Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az apa fizetne gyerektartást,...

Az apa fizetne gyerektartást, de csak takarékszámlára?

Figyelt kérdés

Nem látogatja a gyerekét, nem is akarja. Az első években nem volt pénze, le volt csúszva, segítettem pénzzel is meg mással is néha. Most van pénze, hozzámvágta mit képzelek, hogy nem változik 6 év után, mikor egy pár ezres holmit ki akartam fizetni neki, nagyon sggfej volt. Nem kevés pénze van(küldött egy screenshotot, mert nem hittem neki), soktízmillió meg ingatlanok(örökölt). Nekem kb 500ezer kölcsönnel tartozik, mivel tuskó volt és lekezelő, mikor segíteni akartam, közöltem, hogyha ennyire jól áll, akkor adja már vissza a kölcsönt(többéves dolog), fizessen gyerektartást, mire azt mondta ad valamennyi pénzt, de takarékszámlára akarja adni a gyerekünk nevére, hogy majd nagykorában hozzáférhessen, mert én "erőn felül költök rá" ami annyiban igaz, hogy van minden cucca, de most pl használtan vettem overált, vannak használt cipői, ruhái meg egy egy nagyon drága is, szeretek jó áron vásárolni, de nincs kirívóan jól tartva, hogy is lenne, mivel 6 éve nem tudok semmit csinálni mellette és a megtakarításomból élünk, amiből igyekszem normál színvonalat fentartani. Ezzel tisztában van, ő az a fajta, akinek luxuscuccai vannak(hilfiger, CK meg ilyenek) de egyszer beszólt, hogy minek veszek a gyereknek bőr cipőt, a kínaiban is felnőne.


Szóval most nem tudom, mit csináljak. Jövedelme szerintem nincs(ezért is hezitálok), vagy elintézné, hogy ne legyen, ha bíróságra vinném a dolgot. Fogalmam sincs mennyi pénzre gondolt, mikor azt mondta "utalok valamennyit". Úgy érzem mivel nem látogatja, nincs joga beleszólni, mennyit költök a gyerekünkre. Arra egy szava nem lehet, hogy magamra költök, se körmös, se fodrász, se drága ruhák, se kozmetikus, se semmi, mindent magamnak csinálok, a ruháim fastfashion akciósan vett cuccok.


El tudom tartani a gyereket akkor is, ha nem fog fizetni, de egyrészt berágtam hogy tuskó volt, másrészt azon is, hogy nem tudom mióta van pénze, de nem jutott eszébe visszaadni a kölcsönt, másrészt a kölcsönt is takarékba rakná, nem említette külön, meg a valamennyi is lekezelő volt, ahogy előadta, meg beszólt a nevelésemre, amikor a gyereke közelébe sem megy, meg még én támogattam... Másrészt az igaz, hogy nem teszek félre az ovis gyerekem felnőtt korára, egyrészt mert fog örökölni rendesen az én rokonaimtól(egyetlen gyerek és nem is lesz több másoknál sem), másrészt nekem is van pénzem, rendesen kap és fog kapni, harmadrészt mert ovis, most a gyerekkorára költök, felnőtt korában majd a felnőtt korára költök.


Na mindegy, ti mit gondoltok? Hogy intézitek? Van valakinek ilyen exe?Eddig olyan szerencsés helyzetben voltam, hogy nem kellett megvitatnom vele a nevelési elveket, de most, hogy fizetne gyerektartást(? vagy utalna gondolom visszamenőleg valamennyit egy szerinte rendben lévő összeget), beleszólna mire költök úgy, hogy a gyereket nem is látogatná?



2020. dec. 7. 13:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire tételest magas összegnél vagy a gyerek elhanyagolásának gyanúja esetén kérnek.
2020. dec. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
84%

6os vagyok.

Alap esetben nem kell számla,igen. De nekem az ex olyan szinten támadó volt hogy megkérdőjelezte azt is hogy dolgozom e,stb.

És amikor a bíró kérte hogy mondjam el a fizetésemből mire költök,kb mennyit akkor azzal jött hogy nem is annyi a bölcsi,ilyen nincs stb.

Akkor még volt gondozási+étkezési díj a bölcsiben ami 12-13 e ft.

Nem 200-300 forintról kellett a számlákat elraknom abban a hónapban,hanem azokat amiket fizettem láthatóan. Azaz benzinem havi 10 e ft volt km-re számolva,a bölcsi 12-13 ft attól függően hány napot járt. Cipő vétel stb.


Ne hamisítsatok meg hogy ilyen nincs,mert van. Csak jó esetben nem jutnak el idáig a szülők.

Mi sajnos igen. Keményen faggatva voltam hogy mire költöm a saját fizetésem,és hogy a gyt mire lenne költve.

2020. dec. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
71%

12!


"De a lényeg..ha fizeti a gyt-t,beleszólhat hogy mit veszel a gyerkőcnek. Sőt számlát is kérhet tőled hogy mit vettél,mire ment el."


Erre reagáltam, ilyen nincs. Apuka a budos életben nem számoltatást el. A bíróság, kivételes esetben igen.

2020. dec. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Azt látom hogy sokan érzésből és felháborodott "igazság" érzésből írnak.


Szerintem inkább a vonatkozó jogszabályokat kellene nézni illetve mondjuk a gyámüggyel is lehetne beszélni. Biztos több értelme van mint az itteni hőbörgésnek, amit egyesek előadónak.

2020. dec. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!