Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őszintén a férfiak miért nem...

Őszintén a férfiak miért nem szeretnek /akarnak időt tölteni a kisgyerekeikkel? Ergo a családjukkal.

Figyelt kérdés

Sajnos az én férjem ilyen. És van még jó néhány ilyen ismerőse, nekem viszont pont az ellenkezője jellemző a baráti körömben.

Miért?

Nem mai dolog ez csak így télen kevesebb a munkája, nem tud mindig azzal jönni hogy ma is dolgozik. És ilyenkor kijön. Inkább átmegy az apjához és ki találnak együtt programot mint hogy velünk legyen. A szülei a mögöttünk lévő utcában laknak igy 2 perc séta.

3 és egy fél éves kisgyerekeink vannak de velem se akar időt tölteni (a szexet leszamitva)

Miért? Neki nem öröm látni a gyereket?

A gyerekek előtt ő nagyon apa típusnak tűnt és úgy is viselkedett imádta a gyerekeket.

Nincs elfáradva a gyereknevelés miatt mindent én csinálok. Illetve nagyon szerencsések vagyunk mert áldott jó gyerekeket kaptunk.

Én rontottam el vmit? Mit tehetnék?


2020. nov. 29. 11:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
42%

Te nem szoktál elmenni? Lehet az kell, hogy te ne legyél ott. Esetleg nem vagy túlságosan "okoskodó", nem mondod meg mit hogy kell csinálni? Vagyis békén hagyod őket és ha nem úgy csinál valamit, ahogy te szoktál azt elnézed?

Sokszor ez a probléma, hogy az anya figyel és beleszól.

2020. nov. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
44%
Ha te is ismersz olyanokat, akik nem ilyenek, miért általánosítasz? nem mindenki tud bánni az egészen pici gyerekekkel. A nők között is vannak ilyenek. Azt, hogy rád sem szán időt, már nehezebb megmagyarázni. Ha nem tudtok ezen változtatni, nagy baj lesz.
2020. nov. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem általánosítás akart lenni csak azok akik ilyenek miért? Nem szólok bele hisz örülnék ha itt lenne. Na mindegy
2020. nov. 29. 11:30
 4/26 anonim ***** válasza:
93%

Azok akik ilyenek: nem szeretik a családjukat. Ennyi.

Akit szeretek, azzal szeretem az időmet eltölteni. Akit nem, azt kerülöm.

Lehet mentségeket keresni, de 99,999 %, hogy ez az igazság.

2020. nov. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
80%
Az enyém alig várja, hogy velünk lehessen és együtt családként csináljunk programokat. Én az olyan férfiakat nem értem mint a férjed. Konkrétan egyedülálló szülő vagy,mert mindent te csinálsz.
2020. nov. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
81%

1-es te szégyelld magad!


A kérdezô egy családi problémával kapcsolatban ír ide, te meg rögtön beleszállsz, hogy biztos miattad van, biztos te vagy a hibás.


Komolyan nem tudtad ezt magadban tartani? Szerinted ez segítség bárkinek is, aki ilyen helyzetben van?

A férje elhanyagolja a családot, és akkor azt kapja csuklóból, hogy ezért ô a hibás.


Nagyon nagyon káros a hozzáállásod, bár a társadalmunkra maximálisan jellemzô.


Le lehet pontozni...

2020. nov. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
59%

Azért nem foglalkozik a gyerekeivel, mert te úgyis ott vagy, és te majd foglalkozol velük, te majd megcsinálod.


Menj el otthonról több napra, ő meg hagy legyen otthon a gyerekeivel. Mert akkor rá van kényszerülve, hogy ő is foglalkozzon a gyerekeivel. És így leéltek egy egész életet, hogy csak akkor fog foglalkozni a gyerekkel, ha te nem vagy otthon, mert mártírkodtál, és te csináltál meg helyette mindent. Nem 3 és fél év után kell bevonni egy férfit a családba, hanem rögtön a gyerek születése után.

2020. nov. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
94%
#6nak : nem teljesen értelmetlen, amit az #1-es írt. Ismerek több anyukát, akik mártír módjára mindent megcsinálnak a gyerek körül újszülött kora óta. De panaszkodnak, h. a férj nem segít. Persze a saját szememmel láttam, h.ez hogy történik. Az apuka az elején lelkesebb, segítene. De az anyuka beleszól, ez így nem jó, az így nem jó, én inkább megcsinálom stb..Ezzel szépen leszoktatta a férjet a segítésről, hisz anyuka úgyis mindent jobban csinál, nem akar feszültséget, majd belekényelmesedik ebbe a helyzetbe.
2020. nov. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
97%

Mondanám, hogy az én férjem nem ilyen, de hazudnék. Hétköznap munka után (6-tól 8ig) velünk van (beül a gyerekekhez a nappaliba és nyomkodja a telefont), megfürdeti őket, megetetjük őket és dolgozik tovább a laptopon. Hetek óta egyedül alszom el minden este. Hétvégente szintén dolgozik. Úgy volt, hogy ma együtt leszünk egész nap, de reggel kitalálta, hogy be kell mennie dolgozni (maszek), még nem ért haza. Mielőtt valaki azzal jönne, hogy a megélhetésért dolgozik, nem így van. A hobbija a vállalkozása, abból mi pénzt nem látunk, mert nem vesz ki (nem éri meg). Helyette pl vett belőle egy felújítandó ingatlant, ami megint csak az idejét rabolja.

Ha próbálok vele erről beszélni, akkor abból mindig óriási veszekedés van, mert soha semmit nem ismer be.

2020. nov. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Abszolút engedném hogy csinálja de nem csinálta sose. Sajnos. Eleinte azt hittem h a pelenkázós rész miatt de már az első gyerek nagyobb és bele se.

Egy fél éves szoptatós babát nem igazán tudok max 2-3 órára rá bízni. De ő akkor is elmegy áthivja az anyját az vigyáz akkor rá. Úgyhogy ezzel se vagyok előrébb.

2020. nov. 29. 12:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!