Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy szót...

Mit csináljak, hogy szót fogadjon a 4 éves fiam?

Figyelt kérdés
2-3 hete nem lehet vele bírni, már óvodában is mondták, hogy nem tudják mivel megfogni. Pl ebédkor rángatja a széket hiába szólok rá 20x, hogy üljön nyugodtan. Sétakor is hiába mondom, hogy normálisan sétáljon, csak bugdácsol össze vissza. Mindig csak szólongatni kell mindenért, csak rosszat csinál. Mindig visszaszól, magyaráz. 20x kell mindent mondani neki mire megcsinálja pl. mosd meg a kezed vagy ilyesmi.
2020. dec. 5. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Lehet csak több figyelmet akar.
2020. dec. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Lehet túl sok a tiltás, parancs. Próbáld meg játékosan, vagy arra koncentrálni hogy mit szabad és nem azt amit nem. Pl. kézmosás verseny, ki lesz a gyorsabb? Vagy gyere, segíts megigazitani a székeket, óvatosan, stb.
2020. dec. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Jó könyv a Pozitív fegyelmezés ebben a témában.
2020. dec. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Nagy a mozgás igénye.Ebben a korban sokat futnak,ugrálnak.

Vidd olyan helyre ahol nem csak sétálhat.Játszótér,vagy park.

2020. dec. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
A Pozitív fegyelmezés c könyvet már mondták. Ezen kívül a Beszélj úgy, hogy érdekelje. Hallgass úgy, hogy elmondja c. könyv is szuper ebben a témában.
2020. dec. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Olvass utána hogy az egész napos szolongatasnak, vagyis aszunet nelkuli beszabalyozasnak, frusztralasnak milyen hatasai vannak.


Minek szólsz rá 20x? Rangatha a széket? Szólj ra 1x és mond hogy elveszed az etelt ha folytatja. Másodjára elveszed. Ez 1 raszolas mégis hidd el, hasznalni fog par5allalom utan.


Bocsi de a gyerek latja hogy segget csinalsz a szadbol és az első szólás utan még van fel oraja csinalni a hulyeseget mert ugyis csak szolongatod.


Csak olyanert akard szabályozni ami valoban fontos, nem csak neked kenyelmetlen, maris redukalod a felére.

2020. dec. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos már mostanában nem mindig alszik el oviban és most ezzel cseszegetnek az óvónők, hogy biztos itthon történt valami ami miatt ilyen
2020. dec. 12. 13:26
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én se aludtam sose oviban. Egyszerűen nem tudtam. Sok volt az energiám és nem volt kedvem aludni.

Nem támadásnak vagy ilyesmi de nem gondolod, hogy eléggé ragaszkodsz ahhoz, hogy a gyerekkel van valami baj. Pedig már én is (1-es vagyok) és szinte mindenki megmondta neked, hogy nincs semmi baja a gyerekednek. Vagy figyelmet akar vagy csak sok az energiája. Ahogy a 6-os is mondta mi a szarnak szólsz rá hússzor? Ettől nem fogja abba hagyni.

2020. dec. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Óvónő ezt mondta, hogy lehet valami magatartási probléma ez.
2020. dec. 12. 14:14
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, megint, ebben a kommentedben is másra hárítod a felelősséget, pedig neked kellene felnőttnek lenned. A többiek megírták, mi a helyzet. Én meg tanultam is, és szintén tapasztaltam. Igazuk van. Nevelni tudni kell, és te is megtanulhatod, hogyan kell nevelni az egyes korosztályokat.


Az ehhez vezető út az,hogy belásd, hogy EGYELŐRE NEM jól neveled.

A következő lépés pedig az adott korosztály pszichéjének MEGISMERÉSE. (Ovisok, kisiskolások, kamaszok stb.)


A megismerés a kulcs. Általánosságban is amit, akit minél jobban ismersz és értesz, annál hatékonyabban tudsz (vele) együttműködni.


És nem uralni! ("Nekem nem tetszik ha napközben hangosan énekel a csemetém, akkor se, ha ez is fejleszti őt, ebben a formában az ő korában, így kényemre-kedvemre leodrítom ezért a fejét" - ez uralás, idomítás,

nem pedig hatékony nevelés!)


Szerinted mit csinál egy elnyomott alattvaló, akivel azt érezteti, hogy "ez az én házam, kapsz enni, kaptál játékokat, úgyhogy azt teszed, amit mondok!" Ez nem így megy.


Együttműködés kell -betartatod bár következetesen, amit muszáj, de kifejezetten engednek kell neki abban, amit lehet, és mond is el mindig ott és akkor, a 4 évesednek-, ehhez meg érteni kell egyre jobban, melyik korosztálynak milyen az agyi működése és a lelki működése.


Említettek könyveket, ezen felül vannak könnyen értelmezhető gy.pszi.szakkönyvek is, pl


Bruno Bettelheim: Elég jó szülő

Mérei Ferenc - Binét Ágnes : Gyermeklélektan

Dr Vekerdy Tamás szakkönyvei stb


A többieket nem ismétlem meg, mert felesleges volna. Jókat írtak.

2020. dec. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!