Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kockáztatnátok második babával...

Kockáztatnátok második babával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy hatalmas mázlink van a lányunkkal.

Könnyű volt a terhességem vele, 33 hetesen még vígan tengerpartoztam, a tűsarkúim viselését 37 hetesen engedtem el. A szülésélmény is teljesen pozitív volt, a kórházban is mindenki tündéri volt velünk és nem "túléltük" a bent töltött napokat, hanem tényleg a nagybetűs boldogság volt már akkor is bennem.

A lányunk 3 hetes kora óta tartja azt a jó szokását, hogy este fél 9-tól minimum reggel 9-ig alszik. Sosem volt "matrica", 2 hetes korában lazán elvolt itthon apával nélkülem, amíg nekem a földszinten csinálta a körmösöm a kezem, lábam. Tényleg egy hangja nem volt, igazából 15 perc után be is aludt. Sosem voltak nagy sírások, ha jött valaki, a nagyszülőkkel is simán elvolt órákat már 2-3 hónapos korától. Egy a lényeg, hogy a pocak tele legyen és neki ettől már kerek a világ. Utazni is voltunk már viszonylag kisebb korában. 5 hósan repült először, és amennyire izgultam előtte, annyira jól sikerült az a 2 hét nekünk.

2,5 éves és a dackorszakot is viszonylag jól kezeljük/átvészeltük. Megúsztuk a földön fetrengős, mindenki minket néz hisztiket (kopp kopp, azért lekopogom). Pedig ezektől mindig féltem, ha látok ilyeneket, átfut az agyamon, hogy "dejó, hogy nem az én gyerekem csinálja ezt", mert én biztosan lefagynék ott helyben.


Van egy okos, nyugodt, könnyen barátkozós kislányunk, akit imádunk és tényleg bármilyen elvárásunkat/kívánságunkat túlteljesítette. Nem azért írtam ezeket le, hogy dicsekedjek. Hanem hogy lássátok, szerencsénk volt.

Viszont többen mondják, hogy olyan szép a nagy család, miért nem vállalunk még babát... Néha eljátszom én is a gondolattal, mostanában többször is. Azt érzem, hogy jó lenne még egy gyerek, újra átélni a kisbabás időszakot, a babázást, de közben rettegek is. Hogy mi lesz, ha olyan babát "dob a gép", aki még 2 évesen is ébred éjszaka, akivel a túlélés lesz a cél minden nap és esélyünk sem lesz élni a megszokott kis életünket. A lányomat is féltem, mert azért hiába egy laza, magabiztos kisgyerek, itthon igényli, hogy együtt játszunk, olvassak neki, közösen nézzünk mesét, diavetítőt stb. Félek, hogy egy kisbaba mellett nem bírnám megadni neki azt a figyelmet, amit igényel, ami jó neki. Valamint az is bennem van, hogy mi lesz, ha nem bírom őket ugyanúgy szeretni, főleg, ha a kisebb "problémás" lenne... Hogy tudat alatt mindig összehasonlítanám őket, ezzel feleslegesen feszültséget keltve.



2020. nov. 20. 13:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
63%
Ha kèt gyereket szeretnèk, ès egèszsègügyi oka nincsen akkor az, hogy tàn nem lesz ekkora màzlim mint ez elsôvel, sôt lehet nehèz lesz, engem nem tàntoríthat el. Ha mègis eltàntorít akkor egyèrtelmûrn nem is akarok mègegy gyereket. Itt minden indok amit felsoroltàl rólad szól. Amugy meg nem rosszindulatból de ez szimpla gyàvasàg.
2020. nov. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
68%

“Viszont többen mondják, hogy olyan szép a nagy család, miért nem vállalunk még babát... “



Ha csak emiatt, akkor semmiképp.



Nekem hasonló volt.. leszámítva az ébredést...

2,5 éves

Egyszer kel..

Vagy jön hozzánk, vagy alszik tovább.. ha jön vissza lehetne vinni, nèha szoktam is.. de nem zavar az ágyban hajnalban...(3-4 közt)


18 hónap különbséggel van tesója


Ő áltott jó alvó ( most 9 hós, volt 1 hónapos kilengèse)



Ez picit elrontotta a nagylányt.. megviselte


Így vannak túlélős napok


én nem bántam meg.


2. Terhesség sem votl nehéz

Szülés még könnyebb is, mint az első..


DE

Mindig is 3 gyereket akartam. Férjem 4-et

Tudtam mit vállalok..



Jah

2,5 éves ugye a nagy


Azt hittem a dac már megy egy ideje


De nem


3 napja indult😅

2020. nov. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Derjaderja ***** válasza:
75%

Szerintem ha valaki szeretne egy másik gyereket is, akkor nem ezen múlik.

Persze extrém problémás vagy beteg gyerek esetén érthető.

De az írásodból az látszik, hogy annyira nem vágysz másik babára, csak felmerült, hogy mért ne.

Én így inkább várnék, hogy magamban is letisztuljon, mekkora ez a vágy. A babaillat hiányzik vagy tényleg plusz egy családtag mindennel, amit ez jelent.

2020. nov. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Mi is azok szerencsések közé tartozunk, mint ti. Kb amit felsoroltál, nálunk is ez volt. Imádom a fiam, ő a mindenem. Kb 4 éves korára, kezdett el bennem érni a gondolat egy kistesó iránt. Először csak tesót szerettem volna, majd még egy gyereket. Van különbség a kettő között. Annyira félek/féltem, hogy mi lesz a terhesség alatt, ha rosszul viselem, nulla külső segítség a férjemen kívül, mert külföldön élünk, mi lesz a tönkreteszem a nagy kis lelkét a kistesó érkezésével, vagy s pici nem alszik, én meg idegroncs leszek... és még a sok sok kérdés és aggódás.

Adtunk magunkak fél évet, ha terhes leszek ok, ha nem úgyis ok. Most itt van a pici kislányunk a pocakomban. 33 hetes vagyok, hála az égnek panszmentes. A többi félelem ugyan úgy maradt. Főleg az foglalkoztat, hogyan lehet egyformán két gyereket szeretni. Bár ha őszinte vagyok, már imádom a picit, csak nem tudom úgy átélni a terhességet, mint a fiamnál. Sokkal kevesebb az időm.

2020. nov. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!