Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kevesett ért meg a babám?

Anonym34 kérdése:

Kevesett ért meg a babám?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A lányom 22 honapos es meg egy arva szot sem mond ! Mondjuk ez lehet a több nyelvüseg miatt is.. legfőképpen németül beszélünk hozzá de hallja a magyart az én családomtol és az albánt a párom csaladjatol...

pl. Hogy adjon puszit megerti , ha valami van a kezebe es mondom neki hogy adja oda , oda adja , ha mondom neki hogy jöjjön hozzam vagy üljön le mind megteszi .. de ha pl. Mondom neki hogy hozza ide a piros labdat azt se tudja mit mondok... mindenre mutogat amit ker meg ami erdekli oda hozza hozzam stb... de nem tudom hogy ebbe a korban normalis e hogy ilyen kevesett ert es csak annyit mond nekem hogy mama



2020. nov. 3. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Szinte biztos, hogy a többnyelvűség miatt van. Türelem. :)
2020. nov. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszöm a válaszod 🥰
2020. nov. 3. 23:22
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Az en babam is vegyesen hall magyart is, angolt is. En is igy hallottam, hogy ok kesobb fognak elkezdeni beszelni, szoval ne aggodj! Tapasztalatom nincs, mert meg csak 11 honapos, de nem baj az, ha kesobb fog beszelni, viszont akkor alapbol ket nyelven, szoval mindenkepp szerencses babaink vannak.😁
2020. nov. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
A legtobb tobbnyelvű baba nagyon keson tanul meg beszelni. Minimum 2 eves kor a legtobb esetben, utana jonnek egyaltalan az alap szavak kimondasa is. Az ovoda es a suli miatt leginkabb a nemetet fogja tudni, addig konkretan akar halandzsa nyelvet is beszelhet vegyesen.
2020. nov. 4. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És ez hogy ugy veszem észre hogy nem nagyon érti amit mondok? Vagyis csak kevesett :/
2020. nov. 4. 03:49
 6/8 anonim ***** válasza:
3 féle nyelvet hall, nem csoda. 23 hónapos a barátnőm babája, 1 nyelvű, de apa, anya, tesók azonosítható, de nem megfelelő nevén, pár alap kifejezés nem, de, néhány tárgyon kívül nem beszél. Beszélj hozzá sokat, mindent nevezz meg, alakulni fog.
2020. nov. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Próbáltad a piros jelző nélkül?

Az alapszíneket még nem kell tudnia.

2020. nov. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A beszéd az mindegy, de értenie valóban kellene, a lányom 3 éves koráig nem beszélt, de 2 évesen már mindent értett. Ha mutatod neki a böngészökönyvben, hogy hol van ez, vagy az a tárgy, állat megmutatja?
2020. nov. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!