Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megbántam a gyerekvállalást,...

Megbántam a gyerekvállalást, és nem tudom, hogyan tovább. Hogy lehet ezt az egészet feldolgozni? Érzett esetleg más is így?

Figyelt kérdés

28 éves anyuka vagyok. Hét éve ismertem meg a férjem, aki csodálatos ember. Mielőtt megismertem őt, sose voltam szerelmes, mármint úgy igazán, de vele azonnal más volt minden. Soha nem voltam még olyan boldog, mint abban az első pár évben, csodás életünk volt kettesben.

2 év után kérte meg a kezemet, majd pár hónapra rá össze is házasodtunk.

Innentől kezdődik a kálváriám...

A férjem nagyon szeretett volna gyereket, és a család is egyre inkább rákapott a témára. Én még szívem szerint vártam volna vele, de az esküvőnk után egyre jobban erőltették, hogy legyen gyerekünk, így annak ellenére is beadtam a derekamat, hogy én még nem igazán vágytam rá, hogy szüljek, sőt, ha igazán őszinte akarok lenni, szerintem sosem éreztem magamban különösebben azt a mindent elsöprő gyerek utáni vágyat. De belementem, mert ez tűnt a "természetesnek", hogy összeházasodunk és gyerekünk lesz. Egy nőnek nem engedik meg, hogy ne akarjon anya lenni... egyszerűen mindenhonnan ezt tolja a társadalom, hogy ez az élet rendje, családot kell alapítani, gyereket kell vállalni, ennek így kell lennie és kész.


Könnyen teherbe estem, és átlagos terhessék után viszonylag könnyű szülésem volt, de miután megszületett a kisfiam, nagyon gyorsan rájöttem, hogy én ezt az egész anyaságot nem akarom. Azon kaptam magam, hogy frusztrált vagyok, elegem van és állandóan sírok. Azt hiszem, akkor tudatosult, hogy ez már végleges... Folyamatosan fáradt, kimerült és nyúzott voltam, miközben úgy éreztem, belehalok az unalomba, megőrjít ez a mókuskerék, az, hogy be vagyok zárva a 4 fal közé és a napjaim a kakis pelenkák, az éjszakázások, a hisztik és a Thomas a gőzmozdony vételen korforgásából állnak... Vissza akartam kapni a régi életemet, mármint, amikor még volt saját életem! Lehet, hogy erre azt mondják sokan, hogy biztos szülés utáni depresszióm van, de nem hiszem, egyszerűen csak utálom ezt az egészet.


Évek óta így érzek (a gyerek most már lassan 2,5 éves lesz).

Akkor jött először ez az ellenérzés bennem, hogy basszus, ezt mégsem kellett volna, amikor hazaengedtek minket a klinikáról és pár nappal később a férjem visszament dolgozni, én pedig egyedül maradtam a babával. Azt éreztem, hogy ennyi volt, kész, itt most vége van mindennek, és már túl késő, mert nem sétálhatok ki a helyzetből, nem folytathatom a régi életemet, ezt az újat viszont képtelen vagyok megszokni, mert utálom. Úgy éreztem magam, mintha csapdába estem volna, mintha börtönbe lennék zárva. Ez a jó szó rá, komolyan, olyan ez az egész, mint egy börtön, ahol a gyerek ejtett túszul és minden egyes nap ugyanarról szól. Megszűntem létezni, mint egyén, mint ember, most már csak arról szól az életem, hogy a gyerek igényeit kielégítsem, miközben a saját igényeimre évek óta még csak nem is gondolhatok...


