Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megbántam a gyerekvállalást,...

Megbántam a gyerekvállalást, és nem tudom, hogyan tovább. Hogy lehet ezt az egészet feldolgozni? Érzett esetleg más is így?

Figyelt kérdés

28 éves anyuka vagyok. Hét éve ismertem meg a férjem, aki csodálatos ember. Mielőtt megismertem őt, sose voltam szerelmes, mármint úgy igazán, de vele azonnal más volt minden. Soha nem voltam még olyan boldog, mint abban az első pár évben, csodás életünk volt kettesben.

2 év után kérte meg a kezemet, majd pár hónapra rá össze is házasodtunk.

Innentől kezdődik a kálváriám...

A férjem nagyon szeretett volna gyereket, és a család is egyre inkább rákapott a témára. Én még szívem szerint vártam volna vele, de az esküvőnk után egyre jobban erőltették, hogy legyen gyerekünk, így annak ellenére is beadtam a derekamat, hogy én még nem igazán vágytam rá, hogy szüljek, sőt, ha igazán őszinte akarok lenni, szerintem sosem éreztem magamban különösebben azt a mindent elsöprő gyerek utáni vágyat. De belementem, mert ez tűnt a "természetesnek", hogy összeházasodunk és gyerekünk lesz. Egy nőnek nem engedik meg, hogy ne akarjon anya lenni... egyszerűen mindenhonnan ezt tolja a társadalom, hogy ez az élet rendje, családot kell alapítani, gyereket kell vállalni, ennek így kell lennie és kész.


Könnyen teherbe estem, és átlagos terhessék után viszonylag könnyű szülésem volt, de miután megszületett a kisfiam, nagyon gyorsan rájöttem, hogy én ezt az egész anyaságot nem akarom. Azon kaptam magam, hogy frusztrált vagyok, elegem van és állandóan sírok. Azt hiszem, akkor tudatosult, hogy ez már végleges... Folyamatosan fáradt, kimerült és nyúzott voltam, miközben úgy éreztem, belehalok az unalomba, megőrjít ez a mókuskerék, az, hogy be vagyok zárva a 4 fal közé és a napjaim a kakis pelenkák, az éjszakázások, a hisztik és a Thomas a gőzmozdony vételen korforgásából állnak... Vissza akartam kapni a régi életemet, mármint, amikor még volt saját életem! Lehet, hogy erre azt mondják sokan, hogy biztos szülés utáni depresszióm van, de nem hiszem, egyszerűen csak utálom ezt az egészet.


Évek óta így érzek (a gyerek most már lassan 2,5 éves lesz).

Akkor jött először ez az ellenérzés bennem, hogy basszus, ezt mégsem kellett volna, amikor hazaengedtek minket a klinikáról és pár nappal később a férjem visszament dolgozni, én pedig egyedül maradtam a babával. Azt éreztem, hogy ennyi volt, kész, itt most vége van mindennek, és már túl késő, mert nem sétálhatok ki a helyzetből, nem folytathatom a régi életemet, ezt az újat viszont képtelen vagyok megszokni, mert utálom. Úgy éreztem magam, mintha csapdába estem volna, mintha börtönbe lennék zárva. Ez a jó szó rá, komolyan, olyan ez az egész, mint egy börtön, ahol a gyerek ejtett túszul és minden egyes nap ugyanarról szól. Megszűntem létezni, mint egyén, mint ember, most már csak arról szól az életem, hogy a gyerek igényeit kielégítsem, miközben a saját igényeimre évek óta még csak nem is gondolhatok...


Nehezen viselem, hogy 2,5 éve nem aludtam végig egyetlen egy éjszakát, hogy nincs két szabad percem, amikor nyugodtan csak nézhetnék ki a fejemből, hogy nem tudok leülni megnézni egy filmet, vagy hogy már nem hívhatnak fel a barátnőim, hogy most azonnal el kell mesélniük valamit, menjünk és üljünk le trécselni egy kávé mellé. Minden olyan körülményessé vált, még egy egyszerű hajmosás is külön szervezést igényel. És igen, rosszul esik, amikor látom az ismerőseim képeit vagy posztjait a facebookon, hogy milyen szabadok és mennek, amerre kedvük tartja. Én meg itthon ülök és maximum a játszótérig jutok el... és folyamatosan az kattog, hogy "Basszuskulcs, minek kellett ez nekem?"


