Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is gondolja még így, hogy...

Más is gondolja még így, hogy normális az is ha egy nő nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Én egész kis korom óta tudom ezt mert ismerem magam hogy totálisan alkalmatlan lennék erre a szerepre és hogy nem kis felelőséggel jár hogy "játszol" a saját testeddel is és egy másik emberrel, egy gyerekkel is.


7 éve van férjem ő elfogadta és megbeszéltük (30 felett max az örökbefogadás jöhet szóba az is 5 éves körülinél kb), de a legtöbben körülöttem még ezt mindig nem akarják megerteni, elfogadni és azt hiszik ha rám eröltetik, győzködnek akkor jót tesznek majd nekem pedig NEM hisz ez életre szóló visszafordíthatatlan döntés (főleg a nő életében, testében) nem játék.


Néhány ok (legalábbis részemről!):

1. túl népesedés van, meg amúgyis ebbe a világba?!

2. türelmetlen és kicsit agressziv vagyok

3. nem szeretek 0-24-be mást kiszolgálni

4. nem vagyok egy gondoskodó típus

5. jobban szeretek aludni, bulizni vagy mást csinálni éjszaka

6. és nagyon ritkán sajnálok meg embereket szóval sírhatna ott nekem este hogy éhes

7. inkább a szabaság,munka hobbik mint a kötöttség, "bezártság"

8. Inkább vagyok spontán minthogy megtervezzem minden percem hogy mikor kinek passzolom le ha épp arra van szükség (a bölcsi sincs nyitva hétvégén azért)

9. Ja és tokofóbiám is van egy szinten

10. Évekig a nyakunkon lógnak majd pl


11. És ez már lehet kevésbé "normális" de félek a párom elhagy vagy esetleg jobban szeretné a gyerekét mint engem


És lehetne azt mondani hogy felelőtlen vagyok meg éretlen a gondolkodásom de szerintem az lenne a felelőtlenség ha ilyen személyiséggel szülnék és elrontam a saját ill. más életét is.


És igen jöhetnek a kommentek hogy egyedül halok meg és hogy elhagy a pasi ha nem teszem meg stb... ez sem érdekel inkább leszek egyedül minthogy olyat csináljak amit nem akarok átélni se, és attól hogy nő vagyok nem kötelező szülni.


Tisztelet a kivételnek mindig és szerintem az sem megkövezendő aki máshogy gondolkodik.


Tudom tök fölöslegesen írtam ezt ki úgyis csak az én véleményem de jól esett kiadni a sok csesztetés után.


Remélem vannak még itt olyanok akik szerint normális ez.


2020. nov. 23. 07:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen igazad van. Én se szeretnék gyereket, ugyanazon okokból kifolyólag. Bár a környezetem még nem nyaggat a témával, mivel csak 20 éves vagyok, "ráérek"... De én ismerem magam legjobban és tudom, hogy ez 10 év múlva sem fog változni. Olyannal se jönnék össze hosszabb távra, akinek gyerekei vannak. Sajátot sem szeretnék, másét meg főleg nem.
2020. nov. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, ez a magánügyed, csak azt nem értem, hogy minek szabadkozol ilyen hosszan...
2020. nov. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Engem már azóta nyaggatnak vele hogy bemutattam a párom nekik, van amikor elfelejtik a dolgot és békén hagynak de amikor eszükbe jut hogy nincs gyerek, unoka...


Arról nem beszélve hogy rengeteg idő és pénz a gyerek.

2020. nov. 23. 08:05
 4/20 A kérdező kommentje:
Jól esett kiadni magamból, de írtam is egyébként
2020. nov. 23. 08:07
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van gyerekem, nekem így jó. Neked nem kell, neked úgy jó, de kár örökbefogadáson is gondolkodnod, mert ha igazak a felsorolt érveid, azt is kizárják. Az emberek többségét nem érdekli, hogy akarsz e gyereket. A családodnak pedig a felfogó képességükön múlik, hogy, amit leírtál megértik e. Annyi borzalmas szülő van, nem tudom miért kell erőltetni valakire azt, amit nem akar és nem is lesz benne jó.
2020. nov. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Ezt mindenkinek saját magának kell éreznie, eldöntenie. Szóval szerintem ilyen lista sem kell hozzá. Nem kell magyarázkodni.
2020. nov. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg èrett a gondolkodàsod, tisztàban vagy a hatàraiddal.

Teljesen rendben van, ha ìgy èrzel ès rendben van vele a fèrjed is.

1 èves a lànyom ès baromi megterhelő 24 òràn keresztül kèszenletben lenni.

2020. nov. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Az indoklás részt nem értem. Semmi szukseg rá, hogy megindokold. Nem akarsz és kész. Ennyi
2020. nov. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
72%
Én sem akartam hasonló okokból kifolyólag gyereket. Aztán végül átkattant valami, és mégis lett. Imádom, gyönyörű, elolvadok amikor az ujját szopizva elalszik mellettem, vagy odamászik és hozzámbújik, vagy puszi-kezdeményt ad, DE: hulla fáradt vagyok, egy idegroncs lassan, ha nem megy minden a tervek szerint, egy kávét nem tudok meginni a folyamatos készenlét miatt, nagyon nagyon fárasztó mind testileg, mind lelkileg. Biztos nem csinálnám vissza, sőt lehet lesz még egy, hogy ne legyen egyedül. De ettől függetlenül én azt mondom, teljesen jogos, hogy nem akarsz gyereket.
2020. nov. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Van gyerekem,szeretem,de tényleg nem könnyű. Megértem, hogy te nem szeretnél,nem mindenkinek az élete vágya,értelme a gyerek. Ez teljesen rendben van.
2020. nov. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!