Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az apa fizetne gyerektartást,...

Az apa fizetne gyerektartást, de csak takarékszámlára?

Figyelt kérdés

Nem látogatja a gyerekét, nem is akarja. Az első években nem volt pénze, le volt csúszva, segítettem pénzzel is meg mással is néha. Most van pénze, hozzámvágta mit képzelek, hogy nem változik 6 év után, mikor egy pár ezres holmit ki akartam fizetni neki, nagyon sggfej volt. Nem kevés pénze van(küldött egy screenshotot, mert nem hittem neki), soktízmillió meg ingatlanok(örökölt). Nekem kb 500ezer kölcsönnel tartozik, mivel tuskó volt és lekezelő, mikor segíteni akartam, közöltem, hogyha ennyire jól áll, akkor adja már vissza a kölcsönt(többéves dolog), fizessen gyerektartást, mire azt mondta ad valamennyi pénzt, de takarékszámlára akarja adni a gyerekünk nevére, hogy majd nagykorában hozzáférhessen, mert én "erőn felül költök rá" ami annyiban igaz, hogy van minden cucca, de most pl használtan vettem overált, vannak használt cipői, ruhái meg egy egy nagyon drága is, szeretek jó áron vásárolni, de nincs kirívóan jól tartva, hogy is lenne, mivel 6 éve nem tudok semmit csinálni mellette és a megtakarításomból élünk, amiből igyekszem normál színvonalat fentartani. Ezzel tisztában van, ő az a fajta, akinek luxuscuccai vannak(hilfiger, CK meg ilyenek) de egyszer beszólt, hogy minek veszek a gyereknek bőr cipőt, a kínaiban is felnőne.


Szóval most nem tudom, mit csináljak. Jövedelme szerintem nincs(ezért is hezitálok), vagy elintézné, hogy ne legyen, ha bíróságra vinném a dolgot. Fogalmam sincs mennyi pénzre gondolt, mikor azt mondta "utalok valamennyit". Úgy érzem mivel nem látogatja, nincs joga beleszólni, mennyit költök a gyerekünkre. Arra egy szava nem lehet, hogy magamra költök, se körmös, se fodrász, se drága ruhák, se kozmetikus, se semmi, mindent magamnak csinálok, a ruháim fastfashion akciósan vett cuccok.


El tudom tartani a gyereket akkor is, ha nem fog fizetni, de egyrészt berágtam hogy tuskó volt, másrészt azon is, hogy nem tudom mióta van pénze, de nem jutott eszébe visszaadni a kölcsönt, másrészt a kölcsönt is takarékba rakná, nem említette külön, meg a valamennyi is lekezelő volt, ahogy előadta, meg beszólt a nevelésemre, amikor a gyereke közelébe sem megy, meg még én támogattam... Másrészt az igaz, hogy nem teszek félre az ovis gyerekem felnőtt korára, egyrészt mert fog örökölni rendesen az én rokonaimtól(egyetlen gyerek és nem is lesz több másoknál sem), másrészt nekem is van pénzem, rendesen kap és fog kapni, harmadrészt mert ovis, most a gyerekkorára költök, felnőtt korában majd a felnőtt korára költök.


Na mindegy, ti mit gondoltok? Hogy intézitek? Van valakinek ilyen exe?Eddig olyan szerencsés helyzetben voltam, hogy nem kellett megvitatnom vele a nevelési elveket, de most, hogy fizetne gyerektartást(? vagy utalna gondolom visszamenőleg valamennyit egy szerinte rendben lévő összeget), beleszólna mire költök úgy, hogy a gyereket nem is látogatná?



2020. dec. 7. 13:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Minegy, apuka mit akar. A gyermektartast nem a gyereknek kell fizetni, nem a gyerek nevére szolo szamlara, hanem a gyereket nevelő szülő részére, az ő nevére szóló számlára. Innentől nincs tobb kérdés.
2020. dec. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%

Honnan tudja, hogy te mire költesz egyáltalán?


Elújságolod neki? Mert a gyereket nem látja, nem látogatja.


Illetve, miért adsz kölcsön egy olyan alaknak, aki ott hagyott téged a gyerekeddel? Nem volt mire félretenni azt a félmillió forintott?

2020. dec. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Akkoriban lelkiismeretfurdalásom volt, hogy "tönkretettem az életét" mert nem mentem abortuszra (fogamzásgátló szedése mellett letter terhes, nem akartam gyereket)és nem adtam örökbe a gyerekem. Eléggé manipulatív, bennem meg van egy adag anyáskodás és önvád. Most is úgy érzem, hogy tartozok neki egy nyugis élet biztosításával. Évekig kesergett, emiatt depressziós lett, mondjuk előtte se volt rendben, de ez a helyzet kikészítette, nem volt pénze, nem volt munkája, drogozott, ivott, úgy éreztem felelősséggel tartozok érte, aztán egyre többször lett seggfej én meg szép lassan leépítettem ezt az érzést valahogy. Pl mikor magányos volt, mert "emiatt nem lehet normális kapcsolata" meg nem voltak barátai, elkísért gyerekcipőt venni, amit én vettem, ő meg jött, hogy ne legyen egyedül és dumáljunk, ott beszólt a saját lábára készíttetett drága cipőjében.. jól be is rágtam és otthagytam. Szóval próbáltam kiszedni a depiből, hogy ne miattam csússzon le, haljon meg, mégiscsak a gyerekem apja, meg hát kedveltem.(nem voltam szerelmes, rövid kapcsolat volt és jó, hogy vége lett)


Az elején próbáltam megkedveltetni vele a gyereket, képek, videók, tájékoztattam mindenről, cuki dolgokról, szomorú dolgokról, hátha bekattan, hogy legalább havonta egyszer látogatná valami programon, de erről is letettem az évek alatt, nem volt hatása.


