Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valaki 20 ezer forint zsebpénzt ad hetente a lányának 8 éves korától, hogy megtanuljon gazdálkodni a pénzzel? Jó út a pénzügyi kultúra megteremtéséhez?

Figyelt kérdés
2020. nov. 2. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Azert 8 evesen 20 ezer az sok. Gondolom alapbol megkap mindent, nem? Ruha, kaja, iskolai cuccok? Akkor meg mit csinal heti 20 ezerrel? Max elosztogatja, meg bemegy a boltba es hulyesegeket vesz. Sot 8-10 evesek mar kepesek netrol rendelni. Es ennyibol azert lehet mit, nem csak jot, hanem rosszat is. Szerintem tul szabad kezet adna ennyi penz egy ilyen kisgyereknek.
2020. nov. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem érdekel más élete. Ha megteheti, akkor felelőlem adhat.
2020. nov. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Attól nem fog megtanulni gazdálkodni vele, hogy belepakolja a perselybe, márpedig gondolom, 8 évesen nem nagyon vásárol egyedül...
2020. nov. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Pont hogy ettől nem tanul meg gazdálkodni a pénzzel, ugyanis azt látja hogy a pénzt csak úgy kapja, nem is keveset. És azért egy 8 éves nem tudja felmérni hogy mi helyes mi nem, elszórja a pénzt minden hülyeségre
2020. nov. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Ez túl sok. 2000 forinttal látnám esetleg értelmét.

De inkább 5000 a hónap elején, amiből kötelezően félre kell tennie valamennyit, a többit elköltheti vagy azt is félre rakhatja.

2020. nov. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Én szerintem viszonylag jól megtanultam bánni a pénzzel, a zsebpénzt úgy kaptam, ha elvégeztem a rám kiosztott házimunkát. (azt hiszem 50 Ft-ot hetente, ez kb 20 éve volt)

Nyilván akkor lázadtam hogy ez milyen rossz, osztálytársaim több pénzt kaptak, csak úgy. Így visszagondolva, volt esélyem megtanulni hogy a pénzt a munkáért kapjuk, nem alanyi jogon. A 20000 Ft/hét irreálisan sok. (Nem azért mert irigykedek, mert szerintem jól volt úgy, ahogy szüleim csinálták. Ennyiből már kijön egy ló bértartása egy jobb helyen, egy olcsóbb kocsi törlesztője, nem egy 8 éves kezébe való összeg szerintem)

2020. nov. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ha nekem lenne havonta ennyim a gyerekre (mármint szabadon, nem kajára, ruhára, stb.) akkor ennek csak egy kis részét adnám neki, a többivel magam gazdálkodnék, hogy bankba tenném neki, nem a malacperselyben, párnahuzatban a helye egy ekkora összegnek. Persze ha nagyobb lesz, kiveheti bármikor, esetleg jól jön, ha elindul majd az életben. Heti szinten ennek a harmadát adnám maximum a kezébe, vagy kevesebbet. Természetesen tanuljon gazdálkodni, ez nem is kérdés. De kezdetben kisebb tételekkel, majd ahogy nő, folyamatosan változtatnám az arányokat és a rá szánt pénzből egyre többet adnék a kezébe fokozatosan.
2020. nov. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Adhatna nekem is ennyit valaki hetente a semmire 😂

Az elképzelés amúgy jó. De ennyi idősen elvennék egy nullát a végéről.

2020. nov. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
40%
Ha nekik ennyi pénzük van, akkor tegye, de komolyan! Nem mindenki él a minimálbérből. Lehet nekik arányában a jövedelmekhez képest, pont annyi, mint amit más ad.
2020. nov. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
9 de itt nem a te jövedelmed ez kell nézni, hanem reálisan egy 8 evest. Nyilván ha csillàmf.lámás fillért akar 100 ezerért majd megveszed neki vagy kiegeszited. De ugyan minek kene egy 8 évesnek havi 80! Ezer Ft? Mit fog ebből megtanulni? Azt hogy van pénz szarasig. Mást nem nagyon.
2020. nov. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!