Nehezen viselem, hogy 2,5 éve nem aludtam végig egyetlen egy éjszakát, hogy nincs két szabad percem, amikor nyugodtan csak nézhetnék ki a fejemből, hogy nem tudok leülni megnézni egy filmet, vagy hogy már nem hívhatnak fel a barátnőim, hogy most azonnal el kell mesélniük valamit, menjünk és üljünk le trécselni egy kávé mellé. Minden olyan körülményessé vált, még egy egyszerű hajmosás is külön szervezést igényel. És igen, rosszul esik, amikor látom az ismerőseim képeit vagy posztjait a facebookon, hogy milyen szabadok és mennek, amerre kedvük tartja. Én meg itthon ülök és maximum a játszótérig jutok el... és folyamatosan az kattog, hogy "Basszuskulcs, minek kellett ez nekem?"


Anyósommal próbáltam beszélni erről (sajnos az én Édesanyám már nem él), de jól legorombított, hogy ez micsoda hülyeség, ilyen biztosan nem létezik, mert az ösztöneink nem engednék, hogy megbánjuk az anyaságot. Másnak nem is mertem említeni, mert tudom, hogy ez az egész akkora tabutéma, hogy ha megemlíteném, talán még máglyára is vetnének érte, hogy micsoda szar ember vagyok...


A gyerekemet normálisan ellátom, elvégzem az anyai feladataimat körülötte, ölelgetem és puszilgatom, amennyit csak lehet, de közben mindig ott van bennem a kérdés, hogy milyen életem lehetne, ha ő nem születik meg, és sajnos mindig az a válaszom rá, hogy jobb lett volna...

Annyira, de annyira visszacsinálnám ezt az egészet, ha tudnám... de nem tudom, nincs lehetőségem kilépni ebből az élethelyzetből, és úgy érzem, ez egyszerűen felőröl. :(


Érzett vajon esetleg már más is így?

Annyira jó lenne tudni, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal... :(


Köszönöm, ha végigolvastad.

Egy kétségbeesett anyuka



2020. dec. 7. 21:57
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/227 anonim ***** válasza:
69%
48 vagyok, bocsi elírtam
2020. dec. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/227 anonim ***** válasza:
38%

"Nehezen viselem, hogy 2,5 éve nem aludtam végig egyetlen egy éjszakát, hogy nincs két szabad percem, amikor nyugodtan csak nézhetnék ki a fejemből, hogy nem tudok leülni megnézni egy filmet, vagy hogy már nem hívhatnak fel a barátnőim, hogy most azonnal el kell mesélniük valamit, menjünk és üljünk le trécselni egy kávé mellé. Minden olyan körülményessé vált, még egy egyszerű hajmosás is külön szervezést igényel."


Egy 2.5 éves gyerek mellett ez mind mind megtehető. Nekem 2 éves mellett simán megy. Jön utánam, hajmosásnál ott áll a kádnál, míg főzök ott van a konyhában velem és játszik a saját kis konyhájával. Telefonon beszêlgetek a barátnőmmel fél órát is közben megyek a gyerek után a házban nézem mit csinál, vagy rászólok. Barátnőm már tudja hogy ez nem neki szól akkor hiszen kisgyermek mellett így lehet csak telefonálni. Filmet este nézünk ha elalszik. Napközben meg nézem vele együtt a Mancs őrjáratot és együtt nevetünk rajta. Együtt csinálunk dolgokat, pl.segít kiteríteni a ruhát vagy ő épít nekem valamit építőkockákból. De ha nem vagyok a sarkában akkor is simán eljátszik magának. Nem is kevés ideig.

2020. dec. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/227 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk fel nem foghatom miféle ember áll neki egy ilyen kérdés alatt is osztani az észt és belerúgni még egyet abba, aki eleve földön van....

Mire jó, ha az orra alá dörgölöd, hogy jól szégyellje magát és legyen lelkiismeret-furdalása, és mégis hogy merészel úgy érezni, ahogy.

Basszus! Ezzel nem segítesz, sőt.

