Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás után mégis...

Gyerekvállalás után mégis miért mehet tönkre egy párkapcsolat?

Figyelt kérdés
2020. nov. 22. 09:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
96%

En azt tudom csak, nálunk miért ment “majdnem” tönkre a házasságunk.

Megszületett a kislányunk, eleinte minden szép és jó, jönnek a gondok hasfájas , betegség a véget nem érő sírás, a maratoni altatások stb kevés alvás aztán mégkevesebb alvás ezzel párhuzamosan ingerültség amit persze egymáson vezettünk le. Estére volt hogy hulla voltam a baba háztartás kombo mellett( lehet ciki ez volt sajna) Én

ugy ereztem nincs időnk egymásra és elkezdődött az elhidegülési fázis. Aztán észbe kaptunk, a pici is nagyobb lett talán könnyebb is vele, de alakítottunk az egészen mert felismertük mit csináltunk rosszul. Első gyereknél igen sokmindent. Nem akartunk válni, szetjük

egymást. Túl éltük.

2020. nov. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
68%
Leginkább a nem átgondolt gyermekvállalás a hiba, az eltérő elvárások egymás felé, amit nem beszéltek meg előre és az eltérő nevelési elvek.
2020. nov. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
71%
Azért, mert teljesen megváltozik a pár élete. Többet nem mehettek ketten szórakozni, nyaralni, nem alhattok többé délelőtt 11-ig, mert a gyerek felkel reggel és el kell látni. Ha a nagyszülőre rá tudod nyomni napokra, akkor könnyebb, az enyém már nem marad náluk. Nincs többet nyugis délután, se délelőtt, reggel felkel, délelőtt játszol vele, vagy levegőre viszed, megeteted, elaltatod, alszik 1 órát és megint játszhatsz vele, este fürdés és megint altathatod pár órát. Ha bölcsibe, oviba van az a szabadidőd, ilyenkor meg általában dolgoznak az emberek. Sokkal nehezebb egy párkapcsolatot működtetni gyerekvállalás után, mint előtte.
2020. nov. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk egyértelműen az volt a gond, hogy semmi időnk nem volt egymásra. Egy darabig nem okozott problémát, de kb egy év után ez nagyon kiütközött, miután meg visszamentem dolgozni, akkor pláne. A férjem tolta tolta a munkát, mert úgy érezte, sosem keres eleget, mindig van helye megtobb pénznek, ettől persze állandóan feszült és fáradt volt, én meg attól voltam kimerült, hogy reggeltől estig minden itthoni dolog rajtam volt, annyi időre sem volt csend körülöttem, amíg hazaerek a munkából, a gyereket én hoztam vittem, otthon is én voltam csak vele, és egy elég nehéz természetű, örökmozgó, állandó figyelmet igénylő gyerekről van szó. Este, amikor a férjem hazáért, buntudatbol talán, mert keveset volt vele, fél óra után ment gyereket altatni, amiből az lett, hogy éjfélig feküdt mellette, persze bealudt ő is, utána atjott a mi agyunkba, és aludt tovább. Segítségünk jóformán nulla, nagyszülők még dolgoznak, hétvégén se tolongtak érte, hogy náluk legyen az unoka, szeretik persze, de mindkét nagymama egyedül él, és mindkettőnek olyan a munkája, hogy még otthon is kell vele foglalkozni, mellette meg érthető, hogy ők is pihennenek, hiszen már nem fiatalok, de azért mégis, néha jól esne, ha maguktól megkerdeznek,hogy egy napot nem szeretnénk e mi is pihenni, együtt lenni (mi nekik azért elég sokszor segítünk, ha szükséges), de még kimondott kérdésre is csak ritkán vállalják a gyerekvigyázást.


Nekünk erre majdnem ráment a házasságunk a fiunk négyéves korában, külön is költöztünk pár hónapra. Szerencsére rendbe tudtuk hozni, sok mindenen változtatunk az itthoni dolgokon, a fiunk is nagyobb lett, kicsit már könnyebb vele, és talán csúnyán hangzik, de egy-két havonta kvázi "kiharcoljuk", hogy tudjunk kicsit kettesben lenni.

A szakadék legszéléről hoztuk vissza a hazassagunkat, de végül sikerült. Nem lehet azt mondani, hogy csak az egyik vagy csak a másik a hibás, kettőnk felelőssége volt, meg kicsit a körülmények is benne voltak ebben. Mostanra sokat fejlődtünk mindketten.

2020. nov. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
91%
A legalapvetőbb szükségletek kielégületlensége (alváshiány, kapkodva és későn evés, szexhiány, énidő hiánya) felnagyítja az olyan problémákat, amiket egy kipihent, nyugis, gyerekmentes létben észre se vennénk vagy öt perc alatt megbeszélnénk.
2020. nov. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
27%

Kedves 10es...az 1be miert nem kötsz bele?

Veled ellentétben én nem kezdtem el hisztizni...

2020. nov. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
40%
#16 az első még fényképen sem látott gyereket, ha ilyet képes leírni, hogy egy gyereknek nem kell a babusgatás.
2020. nov. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
56%
5hónapis a gyerekünk, nem könnyű. A férjem 17ig dolgozik, én egész nap a babánkkal vagyok. 17után ő viszi sétálni, én ilyenkor vacsorát csinálok, pakolok. 19kor fürdetés, etetés, altatás. 20után tudunk együtt lenni, beszélgetni. De ilyenkor tudunk a saját hobbinkkal foglalkozni, netezni stb. mivel mindketten igényeljük az énidőt is (korábban is így volt a baba előtt, vannak hobbik stb..). De kéne fürdeni is, hajat mosni..Meg időben aludni, hisz a babánk hajnalban kel. Ez így megy mindennap. Kemény, de tudatosan lehet figyelni egymásra szerintem.
2020. nov. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
76%

Mert a ffi azt hiszi le vam tudba azzal az apasag h pemzt keres. Meg h a no ha otthom vam akk ne akarjon semmit, a gyerek a dolga

Meg h mindenert a no a felelos.

Seggfejek

2021. jan. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
82%

EGYÜTTMŰKÖDÉS

hiánya miatt.


A ffi elvárja hogy a nő ugyanugy foglalkozzon vele

A nő elvárja hogy a ffi segítsen.

Nem együttműködően egymást segitve TÁMOGATVA élnek.


Csalódhatnak egymásba pont ez miatt.

Nem ezt gondolták, nem ezt képzelték.

A gyerek sok munkával jár, és megértően egymást kellene tamogassak a felek es torodjenek egymással.

Ez egy fajta önzetlen szeretet.


Ez sok kapcsolatból hiányzik, ezért megy tönkre annyi

2023. ápr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!