Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valóban lehet minden gyereket...

Valóban lehet minden gyereket ugyanúgy szeretni, jót a rosszat, az értelmeset a butát, még azt is, aki állandóan hülyeségeket csinál?

Figyelt kérdés

Itt nem csak a kicsikre gondolok, hanem főként a nagyobbakra és a felnőtt gyerekekre.

Nem illik ilyet mondani, de létezik, hogy van kedvenced? Van akit jobban szeretsz, vagy kedvelsz?



2020. dec. 3. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát a mi családunkból kiindulva bármi lehet. Mamámnak 2 gyermeke van az egyik megnősült 20 évesen és nem tudta szeretni a menyét soha de a pici fia volt a mindene.28év után a pia és agresszív viselkedés miatt vált el. A másik gyerek(szülőiházban lakott, nem nagyon szerette de azt se mondanám hogy egyáltalán nem, csak a másikat jobban) 40 éves korában ment férjhez 9év után vált el. Haza kiöltözött.

A fiának nem volt hol laknia így haza költözött. De az addig agyon dédelgetett gyereket megutálta és alig várta hogy elköltözzön. A fiú meghalt mire a testvér hazaköltözött. Most a lány a minden mert min ment keresztül jajj.....


A másik mamám az első gyermekét utálta mindíg is. A második a mindene. De a második betegen született(nem él a mamával) az első gyermek mindent megvesz neki de megis ő a rossz. Nem szereti mert nem választhatott neki párt.


Szóval van olyan hogy valakit jobban szeret az embert mire felnő a gyerek. De persze ismerek olyat is aki minden gyermekét szereti. Sajna nekem ez jutott.

Szerencsére mindkét mamám az én gyermekeimet szeretik

2020. dec. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem az a ritkább, hogy valaki nem szereti jobban valamelyik gyereket. És ez nem jelenti, hogy ne adna akár az életét is a többiért is. Persze sokan hazudnak meg maguknak is. De őszintén. Körülnézek és 10 anyabol 7-nél simán megmondja bárki, melyik gyereke a legkedvesebb a szívének. Kolleganoknél pl csak az ikres anyánál nem tudom megmondani, pedig fiú-lány ikerpár, de nála tényleg nem érzek különbséget. Az összes többinél lerí, ahogy beszélnek roluk, egyáltalán hogy melyikrol beszélnek többet meg hogyan. Pedig biztos vagyok benne, hogy ok is tagadnak a dolgot. Ebben szerintem az egyén magára nézve nem tud reálisan ítéletet mondani.
2020. dec. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk az volt a helyzet, hogy a 1,5 évvel fiatalabb öcsém rettenetesen beteges volt. Rengeteget volt kórházban, újra kellett tanulnia járni, volt olyan is hogy azt mondták a szüleinknek, hogy a reggelt nem biztos megéri. Szerencsére meggyógyult, már 30 éves, teljesen egészséges. De mindig mindentől féltették, óvták, még tőlem is, mert nagyon féltékeny voltam. Emiatt a féltékenység miatt persze rosszabbul viselkedtem, amit úgy értelmeztek szüleim hogy rossz gyerek vagyok. Tiniként is az ő kívánsága volt mindig az első, én mindig csak veszekedést kaptam. Gyakran kaptam pofont, tesóm soha. Ez van. Mai napig nem tudom miért én lettem a rossz, nem az én hibám volt hogy ő betegeskedett sokat. Bár az is lehet mert én nőnek születtem, sajnos nálunk, mármint apámnál ez is egy rossz pont. Tesómat nagyon szeretem, apámmal szörnyű a kapcsolatom, anyámmal olyan semmilyen pedig.
2020. dec. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok, tudom szövegértés, a kérdésedre nem válaszoltam.

Nekem is 2 van, 3 év korkülönbséggel, mindkettőt szeretem, nem tudok különbséget tenni. De sajnos létezik olyan is, aki nem ugyanúgy szereti a gyerekeit. Ilyenkor azért a gyerek érdekében úgy kellene viselkedni, hogy a kevésbé szeretett gyerek ne sérüljön.

2020. dec. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Minkét gyerekemet ugyanúgy szeretem, a legjobbat akarom nekik és az életemet adnám értük.

De az egyikükkel nagyobb az összhang és emiatt több a közös téma. Ettől függetlenül a másikat is meghallgatom és támogatom az elképzeléseiben. Ő másmilyen, de az enyém. 😂

2020. dec. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ugyanúgy szeretem őket


De ugyanannyira.


Nem tudok különbséget tenni.


Ez nem jelenti azt, hogy minden gyerekemmel egyenlő mértèkben pendülünk egy húron.

Lányom személyisége annyira hasonló az enyémhez, hogy sok a súrlódás. Két dudás egy csárdában esete.

Míg a fiam nagyon simulékony, bújós.

Neki könnyebb a szeretetet kimutatni..

De ez nem jelenti azt, hogy a lányomat kevésbé szeretem.

2020. dec. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%
Nálam sajnos ég és föld a két gyerek iránti érzésem :/
2020. dec. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!