Miért ne érezhetné úgy, hogy megbánta a döntését és jobb lenne neki gyerek nélkül?? Ha tudnád hány ember érez így, csak míg sokan erről nem beszélnek és inkább elnyomják magukba, hogy ne kapják meg azt, amit itt is némelyektől, hogy “remelem bánt a lelkiismeret, kapd már össze magad, hogy érezhetsz így”, addig a kérdező legalább mert segítséget kérni, elmondani mi a baja, mert tanácsot kérni. Erre van, aki odaböki, hogy a helyedben elsüllyednék, hogy tudsz te így érezni a gyereked iránt. Hát pont így! Megmondta, hogy szereti, ellátja, de úgy érzi nem volt jó döntés a szülés, amit nem is csodálok, annak sosincs jó vége, ha valaki társadalmi elvárásból szül..

2020. dec. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/227 anonim ***** válasza:
34%

Az a baj ezzel 54-es hogy felnőtt értelmes emberek sem tudnak felelősségteljesen gondolkodni, dönteni. Egy kis életről döntött aki nem is kérte az életet. Már bocsi, de nem megerőszakolták hogy rá lett kényszerítve.

Miért nem mondta meg akkor anno a párjának hogy nem akar gyereket mert neki nem fér bele az életébe?

Akkor a férjével sem illenek össze mert a férj szeretett volna gyereket az anya meg nem. Akkor ki is a hibás? 3 életet tett tönkre ezzel a döntésével az anya.


"...de közben mindig ott van bennem a kérdés, hogy milyen életem lehetne, ha ő nem születik meg, és sajnos mindig az a válaszom rá, hogy jobb lett volna...


Annyira, de annyira visszacsinálnám ezt az egészet, ha tudnám... de nem tudom, nincs lehetőségem kilépni ebből az élethelyzetből, és úgy érzem, ez egyszerűen felőröl. :("

2020. dec. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/227 anonim ***** válasza:
86%
Mivel ebben mar benne vagy, es nyilvan nem lepsz le, csak akkor lesz jobb, ha valtoztatsz. A gyerek mar van olyan nagy, h eljatszon egyedul. Tedd gyerekbiztossa (ha meg nem az) a szobakat, nem kell mindig a sarkaban lenni. Egyebkent kb. fel-1 ev es siman ellesz egyedul. A kisfiam 3 eves koraban kezdett igazan hosszan a sajat szobajan egyedul jatszani. Mondhatod neki, hogy itt egy doboz lego, epits valamit, anya hajatmost, itt vagyok. Vagy most jatszal picit egyedul, anya megissza a kavet. Szoktasd ra, hogy egyedul is kell jatszani. Ne legyel non stop vele. Anyosodat kerd meg, h heti 1x, h munka utan jojjon at, menj el kicsit edzeni, vagy baratnozni ( nyilvan ez most covid miatt nehezkes, de amugy), a ferjednek ha nem akarod az egesz kalvariat elmondani, mondd azt, hogy kicsit belefaradtal a korforgasba es az ingerszegeny kornyezetbe, kicsit vallaja be a gyereket hetvegen, es menj el valahova. Nem tudom hol eltek, ha megengedheted, menjen a gyerek 2 felnapra maganbolcsibe. Amugy meg nemsokara ovis lesz. Az enyem most ment oviba osszel, igaz van egy 1 evesem is, de igy is sokkal konnyebb, alvas utan megyek erte. Most nehez idoszak van, tel, covid, de motivalodj, egy csomo szulo a vilagot bejarja kicsi gyerekkel. Probalj rugalmassabb lenni, lehet vele turazni, nyaralni, barmit. Szerezz me gyerekes baratnoket, ne probalj lepest tartani a gyerekelen baratnokkel most, mas eletszakaszban vannak. Ha bulizni szeretsz, miert nem jarsz el neha (covid utan). Mikor 2 eves volt a nagyobbik fiam, anyukamek vigyaztak ra a Balcsin a nyaraloban, mi meg a baratnommel egy kozeli szallodaban voltunk 3 napot. Nappal meglatogattuk oket kicsit, de amugy ettermeztunk, strandoltunk, hajnalig buliztunk, annyira jo volt. Es iden nyaron is mentem volna tobb buliba is, csak elmaradtak a hulye virus miatt. A tv-t is bekapcsolatod neha, nem mesenek, masnak. Nyilvan nem akcio horrort nezni, de pl eg nyugis sorozat nem fog neki artani, oda se nez valoszinu. Nalunk napi 1x ugyanabban az idoben van mese, kesz. Maskor nincs. Gondolkozz el, mitol erezned jobban magad, es probald megoldani. Ha a munkad megszunt, keres masikat. Reszmunkat, gyerek bolcsibe, vagy vard ki az oszt, megy ugyis oviba, hidd el sokkal jobb lesz. Napkozben hallgass zenet, amit szeretsz. Nem kell mindig gyerekzene. Probalj tobbet mosolyogni, tegyel erte, h jol erezd magad a borodben. Csak te valtoztathatsz ezen a helyzeten. Nem mindenkinek valo a 3 ev otthonlet. En is marhara kivagyok neha, sokszor foleg ejjel olyankat mondok, h szegyen. Mindenkinek kell feltoltodes! De a ferjed csak akkor fog segiteni, ha valamilyen szinten beavatod. Neha ha latok egy beteg vagy fogyatekos gyereket, borzaszto rosszul erzem magam, hogy neha ugy erzem, barcsak beken hagynanak a gyerekek. Probalj valtoztatni es a jo oldalat nezni, kulonben senki se lesz boldog a csaladban, a gyerek sem.
2020. dec. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/227 anonim ***** válasza:
13%
55ös ott a pont! Sokan mit meg nem adnának ha gyermekük lenne. De nincs. Vagy akinek betegen születik. Írta itt egy hozzászóló aki ebben nevelkedett hogy milyen élete volt. Ő is csak teher volt az anyjának. Ellátta őt is az anyja de nagykorában egyből le is lépett otthonról.
2020. dec. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/227 anonim ***** válasza:
82%