Anyósommal próbáltam beszélni erről (sajnos az én Édesanyám már nem él), de jól legorombított, hogy ez micsoda hülyeség, ilyen biztosan nem létezik, mert az ösztöneink nem engednék, hogy megbánjuk az anyaságot. Másnak nem is mertem említeni, mert tudom, hogy ez az egész akkora tabutéma, hogy ha megemlíteném, talán még máglyára is vetnének érte, hogy micsoda szar ember vagyok...


A gyerekemet normálisan ellátom, elvégzem az anyai feladataimat körülötte, ölelgetem és puszilgatom, amennyit csak lehet, de közben mindig ott van bennem a kérdés, hogy milyen életem lehetne, ha ő nem születik meg, és sajnos mindig az a válaszom rá, hogy jobb lett volna...

Annyira, de annyira visszacsinálnám ezt az egészet, ha tudnám... de nem tudom, nincs lehetőségem kilépni ebből az élethelyzetből, és úgy érzem, ez egyszerűen felőröl. :(


Érzett vajon esetleg már más is így?

Annyira jó lenne tudni, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal... :(


Köszönöm, ha végigolvastad.

Egy kétségbeesett anyuka



2020. dec. 7. 21:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/227 anonim ***** válasza:
89%
Tudom mit érzel, én nekem is sokszor eszembe jut, mi lett volna ha.. de senkinek sem mondom, inkább magamba folytom..
2020. dec. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/227 anonim ***** válasza:
94%

Tudom milyen rossz ez igy, nekem is lassan 2.5 éves a fiam. Sokszor én is úgy érzem villággá kéne mennem, de közben meg nemtudnám itt hagyni a fiam. Nehéz én sem tudok erről senkivel beszélni.

Lehet sokat segitene ha felkeresnél egy szakembert.

2020. dec. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/227 anonim ***** válasza:
69%

Hát igen, ezért egyszerű a férfiaknak, ha nem akarják akkor lelépnek és kész, nekik csak 1 dugás volt, a nő meg ilyen csúnyán megszívhatja...

Én is így vagyok vele, csak sajnos én szeretem az egyik gyerekemet, így miatta nincs "szívem" és bátorságom öngyilkosnak lenni

2020. dec. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/227 anonim ***** válasza:
81%

A gyerekvállalás valóban egy komoly döntés, ami sok áldozattal jár. Visszacsinálni nyilván nem tudod. Szerintem kezd el a jó dolgokat keresni benne.

Az én lányom is hasonlókorú és rengeteg örömömet lelem benne: amiket mond, amiket csinál, örömmel tölt el, ha tanul valami újat. Most a vírus bekavar, de amúgy jártunk kisgyerekes közösségekbe, ahol új embereket ismerünk meg. Járunk játszóterezni, kirándulni stb. Egyszerűen ez egy új élethelyzet, sok mindent meg kell változtatni. De ahogy szép lassan kialakulnak a dolgok sok örömöt találhatsz benne.

2020. dec. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/227 anonim ***** válasza:
93%
3 és 1 évesek. Nem mondhatnám, hogy megbántam, imádom őket, de őszintén szólva a régi, gondtalan, "azt csinálok amit és akkor, amikor akarok " életemet még jobban imádtam. 4 évembe telt, mire a nagyobb megfogant. Akkor azért sírtam, hogy legyen már gyerekem, most sokszor azért, hogy de jó is volt régen. Utálom, hogy nincs egy szabad percem, minden nap egy mókuskerék, minden magammal kapcsolatos dolog a háttérbe szorul, férjemnel is alig van időnk, energiánk egymásra. Néha kibírhatatlannak érzem az életem. És valóban egy börtön... rabszolgasors.... Remélem mikor újra dolgozni fogok változik ez az érzés. Bár lehet még rosszabb lesz.
2020. dec. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/227 Metionin ***** válasza:
89%
Na ezt mutatnám meg azoknak akik csesztetnek, hogy szüljek. Őszintén sajnállak titeket, komolyan. Talán ha a gyerek bölcsis, ovis, sulis lesz és visszamehettek dolgozni, akkor kicsit jobb lesz. Egy szakember is segíthetne abban hogy hogy kezeld ezt a stresszt. Nem tudom, hogy anyagilag megengedhetitek-e de lehet hogy egy-egy gyerekmentes program is sokat segítene.
2020. dec. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/227 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, egy kicsit jobb így, hogy tudom, nem vagyok azért teljesen egyedül ezzel.


