Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig kötelező a gyerekeknek?

Meddig kötelező a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Nagyváradon (szerintem az RMDSZ) által kialakúlt egy törvény hogy amelyik gyereknek a szülei külön élnek (akár el vannak válva, akár meg sincsenek esküdve de elisnerik a gyereket hogy az övék) az minden mádodik hétvégét annál a szülőnél tölt akivel nem él eggyütt, neg a vakációból 1 hetet s az ünnepek második napját. S ezeket bíróságon kötelezik.

Egy gyerek hány éves koráig kötelező ez? Tényleg addig mig a gyerek él vagy a szüleje él vagy mondjuk 30 éves korától már nem kötelrs a láthatásra vagy mikortól saját gyereke lesz? A másik kérdésem hogy román nemzetiségüek közt vannak ilyenek vagy csak a magyarok? Én csak magyarokat ismetek.



2020. dec. 5. 21:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Az unokatesóm 13 éves lánya van így hogy az apjához megy láthatásra meg amiket leírtam fennt. Én nagyon irigylem az ilyen magyar gyerekeket hogy 2 otthonuk van. Olyan érdekes s buli hogy mibdig van hova menni. Emlitettem hogy sajnos Románokat nem ismerek, lehet köztük nincs is olyan hogy a szülők külön élnek s a gyerek negy a másik szülőhöz. S ezek ha gyerekük lesz lehet akkor elfognak válni hogy az ő gyerekeiknek is 2 otthona legyen.
2020. dec. 5. 21:22
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A franc tudja, Romániában hogy megy ez, Magyarországon 18 éves korodig van ez, utána akkor mész, amikor akarsz, lévén felnőtt ember vagy.
2020. dec. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
már hogy köteleznének egy felnőtt embert??
2020. dec. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván max. 18 éves koráig kötelező a láthatás, utána nagykorú, ő dönti el melyik szülővel mennyire tartja a kapcsolatot. Lehet unokatesódnál működik, de gondolj bele abba is, hogy mekkora buli mikor van olyan hogy a különélő szülő néha fél évig nem látja a gyerekét, aztán igényt tart rá, hogy márpedig a gyerek legyen ott nála karácsonykor, és ehhez még a bírósági ítélet miatt joga is van. Tényleg nagy buli lehet a gyereknek...
2020. dec. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Milyen fel ev? Nagyvaradon el mindket szulo s mondtam hogy a gyerek apazik, mar vahogy leirtam fennt. Romaniaban is 18 eves korig kotelezo vagy orokre?
2020. dec. 5. 22:13
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

Örökre?!

Mégis h gondolod?

Egy vendéglátós, vagy kereskedő esetleg gyári munkás felnőtt ember közli a melóhelyén h ő hétvégén nem dolgozik mert megy az apjához láthatásra?!

Vagy bocsi kisfiam nem lehetek ott a ballagásodon mert pont azon a hétvégén van láthatás....

Azért tudsz egy kicsit gondolkodni?!

Attól h román még nem feltétlenül hülye a törvénykezés

2020. dec. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, erre írtam, a rokonod lehet apázik, de biztos vannak olyan román szülők, ahogy magyar szülők is (nem csak apák, bár gyakoribb), hogy ha pl. új nője/pasija lesz akkor fél évig-egy évig x ideig le se szrja a gyereket, aztán utána újra elkezdi látogatni. Szóval igazából nem szülő lesz a gyereke szemében hanem kvázi mint egy távoli rokon, ha sűrűn vannak ilyen időszakok, hogy három havonta látogatja egyszer. Ez sajnos nem olyan elrugaszkodott elképzelés, olvasgass akár itt is, simán elképzelhető. Múltkor is volt ilyen kérdés, hogy apa alig látogatja a gyereket, de a karácsonyra igényt tart. Őszintén, ha így jönne hozzám az apám, hogy havonta egyszer vagy pár havonta egyszer betoppanna pár órára a francnak lenne kedve ott karacsonyozni nála.

Az más kérdés, hogy van akinél ez jól működik, mert normális a két szülő és válás után is megmarad mindenkinek a normális kapcsolat a gyerekkel, de én úgy látom ez a ritkább.

Azzal meg ne nevet tedd már ki magad, amit az első hsz végén írtál, hogy az elvált szülők gyerekei ha gyerekük lesz azért válnak el, hogy az ő gyereküknek is két otthona legyen. Ez nagyon egyszerű felfogás, több negatív vonzata van általában elvált szülők gyerekének lenni és esetleg mozaikcsaládban élni mint pozitív, de ebbe itt ne menjünk bele szerintem.

2020. dec. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ehh most látom csak az eső kommentedet. Te nem vagy százas aranyapám. Mondom ezt úgy, hogy elváltak a szüleim, jó köztük a viszony, engem is szeretnek mindketten, és rendszeresen látogattam apámat nem 18, de huszonéves koromig, most meg viszem a kölykeimet. Na NEKIK tényleg jó, hogy van 3 nagymamájuk, akihez menni lehet. Nekem óvodásként jobb lett volna, ha együtt tudnak élni a szüleim.
2020. dec. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!