Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Veletek egyeztetnek a nagyszül...

Veletek egyeztetnek a nagyszülők, rokonok, hogy mit vegyenek a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
Az én szüleim/rokonaim mindig alaposan körbekérdeznek, hogy mi van már a gyereknek, mi kellhet neki, stb, szerintem ez logikus mert ne legyen ugyanabból kettő. De pl anyósék részéről nincs ilyen, azt vesz, amit gondol, és így sajnos sokszor olyan dolgot, amit soha nem használunk... És ilyenkor jön a sértődés. Pl vett járássegítőt, kérdés nélkül, pedig nem adom oda a gyereknek. Nálatok hogy van?
2020. dec. 4. 22:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk is pont így. Az én szüleim megkérdezik mi lenne jó, anyósom meg csak úgy vesz dolgokat. Aztán vagy használjuk vagy nem. Pl vett pelenkát mikor tudja hogy mosizunk 🤦
2020. dec. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%

Beszéljétek meg vele, hogy mindig kérdezze meg, hogy mi lenne jó az unokájának. Mindig.

Azért, hogy hasznos is legyen, értelmes is legyen, ne legyen belőle kettő, stb.

Vagyis ne kidobott pénz legyen.

Például legoból lehet több.

De kerékpáról nem. Ráadásul nem mindegy, hogy milyen típusú.

Aztán az sem mindegy, hogy befér-e a gyerekszobába.

Az sem, hogy a gyerek korának megfelel-e.



.

Én például azt is megtiltottam a családban és a barátaim

körében, hogy nekem bárki lakberendezési tárgyat vásároljon,

mert akkor számoljon azzal, hogy lehet, hogy nem látja

a lakásomban. Azért, hogy ne sértsem meg, nem fogok

nap mint nap olyan tárgyak között élni, melyekhez semmi közöm.


Így van ez a gyereknek vásárolandó ajándékokkal is.

A szülő joga eldönteni, hogy milyen játékot, könyvet (!!!)

akar a gyereke kezébe adni, a gyereke környezetében

tartani.


Ne sértődjön meg a nagymama, hanem alkalmazkodjon.

2020. dec. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Én a szüleimmel, testvéreimmel mindig egyeztetek, hogy mik jöhetnek szóba, írok egy listát, és ők eldöntik ki melyiket veszi meg. Van, amikor anyósék megkérdezik, mit vegyenek, de sajnos többször előfordult, hogy hülyeségeket vettek.
2020. dec. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%
Igen megkerdezik, es megveszik az es hozza egy baromi draga jatekot. Tavaly 60 ezer forintert vettem csak legokat.
2020. dec. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk hálistennek ebben nincs gond, mindig megkérdik hogy van-e valami, amit vehetnének, s ha nem tudok semmit mondani, akkoe odaadják a pénzt, mi beszerezzük a férjemmel, majd becsomagolva a mama karácsonyfája alá kerül 🙂
2020. dec. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki rám bízza a vásárlást, így nincs gond. Ha valaki úgy érzi, hogy túl keveset vettem (nem az árra, hanem az értékre figyelek), akkor vagy vesz még valamit vagy kikerekíti az árat.


Én eleve sokszor veszek meg játékot, könyvet, ruhát, ami akciós, most még kicsik hozzá, de jó lesz majd 2 év múlva, stb., és ebből a készletből is lehet válogatni.

2020. dec. 5. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a nagyszülők mindkét oldalon minden születésnap, karácsony, névnap során megmondják mennyi pénzt szánnak rá, én elmegyek megveszem, amire én gondolok, hasznos stb. Becsomagolom stb és mikor ajándékozás van odaadják ők a gyerekeknek, nekem meg a pénzt adják oda. Nálunk ez teljesen jól bevált.
2020. dec. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Évek óta az a módi, hogy anyósom a kezembe nyomja, anyám-apám meg elutalja a karácsonyra szánt összegeket, és én vásárolok be belőle. Általában 1-1 csomagot megtartok, és elvisszük hozzájuk, hogy ők adhassák oda.
2020. dec. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk szerencsére mindenki kérdez.
2020. dec. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
Egyelőre igen, bár én már az elején kijelentettem, hogy legyenek kedvesek ne vegyenek semmit úgy, hogy ne beszéltünk volna róla, pl egy halom gyerekholmit kaptunk ismerősöktől (ott kinőtte már a gyerek), a gyerek 6 hós koráig van egy csomó ruhája úgy, hogy egy darabot nem vettünk mi neki. Ha így idehoz valaki egy 5. bundazsákot, akkor rosszul fog járni, mert el fogom utasítani. Én ugyanis nem vagyok az az ember, aki mosolyogva elfogad mindent, amit kap, ha vmi nem kell/nincs szükségem rá/nem tetszik, akkor elutasítom. Jó taktika, mert hamar megtanulják, hogy nem érdemes bármit is venni meglepetésszerűen, mert ők járnak pórul. Plusz tudják is, hogy nem vagyunk azok a halmozós típusok, nem szeretem, ha vmiből 5millió van, eladással foglalkozni meg nem szeretek.
2020. dec. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!