Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akiknek szép alakjuk...

Anyukák, akiknek szép alakjuk van, és rendszeresen sportoltok! Miket esztek, és ettetek terhesség alatt és szülés után?

Figyelt kérdés
Követtek valamilyen speciális diétát? Vagy esztek mindent csak odafigyeltek a mennyiségre? Tudnátok írni 1-2 napi mintaétrendet?
2020. nov. 1. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Nem eszem cukrot (eritrittel helyettesítem, mindenbe jó és semleges ízű, csak magában fura az íze).

Nem eszem lisztet (ch csökkentett vagy tk lisztet használok) tésztából is durum vagy tk tésztát. Ch csökkentett lisztből simán lehet csináni nokedlit, palacsintát stb.

Nem sütök olajban. Kókuszolajat használok és amit lehet azt a sütőben sütöm.

Nincs feldolgozott étel; mirelitek, péksüti ilyesmik.

Kisebbek az adagok.

Nassolás csak hétvégén de akkor bármit megeszem, sütni is szoktam (mondjuk azt is mentesen amennyire lehet) de simán eszem chipset vagy amit találok, csokit módjával.

Húsból hal vagy csirkemell van, eleve csak ezeket szeretem úgyhogy nekem nem lemondás, hogy nincs sertés stb.

Nagyon sok zöldséget eszem, szinte minden mellé van saláta köretnek a barna rizs, bulgur, kuszkusz, édeskrumpli, grill zöldség vagy köles mellé. Fehér rizs, sima tészta + krumpli tiltólistás.

Edzem majdnem minden nap, fél óra már elég.

Töltsd le a Yazio appot, lehet vele számolni a kalóriákat, ki is számolja mennyire van szükséged, lehet követni a haladást, vannak receptek is.

Minta étrend amit ma mi ettünk: reggeli tk kenyér kígyóuborkával, csirkemell sonkával light Piladelphia sajtkrémmel

Tízórai: fitt túrórudi + kávé édesítővel

Ebéd: csirkepaprikás ch csökkentett lisztből készült nokedlivel 12%-os tejföllel

Uzsonna: almás fahéjas banános smoothie (+ protein por)

Vacsora: házi gyros csirkemellből, jégsalátával, paradicsommal, lilakáposztával natúrjoghurtos fokhagymás szósszal, reszelt sajttal

2020. nov. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja. Terhességi cukorbetegsegem volt 😀 azóta ugyanazt mint régen. 1600kcal és kerülöm a cukrot és a fehérlisztet, de már nem kényszeresen, mint terhesen.
2020. nov. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Nem tudok mintaetrendet mondani. Eszem mindent. Csak kcal kontrollal és nyilván ha valamit en készítek el abban nincs cukor vagy feherliszt. Durum tésztát használok, vacsorára vagy főtt ételt eszem vagy sajtot zöldséggel. Ilyesmik.
2020. nov. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%
Gyönyörű alakom volt és nem sportoltam, ettem mindent, és annyit, amennyit csak tudtam..:)Szülés után is megmaradt.
2020. nov. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Keress egy dietetikust vagy egy "edzőt" aki testmozgást és az étrendet is hozzád igazítja.


Sok zöldség és gyümölcs. Kevés kenyér, csoki, cukor. Én 6 után már nem eszem semmit, de napi 4-5 étkezést tartok (reggeli, ebéd, vacsora, tízórai, uzsonna van, hogy kimarad valamelyik).

Én nem végzek kemény edzéseket. Viszont majdnem minden nap tornázom valamit, attól függ mihez van kedvem, vagy mennyi időm, energiám maradt (jóga, stretching, pilates vagy elliptikus trainer). Havonta 1-2 alkalommal túrázni szoktunk. Nagyon sok tanösvény van, szinte mindenhol).


De ez nekem elég, neked lehet, hogy többre van szükséged. Ehhez kell egy hozzáértő.

2020. nov. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Kövesd a babád étrendjét. Nem vicc. 😊

Én főztem neki, így ha ő sütőtök evett csirkemellel és rizzsel, akkor én is. Maximum az enyémet megsóztam és nem turmixoltam le minden alapanyagot.

Nagyon sok új ételt próbáltam így ki. És így sok zöldség és gyümölcs került be a napi étkezésembe. És a férjemnek is megfelelő volt, vagyis nem éhezett és ízlett is neki.

Most már 6 éves a gyerek, de még mindig szoktam csinálni "babakaját".

2020. nov. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%

Mindig sportoltam, (edző terem) és a gyerek előtt is egészségesen érkeztem. Heti 6x jártam edzeni és sokszor ettem keveset, egészsèges, friss alapanyagokból. 8-10 hetesen vittem magammal és edzettem ő meg aludt kb.

Nem akkor kell elkezdeni hanem előtte, szerintem.

2023. máj. 19. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!