Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első baba születésénél mi...

Első baba születésénél mi volt az, amiben másképp gonsolkodtal a ferjeddel?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok például, hogy mindenben odaadó kedves megértő apuka volt a baba születése után... Tehát egy álom férj, apuka

Vagy neki is bele kellett rázódni valamibe? Mi az amit nem értett hogy kéne másképp?


Az én férjemmel folyamatos küzdelem volt az alvás. Borzasztóan kimerültem, és ő nem értette, hogy miért, hiszen itthon vagyok. Ő pedig dolgozik, és ő jobban elfárad. Nem látta át, hogy ez nincs így.

Vagy hogy ő a KÖZÖS gyerekünk, neki is lehetne kettesben töltenk vele időt, pár órát nélkülem. De ő úgy látja hogy ez az én feladatom mert én vagyok az anyja.

Sajnos a mai napig nem tudok vele megértetni dolgokat hiába mondom el százszor.


Nektek volt/van hasonló?


2020. nov. 15. 20:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Igen,van.

Ugyan az amit leirtal. 😔

2020. nov. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan az, amit leírtál. Amikor mondom neki, hogy segítsen valamiben, rávágja, hogy dehát ő dolgozik és eljár boltba. Ez szép és jó, de ezen kívül annyira nem képes, hogy elpakoljon maga után az asztalról..
2020. nov. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Nálam fel sem merült az, amit leírtál. A férjem a kezdetektől kivette a részét, sőt, szerintem már-már többet is vállalt, mint én, főleg az első hetekben a császár után. Nem lehet az alacsony EQ az oka a problémáitoknak? Az enyém valahogy bele tudja képzelni magát a helyzetembe, nem kell neki magyaráznom, hogy milyen. Nem képes elpakolni maga után az asztalról, 3-as? Most komolyan, ezt nem tetted szóvá először, amikor csinálta? Jártam ilyen fszival régen, kéne a bánatnak társnak!
2020. nov. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Ugyanolyan teljes értékű szülő, mint én, a szoptatáson kívül mindent megcsinál mindegyik gyerekkel az első perctől kezdve.
2020. nov. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

Előtte részt vett dolgokban?


Ha gyerek előtt sem pakolta le az asztalt, akkor késő ilyeneket a baba után "tanítani"...


Bocs, hogy nyers vagyok, de ez nem a gyerektől függ, hanem már előtte is biztos látszott a reakciója bizonyos szitukra.


Én örülök, h 7 év után lett gyerekünk. Volt betegség, munkanélküliség, anyagi kár, siker, kudarc. Így láttam milyen a férjem.

2020. nov. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%
Na ilyenkor kell cserélni. Te visszamész dolgozni, apuka meg otthon marad. Majd megérti, mitől vagy zokni nap végére. És Te is megérted, milyen az, amikor hazaérsz a munkából és szeretnél pár perc csendet de nincs, mert a gyerek nonstop visít és/vagy akar valamit.
2020. nov. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
Az èn fèrjem is hajlott rà az elejèn, hogy ilyen legyen a hozzààllàsa ugy mindenhez, de mèg csíràjàban elfojtottam ezt. Ez inkàbb az elsô fèl èv volt. Leültünk, megbeszèltük, èn fel vàzoltam neki, hogy îgy konkrètan egyedülàlló szülô vagyok ès ha egyedül akartam volna gyereket vàllalni akkor îgy tettem volna. Azota sok víz lefolyt a dunàn, 3 èves a kislànyunk , imàdjàk egymàst ès mondhatom hogy nagyon jó apja lett. Ha nem így alakult volna valoszínû elvàltunk volna.
2020. nov. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%

Fel se merült ilyen, hogy nem száll be mint egyenlő partner. Nem azt mondom, hogy ő kel esténként, bár ha szabadnapos, akkor felesben toljuk, ugyanis nem enni kel fel a gyerek, csak nézelődni meg nevetgélni.


Nem is tudott volna hasonló történni, mert egy viszonylag súlyos betegség miatt kórházban voltam sokáig, amikor 4 hónapos volt a fiunk és akkor nagyon jól megtapasztalta milyen éjszakázni, meg ellátni a gyerkőcöt.


Én nen lennék olyan amberrel, aki látja hogy kimerült vagyok, és annyi empátia se szorul belé, hogy átvegye a gyereket amíg veszek egy fürdőt és alszok 1,5 órát.


Sőt mivel én főzök, a vacsi nyomait ő mosogatja, bedob mosást, szárítást.


Nem bírnék élni egy manchild-al vagy egy konzervatív nézeteket valló emberrel, akinek az az alap, hogy ki van nyalva a hátsója mert van egy farok a gatyájában.

Az ilyenek szoknak ehhez hozzá 2-3 év alatt, és mikor már az anya is dolgozik, akkor is ő intézi a gyereket ÉS a háztartást. Apuci meg évente kétszer lenyírja a füvet, meg egyszer becsavar egy villanykörtét, és ezzel el van intézve az ő házkörüli munkája.


Láttam már szolga szerepet önként vállaló középkorú nőt aki kiszedte az ételt a férje elé, meg elvette a tányérját, az meg ült mint Jabba egész nap a tökét vakarva míg az asszony kiköpte a tüdejét.


K. Szomorú.

2020. nov. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Hát persze értem ezt a trehányságot, hogy előtte is ilyen volt ezután se valtozik dolog...

Az en ferjem is ilyen "volt"... Részben mar mas.

Egyedül élt, kiporszívózott elmosogatott. Almozott a macskak után. De port sosem törölt, a wc kefét csak dísznek tartotta, hiábaaaaa könyörögtem, hogy használja amikor kell, meg ilyeamik.


Aztán valahogy ráhagytam, megcsináltam én,. Mindent.

Mióta gyerekünk van, közösen csináljuk. Hol én, hol ő

Persze ez is egy harc volt hovy mert én asszony vagyok nekem ez a dolgom bla bla múltszázadi dumák...

De ezt sikerült elérnem.


Moat ugy vagyunk, hogy vannak dolgok amiben besegít, de 80%ban én csinálok a gyerek körül mindent.

Én etetem, én öltöztetem, vetköztetem, pelenkázom, játszok es setalok vele.

Ő néha eljön velünk setalni, neha jatszik is vele, de ő fürdeti mindig.

Bevezettük már az "aki kapja, marja" alapú kaka csomagot.. De van hogy azt is kicselezi hogy "nem vette eszre"

Amikor nem dolgozi, vagy ha délutánra megy előfordul hogy felkeltem őt is, hogy amíg éjjeli tejt készítek, tegye tisztába.

2020. nov. 15. 21:29
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem reggeltől délután 6ig elvan munkába. Ugyanugy megcsinál mindent. Mivel én vagyok itthon többet igy nyilván én többet foglalkozok a babával meg este is én kelek fel hozzá de van hogy átvállalja az éjszakai etetéseket pelenkázásokat így is. Megcsináláshoz is 2 ember kell, a felneveléshez is. eléggé kimerítő tud lenni hogy 3 orankent fel kell kelni a babához és a háztartás körüli teendőket is akkor csinálni nagyjából amikor alszik a baba. Az hogy a férfi dolgozik az bem jelenti azt hogy részéről ennyi le van tudva.
2020. nov. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!