Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezek alapján milyen vizsgálato...

Ezek alapján milyen vizsgálatot vegeztetnetek el pluszban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos nagyon szomorú a történetünk de hátha tud valaki segíteni.

Tavaly nyáron született egy gyermekem akit elvesztettünk születése után nemsokkal, mert súlyos összetett szívbetegséggel született.🖤😪

Jövőre szeretnénk babát, ha sikerül ti milyen plusz fizetős vizsgálatra mennétek el? Persze a magzati szívultrahangon kívül. Melyik plusz tesztet vegeztetnetek el? Mind1 mennyibe kerül. Szeretnénk minden lehetséges betegséget kiszurni, inkább erre koltsek mintsem meg 1 temetesre 😪

Köszönöm a válaszokat!


2020. dec. 1. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
El kell menni genetikai tanácsadásra (lehetőleg terhesség előtt vagy koraterhesség alatt), és ott elmondják, hogy egyáltalán ez öröklődhet-e, mekkora eséllyel fog ismételten előfordulni, ha ismétlődhet, akkor mivel lehet szűrni.
2020. dec. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Voltunk. Ott azt mondták hogy 1% esély van h oroklodhet, lehet öröklődik lehet nem. A családban senkinek sincs szivbetegsege. Max időskori ami azért sokszor "normál"
2020. dec. 1. 20:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzővel. A betegség pontos ismeretével szakember véleményét kell kikérni. Lehet, hogy ez egy teljesen véletlenszerű egyszeri eset, nem is genetikai, akkor pedig csak a jóminőségű alapos ultrahang segíthet ilyet kiszűrni, vagy az se.
2020. dec. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor ennyi, nem tudsz mást tenni, mint elmenni magzati szívultrahangra.
2020. dec. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hol laksz... de ha megoldható, szívből ajánlom dr. Molnár Lászlót Budapesten. Szülész-nőgyógyász, genetikus.

A János kórház főorvosa. Terhesgondozást sajnos már nem vállal végig, csak a 20. hétig, de akár csak a szűrésekre is érdemes elmenni hozzá.

A Rózsakert Medical Centerben és a Villa Medicinában fogad, nem olcsó helyek, de a legkorszerűbb gépekkel van felszerelve a rendelő - és amit technikailag ma egyáltalán látni lehet az ultrahanggal, azt ő látni fogja. Nagyon higgadt, nagyon normális, magasan képzett szakember.

Nem sajnálkozik, nem traktál hülyeségekkel ("ne is gondoljon rá, még egyszer sose fordul elő..."), korrektül elmondja az esélyeket, lehetőségeket, és bár dönteni nem dönt helyetted, segít meghozni a döntést adott esetben.

Ő tudni fogja, mi a teendő, nekem is segített, kétszer is :)

(egy sorstárs)

2020. dec. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Dr. Molnár Lászlót én is ajánlom, pontosan ahogy előttem is írták.

Nagyon korrekt és alapos.


Részvétem a kicsiert 😭

És kívánom hogy a következő baba egészséges legyen és minden rendben legyen vele /tek.

2020. dec. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!