Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kötelező iskola a 2014....

Kötelező iskola a 2014. 08.31-ig a 6 évet betöltött gyerekeknek? Hol lehet megtalálni, honnan lehet tudni, hogy mi kell ahhoz, hogy egy gyerek maradjon még egy évet?

Figyelt kérdés
Ki dönti el a bizonytalan eseteket?
2013. szept. 9. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Igen az van,hogy kötelező,de vannak azért kiskapuk.Nálunk is aktuális lesz júniusban lesz 6 éves a lányom.Most volt szülői értekezlet,amin többnyre erről is szó volt.Azt mondták,hogy még annak a gyereknek sem ajánlják az iskolát 6 évesen,aki értelmileg azon a szinten van,mert szociálisan nem biztos,hogy érett.Tehát erre lehet hivatkozni,hogy még éretlen a gyerek.Szerencsére az óvoda vezető kezében van a döntés egyik része,ha ő azt mondja,hogy a gyerek minden téren érett akkor nem sok tennivaló van.A lányomnak meglenne hozzá az esze,de szociálisan még éretlen,és az első év kudarcai kihathatnak az egész tanulására a továbbiakban.
2013. szept. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 2014. augusztus 24-én tölti majd a 6-ot.Most kérdeztem én is az óvónőt s azt mondta, az a gyerek aki értelmileg nem alkalmas, azt küldik a nevelési tanácsadóba s ott döntenek a sorsáról. DE ha nem értelmileg van gond,,hanem mondjuk fizikailag nem érett, akkor pedig az óvodavezetőnek van joga dönteni és maradhat még a gyerek. MInt például az én kisfiam most volt öt éves, és nagyon picike 104 cm, így a kicsisége miatt visszatartható.
2013. szept. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tegnap mondta az óvónő, hogy a 110 cm és 18 kg a minimum, szellemileg, szociálisan akármennyire érett a gyerek, nem engedik suliba.

Tisztában kell lennie pl. a több-kevesebb, kisebb-nagyobb, fent-lent és egyéb hasonló dolgok fogalmával

A bizonytalan eseteket a szülő, óvónő, óvodavezető, nevelési tanácsadó, logopédus és egyéb (remélhetőleg) szakemberek döntik el közösen.

2013. szept. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nos, szerintem aki csak teheti, mert oka van rá, keresse a kiskapukat. Véleményem szerint alig van olyan 6. életévet betöltött gyermek,aki el tudja viselni a "nagy kihívást". Mindig azt mondom a szülőknek "három lábú szék' :értelem, érzelem és test. Ennek egy szinten állása ad esélyt a sikeres első osztályhoz. Amúgy meg lehet 4 évesen is iskolát kezdetni olyan gyermekkel, aki géniusz(Szász Marci)Minek is, lemarad a stresszről és egyéb finomságokról. Hétévesen engedjük őket-ezt vallom!
2014. szept. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!