Egyébként igen, gondoltam már én is rá, hogy szakemberhez forduljak, de azt is hogyan...? Amikor jelenleg még az is komplikált, hogy egy 15 perces hajmosást megoldjak a gyerek mellett... :(

A férjemnek se mondtam el soha, hogy mit érzek, mert ő viszont imádja a fiunkat és nem értené meg, hogy én min megyek keresztül. Hogy mondjam akkor meg azt, hogy pszichológushoz kéne járnom, mert engem viszont felőröl ez az egész? Nem is tudná szegény hová tenni, hogy miért akkora probléma ez nekem, hogy az életem soha sem lesz már olyan, mint amilyen azelőtt volt, amikor ő kifejezetten élvezi, hogy végre kisgyerekes család lettünk.


Eleinte azt gondoltam, biztos elmúlik majd bennem ez az értés, vagy átalakul, vagy bármi, csak idő kell hozzá, de csak nem akar javulni. Egyszerűen nem érzem azt a csupa-csupa rózsaszínes, cukormázas boldogságot, amiről más édesanyák mesélnek, hogy ez mekkora boldogság... A gyereket ellátom, mert tudom, hogy ez a dolgom, ezt vállaltam, de ez inkább csak kötelességtudat, és ennyi.

2020. dec. 7. 22:33
 8/227 anonim ***** válasza:
97%
Erről beszélned kéne a férjeddel. Hogy vállaja be a gyereket heti pár órára, te meg menj barátnőzz, vagy amihez kedved van. Az ilyesmi feltölti az embert. Gondolj arra, hogy egyszer önálló lesz a gyerek és akkor újra önmagad lehetsz, ezzel nincs mindennek vége és hogy ez egy átmeneti időszak. Tudom mit mondok, lányom 9 éves, már fényévekkel könnyebb vele, nem kell fürdetni, etetni, elpakol maga után stb... Sokkal több a szabadidő. Persze önállóan kell nevelni, sok szülő itt cseszi el, még 15 évesen is az anyja csinálja a szendvicset neki. Szóval kitartás, és vond be a férjedet is a teendőkbe.
2020. dec. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/227 anonim ***** válasza:
51%

Hát nem tudom, számomra ez felfoghatatlan, pedig nem vagyok egy "ősanya". Igen, sokszor fáradt vagyok, nem is fáradt, kimerült, pedig a férjem tényleg mindenben segít. És természetesen nem kapom már vissza a fiatalságom. Néha azon kapom magam, arra gondolok, hogy tizenpár év múlva leszek újra "szabad", de akkor persze egy csomó mindenhez "öreg" leszek már, mármint nem ugyanazokra a dolgokra fogok vágyni, mint most, nem úgy élem meg majd az élményeket, mint ahogy most tenném, ami most elmarad, annak a nagy része végleg kimarad.

Közben meg eszemben sincs arra gondolni, hogy jobb lenne nélkülük, vagy "visszacsinálnám", ha lehetne (elég abszurd ötlet, mintha egy hisztis kamasz mondaná). Hiszen én vállaltam, ott voltam, akartam, és tudtam, hogy mit vállalok, még akkor is, ha az ember akkor éli át igazán, amikor már benne van.

Azért sokmindent lehet így is tenni

- nem írod, mennyit segít a párod, a gyerekek körül is, meg neked is ebben; nem is kell előállnod azzal, hogy "visszacsinálnád" az egészet, de beszélhetsz a bezártságérzésről, a kimerültégről, arról, hogy más élményekre is szükséged van, mint Thomas, a gőzmozdony...

- legyen énidőd, legalább kétszer pár óra

- legyenek közös programok a férjeddel, ha az nem is több, mint egy kis minőségi otthon együtt eltöltött idő, amikor a gyerekek már alszanak

- a barátokról sem kell lemondani. Mi sokat beszélgetünk a barátnőimmel telefonon, miközben mindenhol min. 2 kisgyerek van. Igen, olykor ide is beszélünk meg oda is, de ettől még kikapcsolódást jelent, és nem kell mindig a gyerekekről beszélni.

A régi életed kár visszasírni, ezzel csak a jelened és a jövőd meg a családod teszed tönkre, de ha nem érzed jól magad (finom kifejezés), akkor változtatni kell. Lehetsz anya és lehet jó életed egyszerre. De nem szabad csak kívülről várni a segítséget, neked is "érned" kell.

2020. dec. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/227 anonim ***** válasza:
86%
Sajnállak. Vissza csinálni már nem tudod. Esetleg megpróbálhatnál elmenni dolgozni több szabad teret kapni. Beszélj a férjeddel erről lehet támogatni, fog. Sok család van ahol mind két szülő dolgozik.
2020. dec. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!