Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék gyereket, de...

Nagyon szeretnék gyereket, de félek, hogy a személyiségem miatt nem lennék jó anya. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Amióta eszemet tudom, fiatalon szeretnék anyuka lenni, van is párom évek óta, akivel 2-3 év múlva tervezünk családot (most 21 és 23 évesek vagyunk).

A problémám az, hogy én, bár jól kijövök mindenkivel, több hobbim is van, könnyen nyitok emberek felé, alapvetően introvertált, lassabb ember vagyok. Kell nekem egyedüllét, nem pörgök egész nap, nyugis vagyok.

Viszont tartok attól, hogy ez egy kisbaba mellett nem fér bele: félek, hogy mi lesz ha nem lesz meg az "énidőm", plusz szeretnék a páromnak is jó társa maradni, és egy kisbaba bármennyire is csodálatos, sok energia, és félek, a páromra nem marad elég.

Aki hozzám hasonlóan lassabb temperamentumú nő, milyen anyuka lett belőletek?



2020. nov. 8. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Általában sokkal jobb, mint belőlem, aki az ellentéted vagyok. Nincs türelmem nagyon sokszor, magamra kell erőltetni a nyugalmat. Haladnék folyamatosan stb. Hát na. Ez ilyen. Senki sem tokeletes.
2020. nov. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
23-at épp,hogy betöltöttem,amikor szültem. Én megbántam az egészet. Nem magát a gyereket,hanem azt,amivel jár. Semmi én időm nincs,pedig szerettem egyedül is lenni. Kapcsolatom romokban kb. 1 éve,mert állandóan stresszes feszült vagyok,mert nem tudom magam kipihenni és kikapcsolódni sem,mert a férjem este 8-ig dolgozik. Most 2 éves és alig várom, hogy nagyobb legyen...Múlt héten kezdtük a bölcsit, aztán megyek vissza dolgozni, már alig várom. Eredetileg 3 gyereket akartunk,de mióta megszületett, azóta eszembe sem jutna még egy. Egyébként,ha nem lenne problémás gyerek valószínűleg élvezném az egészet,de sajnos súlyosan evési zavaros és kézzel lábbal tiltakozik a kaja ellen. Szopizni sem akart. Amikor le kell ülni enni jön az ellenkezés a visítás csapkodás hányásig.Képes lenne éhen meg szomjan halni, már voltunk vele neurológián is,de semmi értelme nem volt,csupán megtudtuk, hogy szerencsére nem fogyatékos. Mondjuk ezt eddig is tudtuk,mert mindent időben csinált és 2 évesen már folyékonyan beszél és értelmes dolgokat mond és kérdez. Remélem, hogy a bölcsi megoldja a bajt,mert őszintén szólva ezalatt a 2 év alatt öregedtem 20 évet és tele lettem ősz hajszálakkal arról nem is beszélve, hogy a 50kgmból 64 lett...Azt hittem, hogy anya típus vagyok,de kiderült, hogy sajnos nem. Egyébként sérült gyerekekkel dolgozom, de azok nem tudnak ennyire kihozni a sodromból,mint az állandóan hisztiző lányom. Ha vissza mehetnék az időben 2 gumit húznék a férjemre...nem vállalnék ilyen fiatalon gyereket,élvezném az életet és talán 38 évesen vállalnék vagy egyáltalán nem. Jöhetnek a lepontozások.
2020. nov. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Én bár ezer fokon pörgős vagyok, de nagyon olyan aki tele van hobbikkal, tervekkel, hát ebből most alig van valami, én se érzem jól magam..
2020. nov. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon introvertált vagyok, a férjem is az, sőt egy igazi kocka. Az a terve h egy kis gamert csinál a lányunkból 🤦🏻. Mind ketten 28 évesek vagyunk. Mi jól elvagyunk mint család. A lányom nagyon nyugis baba. Átaludja az éjszakát, eszik rendesen. Még... úgyhogy ezt le is kopogom... szerencsém van úgy tűnik. Szeretek vele lenni meg vele foglalkozni. Sokszor kötöm magamra, úgy takarítok, meg megyek vele sétálni. Ő meg nézelődik közben. Én csak attól az egytől félek h később majd ne adjam át neki a fusztrációimat. Nem szeretném h neki is beilleszkedési problémái legyenek. Most még sokat mosolyog, nem zavarják az idegenek. Jártam vele gyógytornára. A gyógytornász bácsi 😛is simán megnyugtatta mikor sírni kezdet. Ezt annak tudom be h mi introvertáltak talán alapból nyugodtabbak vagyunk. Párommal ugyan úgy elvagyunk mint előtte. Az én hobbim a fotózás, azt simán tudom csinálni babu mellett is. De azt hozzá kell tennem h keveset alszom.
2020. nov. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Párom amúgy elég pörgős, mindig produktív, szóval nem kizárt hogy lesz egy nagyon aktív gyerkőcünk. Kicsit félek a nemalvás és a folytonos készenlét kombinációtól, hogy erre nem vagyok képes. Közben meg nyilván baromira vágyom rá.
2020. nov. 8. 20:30
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy azért nehéz előre jól átlátni, mert fogalmad sem lehet róla milyen temperamentumú babát dob az élet.