Velem tartja a kapcsolatot, a gyerekével nem. Mi is pár havonta pársort beszélünk, már egy éve nem láttam én se, akkor nagyon kiakasztott a fene nagy hibáztatásával, mondjuk akkor kivolt eléggé, mert meghalt az apja.

2020. dec. 7. 14:05
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Mindegy, hogy nincs munkája, tartanak környezettanulmányt és aszerint meg fognak ítélni gyerektartást. Indítsd el a gyerektartásra a pert, ha nem fizet, majd a végrehajtó behajtja rajta.
2020. dec. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom megérteni miért jó neked a lábtörlő szerepe, de ha gondolod folytasd csak. Én csinálnám a pert és kész. Ott majd előadhatja ezt a hisztit én lesz.rnám.
2020. dec. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Leírtál itt olyan felesleges dolgokat hogy csuda.

De a lényeg..ha fizeti a gyt-t,beleszólhat hogy mit veszel a gyerkőcnek. Sőt számlát is kérhet tőled hogy mit vettél,mire ment el.

Én így jártam.

Sokkalta a 20e/hó gyt-t a volt férjem,3 hónapig kellett külön nyugtára vennem mindent amiből ő is eszik,amit neki veszek vagy ami közös.

Bölcsi díj,cipő,benzin,étkezés,egyéb dolgok.

Aztán kaptunk új időpontot a bíróságra ahol bemutattam és koppant egy nagyot ugyanis kb 30-35 e/hóra jött ki minden.

Így 30at állapított meg a bíró.

2020. dec. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

"De a lényeg..ha fizeti a gyt-t,beleszólhat hogy mit veszel a gyerkőcnek. Sőt számlát is kérhet tőled hogy mit vettél,mire ment el."


Ilyen orbitális baromságot is regen hallottam már. Nem, nem kell számla semmirol és nem, nem kell beszámolnod, hoyg mire költöd.

2020. dec. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

A gyt mellett nyugodtan fizethet megtakaritast is.

Sok apuka még a nyaralasi költségnek is be akarnà tudni a gyerektartàst(ha nàla volt a gyerek), vagy ruhànak amit neki vett "ajandekba", holott a gyt a nevelésre/létfenntartàsra stb re valo a gyermeket nevelönek.

El vannak tévedve.

2020. dec. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Többet írtam, mert mindig jön egy csomó kérdés, hogy de biztos ez meg ez volt.


Ha bemutattad a számlát, és mondjuk gyerekcipőre csak 3000 ftot hagynak jóvá, de te 5000et költöttél rá, az érdekelt valakit? Vagy hogy volt, kihúzták a nem "rendes" tételeket? Mittudomén túrórudi, mert a nassolás nem szolgálja a gyerek érdekét(apja nem adna neki) és akkor azt nem vették figyelembe? Vagy amit használtan veszek mástól és nem kapok számlát, azt el se számolhatnám? Vagy mondjuk étterembe mész(rendelsz most), akkor az már luxuscikk, felesleges a gyereknek és arra nem költhetsz, mert otthon is lehet főzni? Hogy számolod ki a gyerekre eső kiscsésze borsóleves árát?


Tiszta marhaságnak hangzik ez a tételes elszámoltatás, de legalábbis nagyon macerásnak.. meg a fellebbezést sem nagyon tudnám, ha apuka nem ért egyet a hervis hótaposóval, mert a kínaiban csak 1500, ott meg 5ezer, akkor azt mondja eltékozlod a gyerektartást és csökkentik? ÁH, ez nagyon valóságtalannak és támadhatónak tűnik.. Vagy van 4 pólója, te veszel egy 5. pólót és közlik, hogy 4 póló elég egy gyereknek, minek neki az 5ödik, nem tudod rendesen beosztani a pénzt? Az én gyerekem új kedvence a sushi(tojásos maki) 800ft 6 db, azzal jól lakik, de kijön az árából egy fazéknyi krumplistészta, akkor ezzel tékozlom a gyerektartást?


Szóval akkor mások szerint is marhaság ez a rakjuk félre a jövőre dolog meg hogy beleszól abba, ha pénzt ad, hogy mire költök úgy, hogy nem is látogatja a gyerekét? Fel kellene vállalnom a "balhét" kockáztatva a rossz viszonyt úgy, hogy kifejezetten nem szorulok rá?

2020. dec. 7. 16:16
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Nincs ilyen elszámoltatás, kérdező, ne aggódj. Ha a villanyszámlát fizeted ki a tartásdíjból, akkro azt fizeted ki. A kommentelő marhasagot irt.
2020. dec. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!