Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen anya lesz...

Szerintetek milyen anya lesz egy olyan nőből, aki fél az anyaságtól?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, sosem akartam gyereket. Mostanában gondolkoztam el rajta, hogy később mégiscsak szeretnék, lehetséges...

Egyrészt gyermekkoromban sok sérelem ért, ezért egy önbizalomhiányos, labilis emberré lettem. Anyám mentálisan instabil és iszik. Apám lelépett. Ők példa nekem ahhoz, milyen ne legyek soha. Képes lennék így felnevelni úgy egy gyereket, hogy ő önbizalommal teli legyen?

Másrészt szexuális téren is sok bántalom ért (erőszak), így félek a terhességtől, a szüléstől. A testvérem farkasszájjal született, mamámnak pedig sok gyereke halt meg a terhesség alatt, engem pedig korán műtöttek nőgyógyászati gondokkal. Rettegek, hogy komplikáció lenne.

Viszont tele vagyok szeretettel, és abban biztos vagyok hogy mindent megtennék a gyerekemért.

Nektek erről mi a véleményetek? Egy külső szemlélő hogy lát egy ilyen embert?



2020. nov. 27. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Eloszor sajat magadat tedd rendbe, aztan vallalj gyereket.

24 evesen amugy is raersz meg.

Anyagilagmindent tudnal biztositani?

Es mentalisan?

2020. nov. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A félelem teljesen normális érzés. Egy éves a lányom, még most is félek, hogy jó anya vagyok-e. Sőt, ha a lányom 30 éves lesz, én meg 60, akkor is félni fogok, jó anya vagyok-e. Én is hátrányokkal indultam szülők terén, apám elhagyott, majd a nyakamba varrt egy elmebeteg mostohaapát aki folyton vert. Anyám maga meg élt mindig a maga kis világában.

Az azért ne felejtsd el kérdező, ha gyereket vállalsz, ott lesz melletted egy másik ember is, aki szintén szülő lesz, és remélhetőleg ki fogjátok egymást egészíteni. Ketten fogjátok vállalni, ketten fogjátok szeretni, küzdeni, és átélni a kudarcokat, örömöket. Ha jó apát választasz neki, sosem leszel egyedül a gondjaiddal, a gondolataiddal. Mindig lesz, aki megerősítsen, hogy jó anya vagy.

2020. nov. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

1-essel teljesen egyetértek.

Ill. legyen stabil, szeretettel teli párkapcsolatod. Az a te lelkedre is jó hatással lenne, és minden könnyebb lenne.

2020. nov. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem is erdemes lenne szakemberrel dolgoznod ezen, de h felig pozitiv peldat is emlitsek, baratnom sosem volt az az anyatipus, aggodtam is h h fogja menedzselni ha sajatja lesz, tokeletesen megallja a helyet az elso pillanattol.


Mas kerdes h ezzel parhuzamosan megy a marakodas a gyereken a ferjevel, ami nyilvan ranyomja a belyeget a gyerekkorara a kissracnak. Sosem volt a baratnomnek normalis kiegyensulyozott parkapcsolata, edesapja fiatalon meghalt, anyukajaval pedig nem rendezett a kapcsolata, biztos vagyok benne h ez ezeknek a kovetkezmenye is.


Engem is ert szexualis bantalmazas gyerekkoromban, nehez ugy, de nem lehetetlen felulemelkedni rajta. Kivanom h mire edesanya leszel, a multadat rendbe tudd tenni a fejedben, lelkedben.

2020. nov. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem tök jó, hogy ezeket össze tudod szedni fejben és ki tudod fejezni. Egy pszichológussal folytatott terápiával sokat javíthatsz az önértkéléseden, és utána a fentiekhez hozzá tudnád fűzni, hogy olyan nő vagy, aki a fentiek ellenére is érett, jó az önismerete és a rossz mintákat legyőzve jó anyuka lesz.
2020. nov. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!