Vannak akik kiválóan belesimulnak a szülők korábbi életébe és csak minimális változások szükségesek, és azok is szép lassan kikopnak, ahogy nő és önállósodik. Másoknak nehezebb, és van a másik véglet mikor kifogsz egy igazi nehéz természetű babát.


Na én az utóbbit nyertem meg, igazán nem ilyen fiatalon, hanem 30 évesen. Én is introvertált személyiség vagyok és csak az egyedüllét tud igazán feltölteni, kikapcsolni. Na és ehhez én nyertem egy igazi több emberes babát, aki az első 3 hónapot végig üvöltötte, aztán valamelyest mérséklődött de sosem lett az a nyugis baba aki eljátszik, elnézelődik egyedül. Igazi anyamatrica akinek mindenhez társaság kell és aktívan részt kell venni minden(!) játékában. A férjem 12 órákat dolgozik, így lényegében totál egyedül vagyok vele. Ő is egy hete kezdte a bölcsit és már ettől az egy egy órától amit nélküle töltöttem is érzem hogy kezdek feltöltődni. Az utóbbi 2 évben nullára merültek az érzelmi raktáraim, de teljesen. Egyszerűen azt érzem, hogy nem tudok többet adni magamból már. Imádom a fiam és vissza nem csinálnám, de pokoli nehéz és nagyon várom hogy ismét legyen felnőtt életem is. Sokkal többet fogok tudni neki is adni érzelmileg mint az utóbbi hónapokban már, még akkor is ha tudom hogy nehéz lesz egyszerre dolgozni, háztartást vezetni és gyereket nevelni.

2020. nov. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászóló fontos dologra mutatott rá, az a lényeg, hogy milyen temperamentumú babát dob a gép. Én is hasonlóan jártam, mint ő. Bele is reccsentem. Ebből kiindulva, ha van rá esély, hogy többemberes legyen - és nálatok is van, lásd párod pörgőssége -, a helyedben nagyon meggondolnám... Illetve úgy vállalnám be, ha biztosan lenne sok segítségem. Ha csak a párodra számíthatsz, az nem feltétlenül lesz elég.
2020. nov. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi tapasztalatokat! Segítségünk úgy tűnik lenne, mindkét oldalról, nem laknak távol a szüleink és már többször kifejezték, hogy ha egyszer majd lesz baba, akkor segítenek.
2020. nov. 9. 11:03
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
6 vagyok ismét. A segítség nagyon jó ha van, de arra alapozni nem szabad. Nálunk az én szüleim nagyon sokat segítenek, közel is laknak és a fiam az egyetlen unoka. De így is nagyon nehéz volt ez a két év. Én is eléggé belereccsentem már az éjjel nappali játékba és kiszipolyozásba (csúnya szó ez a saját gyerekemre, de így van) és mindennek ellenére hangsúlyozom hogy nem csinálnám vissza, de álmomban nem gondoltam hogy ilyen nehéz lesz. Főleg hogy az apjával mindketten elég nyugisak vagyunk.
2020. nov. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont így jártam én is, de csak most, utólag döbbentem rá: baromira hiányzik a magány, mindennap igényelném 1-2 órára. Sajnos nem megoldható. A kisfiam bár könnyű baba (négy és fél hónapos), mégis készenlétben kell állni mellette, csak az estéim szabadok, és már ennek is örülhetek. De este meg a férjem tart rám igényt (nem feltétlenül szexuálisan), és ő meg nagyon nehezményezi, ha inkább egyedül szeretnék kicsit lenni. Valami kompromisszum kell, például heti egy vagy két délután/este "kimenő", amikor azt csinálsz, amit akarsz, és addig, ha szükséges, más látja el a babát. Ennél jobb ötletem egyelőre nem támadt sajnos :D


DE szerintem ennek semmi köze a jó anyasághoz. Attól még, hogy igényled a saját időt, jó anya leszel (sőt megkockáztatom, hogy lelkileg egészségesebb is, mint aki 24/24 a gyereke mellett van).

2020. nov. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!