Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák,kinek...

Kisgyerekes anyukák,kinek hogy sikerült fogyni? 2 éves a kislányom. Éjjel még kel. Fizikailag és szellemileg is padlón vagyok. Főzni is nehezen tudok mellette. Anyagilag is rosszul állunk a koronavírus miatt.

Figyelt kérdés
Így életmódváltásra most nincs lehetőségem. Nem tudom külön főzni magamnak,pénzem sincs rá. Mit tegyek hogy fogyjak?
2020. nov. 15. 23:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Kalóriadeficit+mozgás. Vásárláskor ugyanannyi idő megvenni a zöldséget mint a kakaóscsigát.
2020. nov. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Próbálj kisebb adagokat enni. Ne esztelenül kevesebbet, csak egy kicsivel, hogy még ne legyél éhes evés után. Hetente egyszer tudod csökkenteni a mennyiséget, addigra megszokod az új adagméretet.
2020. nov. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Mikor 2 éves volt a gyerekem dolgoztam, mellette tanultam, vizsgáztam és a férjem külföldön dolgozott. Úgyhogy leülni nem sok időm volt, szabadidőmben meg sokat jöttem-mentem a gyerekkel.
2020. nov. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Keress rá a magas intenzitású intervallum edzésekre. Lehet saját testsúllyal is edzeni és fél óra alatt meg vagy vele.

Én heti 3x-4x csinálom, többnyire aztán hogy lefektettem a lányomat, vagy szombat délelőtt. + Sok víz, kevés szénhidrát. Iktasd ki a nasikat is.

Ezekből semmi sem kerül pénzbe, de még csak sok időbe sem. Sok sikert! 💪🏻💪🏻💪🏻👍🏻

2020. nov. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Derjaderja ***** válasza:
72%

A fogyás szempontjából az étkezés a fontos. Persze a sport is jó, de kb maratont kellene ahhoz fogyni, hogy rossz táplalkozást ellensúlyozzon.

Mivel általaban szénhidrátot nasizunk, illetve ah éhesít, a 160 gramm CH diétát javaslom, beleértve, hogy be csak a gramm stimmeljen, hanem úgy edd mintha cukorbeteg lennél

(Napi 5x, megadott időben megadott gramm, gyors/lassú arány a napszaknak megfelelően, zero cukor és fehér liszt, köretcsere).

Ezt azért pár hét megtanulni de utana nem plusz idő.

Én egy 20 hónapos kislánnyal vagyok itthon, 40.terhessegi héten, 3 hónapja kb ezt tartom (annyi hogy nekem a cukor miatt még sokkal szigorúbb), és 3kg-ot fogytam a 3.trimeszterben, annyi kilóval megyek szülni, amivel teherbe estem, szóval ez mínusz 10-12kg körül lesz.


És az elejém xar, de utana nagyon jó ez a rendszeres kis evés, nem vagy éhes és Neked nem is kell annyira gyorsan átàllni mint egy cukorbeteg terhesnek.


Ezenkívül, felül a zsírbevitelt (pl sajt, téliszalámi, tejtermékek, olaj) lehet csökkenteni, de ne egyszerre mindent.

Vannak amúgy házhoz szállítós dolgok is erre a diétára.

Vrábel Krisztinának vannal jó szakácskönyvei még 160g-ra.


Tényleg akarat és döntés kérdése, én is azt gondoltam, pici gyerek mellett nem lehet ilyet, blabla, de amikor szerdán azt mondták, hogy ha hétfőn is rosszak még a cukrok, akkor inzulin, mert veszélyben van a kisbaba, ha igy marad, akkor hirtelen mégis kiderült hogy megy.


Mozgás is jó, akár napi nagy séta a gyerekkel, most a vírus miatt más úgy sincs.

A Gyerünk Anyukám nevű online torna is jó, és akkor csinálod az edzést amikor épp tudod.

2020. nov. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Derjaderja ***** válasza:
66%

Ja és ne főzz külön Magadnak.

Mondjuk sajnos drágábbak a diab cuccok, de itt is lehet ügyesnek lenni. Pl alapból nem veszel kész diabos édesseget, hanem kutyulsz egy édesítőszeres túrót almával, vagy egy sima teát edesítővel, az is kielégíti a nasi igényt.

Csaladnak megmondod, hogy "ez itt a bulgur, ez itt a hajdina" stb és ők is ehetik. De egy csomó olcsó dolog van, ami szénhidrátilag viszont kedvező (kàposzta, zöldbab, lencse stb).

2020. nov. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Ne főzz külön, de ne legyenek tészta alapú étkezések, és egyél minden mellé zöldséget! Pl ne egy karika paprikát tegyél rá a szendvics tetejére, hanem edd meg az egészet. A szénhidrátszámolás hatékony, de marha sok idő az elején, az nem biztos, hogy kialvatlanul menni fog. De próbálj figyelni, mi az amiben sok a kalória, és azokat a kajákat minimalizáld.

Én amúgy annak idején úgy álltam neki, hogy fogtam egy könyvet, vagy egy érdekes sorozatot, és csak szobabiciklizés közben volt szabad folytatnom. Így megvolt a motiváció a mozgásra. :)

2020. nov. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Miket esztek? A többiek is nyugodtan ehetnek "egészségesebb" ételeket.

Pl. kirántott hús helyett natúr csirkemell.

Kenyérre nem felvágottat és sajtot teszel, hanem csinálsz zöldségkrémet (bruschetta).

Csoki helyett gyümölcs és/vagy magvak (dió).

2020. nov. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
minek kétféle? egészségesen kell főzni egész családnak, max te kevesebbet eszel.
2020. nov. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Mindenkinek ment a zöld pipa. Várom a további ötleteket,tapasztalatokat is. Szerintem sportnak a magas intenzitású intervallum edzést választom. Néztem youtub-on 15 perces kezdő videót. Étrendnek egyenlőre az ételmennyiség csökkentését és a másik édességek heti 1x -re váltását próbálom meg de utánna nézek azoknak amiket írtatok és megnézem melyiket tudnám tartani. Próbálkozni fogok mert tudom minél több szalad fel annál nehezebb lesz leadni.Már most is érzem hogy kis mozgástól is elfáradok,nehezebben csinálom meg a házimunkát stb. Ez így nagyon nem jó.
2020. nov. 16. 23:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!