Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiús anyukák, nem esik rosszul...

Fiús anyukák, nem esik rosszul, hogy felnőttként csak "másodlagosan" lesztek a gyerekeket családi életében?

Figyelt kérdés

Az esetek 90%-ában ugyebár az anyai szülők állnak közelebb a családhoz, hiszen a lányok alapból érzelmesebbel, kötődésre hajlamosabbak, jobban bevonják a szüleiket a mindennapjaikba, mint a férfiak.


Nyilván, ha unoka lesz, anyuka ott is a saját anyját fogja hívni, hozzá viszi el többször a gyereket, a környezetemben is azt látom, hogy az apai nagyszülők csak olyan "másodlagosan".


Kevesebbet mennek hozzájuk, kevésbé kötődnek oda, az unokákkal sem tudnak olyan kapcsolatot kialakítani emiatt.


Nem esik rosszul, ha erre gondoltok, tekintve, hogy nincs lányotok, akivel kialakulhatnak az a bizalmas felnőtt anya-lánya viszony, vagy aki aktívan bevonna majd az unokák életébe? Hogy mindig csak a feleség szülei után fogtok kullogni?


Természetesen, tudom, hogy vannak lányok, akik utálják a szüleiket, még fiúk, akik betegesen ragaszkodnak... Én itt most általánosságban beszélek.



2020. dec. 4. 19:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Pedig jo lenne, ha nem beszelnel altalanossagban, mert ez nincs igy. Egy normalis csaladban nincs olyan, hogy anyosekhoz nem viszem a gyereket, csak mert en vagyok a no, es ezert csak anyamnak jar az unokabol. Az mondjuk igaz, hogyha segiteni kene a szules utani hetekben (nem kellett eddig) akkor anyukamat hivnam, de itt most kb 2-3 hetrol lenne szo, ettol meg nem serul az unoka-nagyszulo kapcsolat a masik oldalon.
2020. dec. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Tapasztalataim szerint inkább földrajzi távolságtól függ, kihez mennek gyakrabban.
2020. dec. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
32%
Ez a gyakoribb ha tetszik ha nem. A nők jellemzően ellenségesebbek a párjuk szüleivel mint fordítva.
2020. dec. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%

"Ez a gyakoribb ha tetszik ha nem. A nők jellemzően ellenségesebbek a párjuk szüleivel mint fordítva."


Pont fordítva:

A szülők a fiúk párjával ellenségesebbek.

2020. dec. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Ha olyan anyós leszel, aki elfogadja, hogy te csak nagymama vagy és úgy csinálsz a gyerekkel mindent, ahogy a szülők kérik, vagyis nem okoskodsz bele a nevelésükbe, akkor biztosan sokszor viszik hozzád is az unokákat.

Sokkal inkább függ ettől, mint attól, hogy kinek az anyja vagy.

2020. dec. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
Én szoktam erre gondolni. Két fiam van :) de remélem, hogy olyan nőt hoznak majd, akivel megszeretjuk egymast, és a közelünkben maradnak.
2020. dec. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%

Amellett, hogy fiús anyuka vagyok, egyszerre lányos anyuka is, úgyhogy még ha így lenne se lenne gond.

Egyébként meg, a gyerekeimnek az apai nagyanyjukkal szorosabb a kapcsolatuk, mert sajnos az én anyukám már nem egészséges, nem tud aktívan unokázni.

2020. dec. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
15%

"Én szoktam erre gondolni. Két fiam van :) de remélem, hogy olyan nőt hoznak majd, akivel megszeretjuk egymast, és a közelünkben maradnak."


Gáz vagy.

2020. dec. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
33%

Anyósomék kb 2 havonta látják a lányom, mert ennyire van igényük!! Van, hogy hetekig nem is telefonálnak, hogy mi van vele.

De a saját gyerekére sem kíváncsi!!


[Nem is bánom amúgy, mert "megmondós" fajta, amellett meg... Hogy írjam, hogy ne legyen sértő... Iskolázatlan és tudatlan..

A lányomnak olyan problémái vannak, amihez ő hozzá sem tud szólni. De szeretne.. :)]



Anyukámhoz minden vasárnap megyünk. Ő pedagógus, vele meg tudok mindent beszélni. És bevallja, ha valami meghaladja a képességeit.



Szóval, válaszolva a kérdésre, anyósomékat nem zavarja a dolog. Nem igazán érdeklődő típusok.

2020. dec. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
21%

4es és 8asnak.Nyilván egy személy írta. Te vagy az idézgetős.

Sok kommented láttam már és te egy baromi utálatos ember lehetsz

2020. dec. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!