Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisiskolás gyereknek tízóraira...

Kisiskolás gyereknek tízóraira ötletek?

Figyelt kérdés

Másodikos a kisfiam, a tanítója azt kéri, ne csomagoljunk cukros nasit tízóraira, mert felpörögnek tőle a gyerekek. Én a gyümölcs mellé egy Túró Rudit vagy tejszeletet szoktam tenni. De rendben, tiszteletben tartom a tanító kérését, bár azt gondolom, hogy a szendvicsben (a pékáruban) is van legalább annyi szénhidrát.

Tudnátok egészséges tízórai ötleteket mondani? Köszönöm.



2020. nov. 19. 00:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Egyrészt nem értem hogy kérhet ilyet egy tanító...Másrészt csomagolj neki egy jó kiadós szendvicset. Azzal kap elég energiát az órákhoz és nem is cukros.
2020. nov. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%

Nehogy már a tanító mondja meg, hogy mit egyen a fiad. Be is ba...na már bocsánat.

Mondhatná azt is hogy ne is csomagolj neki semmit, mert éhen legalább nem "pörögnek fel" a gyerekek. Atya ég.

2020. nov. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Cukormentes joghurt vagy kefír, ha szereti. Esetleg valami sós péksütemény, pogácsa. Én a szendvicssütôben háromszög alakúra sütött szendvicset szerettem még gyerekkoromban. De én például szeletelt sajtot, is szivesen megeszem magában is. Rúd alakúra vágott nyers répát is elropogtatom, a 4 éves lányom is szereti.
2020. nov. 19. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Szendvics tk kenyérből.
2020. nov. 19. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Itthon mindig reggeliznek a gyerekeim valami edes, finom meleg dolgot, hogy szivesen megegyek. Tegnap bananos muffin volt teljes kiorlesu es tonkoly lisztbol. Ad eleg energiat es lassan szivodik fel. De szokott lenni teljes kiorlesu lisztbol palacsinta, kalacs, gofri, tejberizs (lehet tonkolydarabol csinalni novenyi tejjel) ilyesmi. Tizotaira mindig szendvicset kapnak, ugyancsak rozsosat, magosat ilyesmit. Csomagolok melle magokat,aszalvanyokat, joghurtot, actimelt.

Megertem a tanarnot, kicsit tobb tiszteletet neki kedves valaszolok lehet, hogy igaza van es jot akar?

Nem jo a gyumolcs es a cukros vacak, azt felejtds el. Sok a cukor es nincs lassan felszivodo szenhidrat.

2020. nov. 19. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Külföldön élek, nálunk alapszabály az általános iskolákban, hogy edesseget es szensavas italt nem lehet bevinni. Egyrészt valóban felpörögnek tőle a gyerekek, másrészt amikor engedték, akkor a gyerekek tízórai és ebéd doboza is csak édességgel volt tömve. Megeszi a gyerek, mert ehes, de nem lakik jól tőle. Felpörög, a vercukorszintje felszalad, aztán meg lezuhan és sokkal éhesebb lesz. Alapból a szülő dolga lenne erre gondolnia, dehat nem mindenkinek megy ugye....

Nálunk megy a szendvics kb minden formában. Tortilla, wraps, zöldségek mártogatóval, saláták, bundas virsli.

2020. nov. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Korpovit keksz, túrós tk,cm pogácsa, cm, tk goffri, gyümölcs, sajt, natur joghurt, tk melegszendvics. Olajos magvak. Sokmagvas kenyér, mellé házi krémtúró, sonka.

Házi sajtos kraker. Tk tortillába tekert, sajtos szendvics.

2020. nov. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem egy ekkora gyereknek a tízóraira a gyümölcs nagyon kevés.


Egy szendvics, zöldség, tojás , hús( rendes felvágott), sajt kombinációval)

Vagy zabkeksz .. az kiadós, fokozatosan szivódik fel.

Gyümölcs mehet utánuk.


Szerintem egy túrórudi mehetne.. nem biztos, hogy téged bíràlt a tanító..



/szendvics :Nem tk kenyérből, mert 10 èv körüli gyereknek szabadna kb kapnia rendes étkezésként a fuzárium miatt😔-jó lenne, ha megtalálnák rá a megoldást/

2020. nov. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%

9-es, ma már minimalis az eselye a fuzárium-fertőzésnek, plane akkora mennyiségben, hogy a gyereknek baja legyen.


Azért gondold már el, az emberek évezredekig ettek tk. kenyeret, minthogy a finomliszt luxusdolog volt.

2020. nov. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%

Írd be a google-ba vagy a pinterest-be (ez mégjobb), hogy


"bento box lunch ideas for kids".


Nagyon sok jó ötletet adnak tízórai/uzsihoz.

2020. nov. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!