Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi zsebpénzt kaptok 14-16...

Mennyi zsebpénzt kaptok 14-16 évesen ?

Figyelt kérdés

Én is hasonló korosztályba tartozom( 16 éves vagyok ) és hála istennek jó az anyagi helyzetünk . Ebből adódóan én kb. havi 100-150 ezer Ft.-ot kapok ezek mellett van egy 200 ezres limitem amiből ruhákat elektronikai eszközöket és hasonlókat vehet . Sokak szerint ez túl sok , de mint már említettem jó az anyagi helyzetünk . Az lenne a kérdésem hogy ti ennyi idősen mennyi zsebpénzt kaptok/kaptatok ennyi idősen ?

Illetve az hogy szerintetek reális ekkora összeget adni egy 16 évesnek ( megjegyzem hogy én legtöbbször félre teszem a kapott pénz nagy részét )


Köszönöm előre is a válaszokat .



2020. nov. 18. 23:31
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
76%

Reálisnak nem reális, de ha megtehetitek, miért ne? Ha pedig ilyen ügyesen gazdálkodsz ezzel a jókora összeggel (azaz megtanulod beosztani, nem azonnal elverni a pénzt), az becsülendő.

Egyébként szerinted mennyire tanulod meg így értékelni a dolgokat, megküzdeni azokért?

2020. nov. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
26%

Az öcsém 14 éves. Ha összeadjuk a dolgait (játékkonzol, játékok, ruhák, robogó, programok, csúcstelefon, stb.), akkor ő is odavág 150-200 000 forintnak havonta, de nem zsebpénznek "nevezzük, hanem egyszerűen kér.

Ami készpénzt kap, az minimális, csak ha a barátaival megy valahova, illetve tankol.

Ha kell neki valami, kér, így nem mehet rossz helyre.

2020. nov. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
85%

Örültem volna ha anno kapok bármennyi pénzt is, de nem tehették meg a szüleim.

Nem is tudtam megtanulni a pénz értékét, ma már jól állok, de mindent elszórok amit megkeresek. Azt sem tartom jónak mikor ennyire túlzásba viszik mint nálatok, ez a másik véglet. Te sem fogod tudni a pénz értékét, csak te megbecsülni nem fogod. Ha majd ki kell lépned a való világba és magadról kell gondoskodnod, nagyon nehezen fogod tudni összeegyeztetni az elérhető munkalehetőségeket az igényeiddel, mert már tizenévesen egy olyan irreális összeghez szoksz amiből komplett családok élnek meg havonta.

Ha nekem valaha is lesz gyerekem, biztos hogy egyik ilyen szélsőségnek sem fogom kitenni, igyekszem eltalálni az arany középutat. Legyen neki egy kevés amivel gazdálkodhat, de tanuljon meg gyűjtögetni és spórolni is, ha valami nagyobb dolgot akar venni.

Tanulja meg hogy nem a fán terem, és becsülje meg a kemény munkát amivel emberek megkeresik, tehát pl egy takarítót se nézzen le.

2020. nov. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
65%

Pont ezért nem szabad ekkora összeget adni, mert azt a hiszi a gyerek “jó az anyagi helyhetünk”, ahelyett, hogy azt gondolná, hogy kva gazdagunk vagyok bki, többet kapok, mint a minimálbér!


Szerintem 14 évesen 10 ezer, 15 évesen 20, 16 évesen 30, 17 évesen 40, 18 évesen meg 50.. tudom, az utolsót én is soknak érzem, de aki nem kap csak keveset, a kicsit tanulja csak megkezelni, aztán azt hiszi a nagyobb összeg végtelen.

2020. nov. 19. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező most ide kötél dicsekedni hogy milliárdosok szüleid? .
2020. nov. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
77%

0 forintott.


A fogszabályzómat is a nyári diákmunkából fizettem. Szakadt farmerban jártam hónapokig, mert a szüleimnek nem volt pénze új nadrágra. A gyümölcs luxus volt nálunk. A házunkban sokszor 17 fok volt.


De például párom családja jó módú (a nagy átlaghoz képest). Párom huga egy igazi elkényeztetett hercegnő (20 éves a kislány). Nem kér, hanem követel. Nem köszön meg semmit, ha kap valamit. Pár napot dolgozott egész eddigi életében. Tele van új ruhával, új cipővel a szekrénye. Ha megkell mozdulnia, akkor felesel, kiabál, mint egy kisgyerek.


Amúgy nem, nem az a normális, hogy egy 14-16 körüli kiskölyök annyit pénzt kap, amiért más egy egész hónapot robotol.


Szóval a kérdésed provokatív és a dicsekedésre megy ki.

2020. nov. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
89%

Mi anno, a jegyek, tanulmányi eredmények, plusz tevékenységek eredményei alapján kaptunk zsebbpénzt.


Egy 5-ös, egy ezrest ért. (Akkor még sok pénznek számított, főleg egy gyereknek.)


Tanulmányi verseny 1. helyezés 5000.

4-es 500 Ft-ot. Stb...


Volt, indíttatásunk elindulni versenyeken, meg hajtani a suliban. (Így utólag, nagyon is megérte.)


Ha valami nagyobbra vágytunk, megbeszéltük. Vagy plusz munkával, megdolgozunk érte, vagy megkaptuk.


Csak úgy sosem szórtak az ölünkbe semmit, mert meg akarták tanítani a szüleink, hogy meg kell dolgozni értr és meg kell becsülni.


Ezt, gyerekként sokszor sérelmeztem, hogy ha megtehetik, miért nrm kaphatom meg csak úgy, mint más gyerek.


De így utólag, hálás vagyok érte, hogy egy kicsit szorosabban fogtak a szüleim.

2020. nov. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
66%

Bár én nem ebbe a korosztályba tartozom, de anno 16 évesen havi 2000 Ft-ot kaptam. Nem tudtak többet adni (pedig átlagos családban élek, nem vagyunk szegények), plusz három tesóm van, és mindenkinek egyformán kellett adniuk. Most már van saját ösztöndíjam, úgyhogy zsebpénzt nem kapok mellé.

Egyébként az évek alatt ezzel a 2000 Ft-tal, legyen akármilyen kevés, megtanultam spórolni és félretenni a pénzem, úgyhogy szerintem hasznos volt, és örülök, hogy nem szórták csak úgy az ölembe a pénzt. Persze, ha mentünk valahova, kirándulás, stb., mindig adtak még egy keveset hozzá, de ha akartam venni magamnak valamit, mondjuk könyveket, vagy rajzfüzetet, azt a saját pénzemből fizettem.

2020. nov. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
94%

2005-2009 között gimiben napi 500 ft kajára, ha mentünk valahova, pl mozi, akkor annak az ára.


Én személy szerint sokallom amit kapsz, a büdös életben nem fogod megbecsülni a pénzt, a kemény munkát, és mások kemény munkáját.

Legalább félreteszed.

Dicsekvés amit csinálsz és ezt te is tudod.


Csak a készpénz amit kapsz annyi mint a minimálbér, amiért valaki 40-50 órákat dolgozik, a tüdejét kiköpi, azt csak hozzád vágják. Hát hol fogod így megtanulni hogy nem arany wcbe sz@runk, meg a pént nem csak úgy adják az ember zsebébe.


Ti nem 'nem álltok rosszul' ti bi..szott gazdagok vagytok.

2020. nov. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
84%
Semennyit sem kaptam. Kollégiumban sem. Csak arra volt pénzem, hogy hazautazzak.
2020. nov. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!