Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jó, hogy a gyerekeket függetle...

Jó, hogy a gyerekeket függetlenségre neveljük, nem pedig arra, hogy egy család része, amiben megvan a maga szerepe?

Figyelt kérdés
2020. dec. 6. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem a kettő nem zárja ki egymást.
2020. dec. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem. Hanem, hogy mindenképpen családban/házasságban gondolkodtak régen. Hogy csak akkor érsz valamit, ha van valakid.
2020. dec. 6. 16:04
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Hát az kifejezette primitív elképzelés, egy ember értékét nem az adja, hogy valaki "megvette-e"!!!!!


Az az értékes ember, aki képes egyedül is elboldogulni az életben, nem szorul másra, és ha van partnere, akkor az nem függö viszony, hanem egyenjozú partnerkapcsolat.

2020. dec. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Minket önállóságra neveltek a szüleink. Sose mondták, hogy "édes lyányom, keress magadnak egy rendes embert", azt viszont annál többször, hogy "tanulj, hogy minél kevesebb főnököd legyen" 🤓 Viszont mintának a családot láttam, házasként és anyaként is láttam magam a jövőmben, nem csak dolgozóként.

Valahogy én is így tervezem segíteni a gyerekeimet és akkor talán nemn is kell a kettő között választani.

2020. dec. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem valaki akkor tud igazán jól boldogulni az életben pl.munka, hobbik, párkapcsolat, szociális élet, akinek stabil háttere van. Az ember társas lény, legyen az család, szerelem, barátok, de kell valaki , aki szeret minket, számíthatunk rá, gondol ránk.
2020. dec. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
96%
Egèszsèges kapcsolatot kèt alapvetően független, èrett ember tud kialakítani. Akit tàrsfüggősègre, alà-felè rendeltsègre kondicionalnak, az nem fog tudni egèszsèges parkapcsolatot kialakìtani. Először függetlenednie kell ahhoz, hogy egy ùj csalàdot alapìtson.
2020. dec. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Derjaderja ***** válasza:
84%

Szerintem az 5 és a 6 válasza együtt az igazság.

Jó kapcsolathoz önálló, érett személyiség kell. Az önmegvalósíáshoz meg hosszú távon segítség a saját csaladi háttér. Ezenkívül családban élni csomó plusz feladat, én úgy érzem, a családanyaság is legalább olyan kreatív, szerteágazó feladatkör és legalább annyi önállóságot, döntésképességet követel, mint amikor felelòs munkakörben dolgozó szingli voltam, és a munka ugyan nagyon nehéz volt, de munkaidőn kívül semmi felelősségem se volt senki felé.

Ha meg majd kombinálni kell a kettőt, az lesz az igazi kihívás.

2020. dec. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!