Mégis mi a fene köze van a kérdezőnek ahhoz, hogy más gyereke beteg??? Ettől kéne jobban éreznie magát? Nem baj, hogy depressziós vagy, kilátástalannak látod a helyzeted és szenvedsz ebben a szituációban, de legalább nem beteg a gyereked, úgyhogy “ne sírjon a szád”. Az igen, empátia 5*.

Mindenkinek a saját problémája a legnagyobb, nem fog vigasztalni az, hogy másnak szarabb, valahogy én ettől nem tudom jobban érezni magam, de hat kinek mi.

2020. dec. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/227 anonim ***** válasza:
27%

Írta hogy nem akart még gyereket csak az elvárás miatt szült. Ha nem volt rá ennyi esze akkor most mástól milyen segítséget vár?

Azt mondjuk neki hogy nekem is milyen szar az életem mert nem bulikázhatok tovább a barinőimmel mert itt a gyerekem akit szeretek de csak egy teher mert miatta lett szar az életem. És kár hogy megszületett mert elcseszett mindent.

Ezt az empátiát kellene tanusítsuk kedves utolsó válaszoló?

2020. dec. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/227 anonim ***** válasza:
20%

Vannak ilyen emberek akik egy ártatlan kis ember életét rontják el azzal hogy ész nélkül gyereket csináltattak maguknak.

Gyereknek gyerek, gratulálok! Keress fel egy pszichológust kérdező hogy a gyereked élete ne legyen olyan elcseszett mint a tiéd.

2020. dec. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/227 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván erre gondoltam 58.....🤦🏻‍♀️

Felesleges az empátia szóról beszélni egy olyan komment után, mint amit írtál.

Miért szerinted az lenne az empátia, hogy belerúgok még kettőt abba, aki amúgy is padlón van és jól odamondom, hogy szégyellje magát, süllyedjen a föld alá, hogy érezhet így és különben is ne sírjon a szája, mert há’ másnak beteg gyereke van, a tied meg az, szóval érezd magad attól jobban, hogy másnak szar.

No komment.

2020. dec. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!