Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak 4 éves rosszcson...

Mit csináljak 4 éves rosszcsont gyerekemmel?

Figyelt kérdés
A fiam ovis,4 éves múlt a nyáron és mostanában sokat változott,nagyon rossz lett,nem fogad szót,mintha meg se hallaná,amit mondok neki...Az idegeimet teljesen kikésziti már.Van 1 kishúga is,ő szótfogadó,vele nincs gond,igaz van amikor hisztis,de legalább nem szótfogad.Nem tudom,mit csináljak már a fiammal,reggelente is a készülődés kész katasztrófa az oviba-bölcsibe,dolgozni,ne akar készülődni sem.Érdekes,az oviban meg olyan mint a kisangyal,semmi panasz nincs rá.Arra is gondoltam,itthon tombolja ki magát.Már elmúlt 1 hónapja hogy elköltöztünk onnét,ahol laktunk,lehet azért változott meg?Sueret itt az új helyen lakni,ezzel nincs gond.Félek,nehogy később nevelési tanácsadóba,vagy más szakemberhez kelljen hordanom,annyi mindent hallani,hogy hiperaktiv a gyerek,meg más viselkedési zavarok is léteznek...Szerintetek mit csináljak?Esetleg van olyan anyuka,aki hasonló problémával küszködik?
2012. febr. 22. 10:27
 1/3 A kérdező kommentje:

jav: "van 1 kishúga,is,ő szótfógad,vele nincs gond,igaz van amikor hisztis,de legalább szótfogadó."

"Szeret az új helyen lakni,ezzel nincs gond."

Kijavitottam a hibákat,igy érthetőbb amit irtam.

2012. febr. 22. 10:31
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg ne engedj meg neki bármit. Amennyiben rosszul viselkedik Tv, játék, csoki megvonás. Meg kicsit többet kellene vele foglalkozni. Ülj le vele tanulni, írasd be nyelvtanfolyamra, ha hiperaktív...
2012. febr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem engedek neki igy sem bármit,szigorú vagyok azért vele.Egy 4 éves gyereket nem fogok nyelvtanfolyamra beiratni,majd ha eljön az ideje és lesz hozzá kedve,majd akkor...Foglalkozok vele elég sokat ha itthon vagyunk,kirakózunk,vagy foglalkoztatókba szokott feladatokat megoldani és segitek neki,meg ilyenek.De olyan is van,hogy a tesójával játszanak-ha épp nem vesznek össze -mert azért nekem itt a háztartás is,dolgozó anyukaként nem egyszterű.Az apja keveste van itthon és ő ritkán foglalkozik vele sajnos,viszont neki meg szótfógad,nem feszegeti annyira a határokat,mint nálam..
2012. febr. 22. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!