Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Előre sajnálom hosszú lesz. Pfuu hol is kezdjem.A kisebbik fiam nagycsoportos, ovis. Nagyon de nagyon összebaratkozott egy kisfiúval a csoportjából.Viszont a fő gond mi vagyunk.. Vagyis a házunk.Epitkezunk egy ideje,festve se volt legalább 4-5 éve, mert a férjem szerint felesleges kifesteni ha utána úgyis szétverünk mindent.Igen, igaza van, csak ez már vagy 2,hanem 3 éve húzódik,és nagyon csúnya a fal,sáros,gyerek kéz lenyomatos, a gáznál zsíros, új ablakot, ajtót raktunk be, besincs javítva körülötte.A fürdőről ne is beszéljünk.Szégyellek oda beengedni akárkit is.Es a lényeg, ez a kisfiú a fiam kis pajtása nagyon lejönne hozzánk, nem győzi nyuzni a szüleit,de így..??Annyira szégyellem magam, szegény kisfiú is, na meg a fiam is.De nem mondhatom el az igazat.. Főleg úgy hogy ez a család elég jó módban él.Most minden nap azon vagyok hogy remélem nemfutunk össze az oviban.Lelkem legyen rajta hogy hiába takarítok ki, rakok rendet, ló. asz látszata sincs.Most vasárnapra megivtak minket szülinapra,kivolt téve az oviban a polcunkra a meghívo.De így hogy? Bocs tényleg mindenkitől de sose meséltem erről senkinek.
2020. nov. 2. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor osszefutsz velük az oviban, mond nekik, hogy felujitotok, és ha őket ez nem zavarja, szívesen látod a fiúkat.
2020. nov. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ne csinálj ebből ekkora ügyet. A szülőknek mondd meg, hogy szívesen áthívod a gyerkőcöt, de kicsit kaotikus most nálatok a helyzet, mert egy felújítás/építkezés közepén vagytok. Azt nekik nem kell tudni, hogy már jó ideje húzódik. Emberek vagyunk, majdnem mindenki tudja, mivel jár egy felújítás, nem fognak ez alapján lenézni titeket.


Vagy ha nagyon gáznak érzed mégis az egészet, akkor is mondd meg, hogy az építkezés miatt most nem tudtok vendégeket fogadni, olyanok az állapotok. A fiaddal meg menj el a zsúrra, ne ő szívjon már a retkes fal miatt.

2020. nov. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha már úgyis építkeztek, meg festitek a falakat is, akkor tök jó móka lehet a gyerekeknek, ha víz festékes kézzel össze tapicskolhatják, meg festhetnek a falra ecsettel... így a férjed legalább tuti nem halogatja a festést.


Egyébként én megértelek, én is szégyen házban nőttem fel, minden barátom otthona mérföldekkel jobban karban volt tartva, jobban volt takarítva, felújítva. Nekünk régi ócska bútoraink boltak, az ajtók a szekrényeken le volt szakadva, csak ha becsuktad az tartotta össze, egyszintes kockaház, mindenkinek emeletes volt... a plafon hámlott, ócska padlószőnyeg volt, cigiszag, bátyám ajtaja bezúzva (idegbeteg rohamában beleütött, és egy ökölnyi részen be volt szakítva)

A cigiszagot már írtam de kiemelném megint. Vágni lehetett a konyhában a füstöt, 3 ember cigizett, anya, apa meg a jóval idősebb bátyám.


Nem az építkezést érzed cikinek, én megértelek, hanem a zsíros falakat, a lelakott házat.


Nekem anno sose jött egy barátom se át, nem is szerettem volna. Befejeziteka felújítást, és nem lesz ciki. Minél hamarabb. Addig meg a fentiek az ötleteim, hiszen nem mindenhol lehet a falon pamacsolni.

2020. nov. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi ezen olyan nehéz?

Elmondod,hogy tataroztok, nem alkalmas vendég fogadására a helyzet. Én mondjuk alapban jelen esetben a covid miatt nem vállalnék idegen gyereket. Tudom az oviban is ugyan úgy megkaphatja.. De most jönnek megint majd a szigorítások is amúgy.

A gyerekednek is eltudod magyarázni, hogy most nem tud átjönni a kispajtás.


Nálunk is múlthéten az egyik kisfiú mindenáron nyúzta az anyukáját had jöhessen át a lányaimhoz. A kisfiú amúgy pont égetően rossz kategória, az a fajta aki nincs nevelve. Az anyuka meg állt mint a borjú a kapuban várta a reakciómat, már felcsillant a szeme hogy elpasszolhatja a gyereket.. Kerek perec megmondtam nekik. Ne haragudjanak, 31 hetes veszélyeztetett terhes vagyok, járvány van, nem vagyok babysitter, nem fogom senki gyerekét pesztrálni, van nekem is 2.

2020. nov. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!