a gyerekvallalasnak hogy egy stabil parkapcsolatban éljek. Tíz év után született az első gyerekem, addigra tudtam h jóban rosszban. :)

2020. okt. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem voltak rossz szüleim, inkább csak nem nagyon volt ránk minőségi idő.

Max megkérdezték kaptam e valami jegyet a suliban vagy nem vagyok e éhes.

Soha nem volt közös program.

Soha nem mentünk moziba, strandra, inkább adtak rá pénzt, hogy menjek mással.

Szerettek, tudom, csak nagyon aszociálisak a mai napig, utálnak emberek között lenni, ha nem muszáj.

Megfogadtam anno, hogy én majd mennyit jövök-megyek a gyerekekkel, mennyi közös élményünk lesz.

Hát nem. Már kamaszok és ugyanúgy adom a pénzt inkább.

Anyáméknál azért jobban teljesítettem, pl fél évente egyszer azért van közös mozi, állatkert vagy valami, de ugyanolyan aszociális lettem mostanra mint anyám és húzom-halasztom a gyerekes programokat.

Szóval igen, ugyanolyan lettem.

Egyet leszámítva. Velem nem nagyon ültek le soha játszani, mindent kitaláltak. Én sokat játszottam velük ameddig igényelték.

2020. okt. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!