Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi zsebpénzt kaptok 14-16...

Mennyi zsebpénzt kaptok 14-16 évesen ?

Figyelt kérdés

Én is hasonló korosztályba tartozom( 16 éves vagyok ) és hála istennek jó az anyagi helyzetünk . Ebből adódóan én kb. havi 100-150 ezer Ft.-ot kapok ezek mellett van egy 200 ezres limitem amiből ruhákat elektronikai eszközöket és hasonlókat vehet . Sokak szerint ez túl sok , de mint már említettem jó az anyagi helyzetünk . Az lenne a kérdésem hogy ti ennyi idősen mennyi zsebpénzt kaptok/kaptatok ennyi idősen ?

Illetve az hogy szerintetek reális ekkora összeget adni egy 16 évesnek ( megjegyzem hogy én legtöbbször félre teszem a kapott pénz nagy részét )


Köszönöm előre is a válaszokat .



2020. nov. 18. 23:31
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
84%

2009-2013 között voltam gimis. A szüleim akkor átlagos fizetést kaptak, de én és a tesóm is havi 12.000 Ft-ot kaptunk mindig. Ebből kellett fizetnünk a bérletet, ami mivel Budapestre jártunk suliba havi 7.000 Ft körül volt összesen. A maradékkal azt csinálhattunk, amit akartunk, de több pénzt nem kaptunk, ha valamire szükségünk volt, akkor szóltunk a szüleinknek, akik mérlegelve az anyagi vonzatát az igénynek, döntést hoztak arról, hogy megkaphatjuk-e az adott dolgot, vagy sem. 16 éves koromtól pedig suli mellett dolgozni kezdtem, hogy el tudjam látni magamat, félre tenni valamennyit,vág y éppen besegítettem a szüleimnek, ha kellett.


Nem érzem reálisnak, amit írsz összeget. Vagy fel akarsz vágni vagy csak kamu, de igazából nem is ez a lényeg. Ha tényleg ennyit kapsz, akkor örülj neki, tedd össze a két kezed és mondj köszönetet, hogy ez jutott neked. Na meg fogadd szerénységgel és ne kérkedj vele.


Én egyébként arra lennék kíváncsi, hogy ha tényleg ennyit kapsz, akkor vajon a szüleid mennyit keresnek és mit dolgoznak, na meg mennyit azért, hogy te ennyi pénzt kaphass. Csak azért kérdezem, mert én ismerek sajnos olyan valós példát, ahol a gyereknek teljesen természetes, hogy egy fizetésnyi zsebpénzt kap, de a szülei titkolják előtte a valós anyagi helyzetüket, hogy ne kerüljenek a gyerek szemében negatív fénybe. Az egyik kolléganőmről van szó, a 20 éves fiának, aki nem dolgozik, és még mindig középiskolába jár, havi 150 ezer zsebpénzt adnak, úgy hogy mellette a kolléganőm férje 240.000 Ft-ot, a kolléganőm pedig 220.000 Ft-ot keres havonta, lakashitelt fizetnek és hónapról hónapra élnek. A gyerek fel sem fogja, hogy a szülei mennyit dolgoznak, csak azt látja, hogy van pénz és "gazdagok" a szülei, pedig csak nem akarják, hogy a barátai és a korosztálya körében esetleg megszólják az anyagi helyzete miatt.

2020. dec. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

21 - es :

A kérdésem valós

Viszont hogy válaszoljak a kérdésedre nálunk nem ez a helyzet , szánalmasnak tartom aki így kihasználja a szüleit hogy jóformán elveszi a pénzünket . Nekem a szüleim simán megengedhetik ezt az összeget ugyanis semmi hitelük nincs , és apukám vezető beosztású egy nagy cégnél anyukám pedig biztosítós szóval nekik ez az összeg amit adnak jóformán meg se kottyan . Ha a helyzet ez ellenkező lenne 200% hogy egy fillért nem kénék tőlük .

Azoknak akik meg azzal jönnek hogy így nem tanulok meg értékelni a pénzt :

Nekem nem KELL megtanulnom hiszen már megtanultam , nem hiába teszek félre belőle 100 ezret minden hónapban .

2020. dec. 22. 21:36
 23/30 anonim ***** válasza:
61%

“vezető beosztású egy nagy cégnél, anyukám biztosítós”


Persze, alkalmazottként 350 000 forint zsebpénz... 🙃

Alapesetben nem mondanám, hogy kamu, sok vállalkozónál, ahol kivesznek egy évben x százmilliós osztalékot, még több is belefér, milliós tandíjak, 30 milliós autó, ingatlan(ok) a gyereknek, de alkalmazottként nem adnak neked 350-et, az szent.

2020. dec. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Ketőjük közül csak anyukám alkalmazott mivel apám vezető .

A fizetésük havi több millió de ha nagyon rossz hónapunk van akkor sem esik 2 millió alá .

2020. dec. 22. 22:31
 25/30 anonim ***** válasza:
72%

“Vezető beosztású egy nagy cégnél”

Ezt hívják alkalmazottnak. Nem az övé a cég. 350 000 forint zsebpénz a gyereknek pedig 2 milliós bevételhez teljesen irreális, de még 4-hez is az lenne. 350 000 forintot normális pénzügyi érzékű szülő 5 milliós havi bevétel alatt NEM ad.

Sopronban kis túlzással a fele város keres ennyit (rengetegen dolgoznak Ausztriában komoly pozícióban/vállalkoznak, de még egy szakmunkás- szakmunkás házaspár is hazavisz 4000€-t), mégsem kapnak 350k zsebpénzt a gyerekek.

2020. dec. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
81%
Semennyit. Amit kértem, vagy megkaptam vagy nem. 18 éves koromig velük laktam, így ruhát, tisztálodószereket stb. ők vették. Esetleg ha osztálykirándulás vagy hasonló ritka alkalom volt, kaptam néhány ezrest, vészhelyzetre meg ott volt a dugi karácsonyi és szülinapi ajándékpénzem.
2020. dec. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
43%

Ugyanmár, ismerős senior fejlesztő 1,5 millio nettot keres havonta, pedig csak 30 eves.


Baratnom anyja biztositasokat kotott es 400 korul keresett havonta nettoban.


Mindketten alkalmazottak voltak, azota az elso mar egyeni vallalkozoit kivaltotta es mar tarsul a cegben, de ugyanazt csinalja mint eddig, csak tobb penzert. Nem csak vallalkozo lehet jol keresve.


Lidlnel konyvelo 500 at visz haza nettoban(vitt hata 3 eve!)

2020. dec. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
84%

14 évesen havi 8-10 ezret..De az elég rég volt. Aztán 16-tól dolgoztam délután heti 3 napot, kerestem kb 80 ezret, azt költöttem.


29N

2020. dec. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Minden 5-ösért 500Ft, minden 4-esért 400Ft.

Ha nagyon jó hónapom volt, akkor sem volt 10db 5-ösnél több.

Azaz maximum 5ezret szedtem össze, de jellemzően inkább 2500-3000 Ft szokott lenni.

2021. jan. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az lemaradt, hogy ezt a két tengerimalacomra költöttem mindig. Én láttam el őket 100%-osan, mindent én vettem nekik, ez az összeg erre épp elég volt.
2021. jan. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!