Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyermeketek egy madárpóko...

Ha a gyermeketek egy madárpókot vagy kígyót kérne karácsonyra, Ti megvennétek neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kisfiam (7 éves) tegnap megírta a levelet a Télapónak, hogy időben odaérjen az Északi Sarkra... Madárpókot vagy kígyót szeretne. Semmi mást nem írt, kizárólag ez a két állatka szerepel a levelében, engem viszont a hideg is kiráz még a gondolattól is, hogy bármelyikkel egy fedél alatt éljek. Mindkettő brrrrrr, és fúj.

Ha viszont egyiket sem kapja meg, félek, hogy nagyon csalódott lesz és nem fog többé hinni a Télapóban. Örülnék, ha egy kicsikét még tartana a varázs...

Férjem szerint persze tök menő mindkettő, és azt mondja, nyugodtan megvehetnénk neki a pókot, az úgyis elvan a kis terráriumában, nem zavar sok vizet. De nekem nem lenne többé egyetlen nyugodt éjszakám sem.


Ti mit csinálnátok? Megvennétek valamelyiket?

Mit kell tudni a madárpók ellátásáról? Való ez egy 7 éves gyereknek egyáltalán?



2020. dec. 11. 17:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Termeszetesen nem vennek olyan allatot, amitol en is irtozom, sajnalom. Szuleim se engedtek pl benti macskat, azota felnottem, lett is egy, es igazabol semmirol nem maradtam le szerintem. Fontos a kommunikacio, en megbeszelnem vele a dolgot, elmondanam, hogy mennyire felek tole, stb. Esetleg kiegyezhetnetek valamiben, pl pok vagy kigyo nem, de mondjuk kameleon, teknos , vagy valami mas mehet helyette. Tovabba 7 eves, mindegy milyen allatrol lenne szo, valoszinuleg ratok maradna a gondozasa.
2020. dec. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vennék olyan állatot, amilyentől valaki iszonyodik a családban. Ez állandó stressz és konfliktus forrása lehet. Lehet, hogy idővel megbarátkoznál vele, de ha nem? Erre nem lehet alapozni. Esetleg a "Télapó" írhatna egy válaszlevelet, hogy élő állatot nem ajándékozhat, kérjen mást. Lehet mellé egy kis szent szöveg is, hogy az állat felelősség, stb. Te meg próbálj utánajárni, ha hajlandó vagy valamilyen állatba beleegyezni, hogy esetleg milyen állatok érdekelhetik még. Pl. teknős vagy kaméleon / szakállas agáma cuki állatok és több infót találni a tartásukról. Az állat ne a Télapó ajándéka legyen, hanem egy közös családi döntés.
2020. dec. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
99%
Biztos, hogy nem vennék ilyet. Túl kicsi hozzá, ezek meg veszélyes állatok...
2020. dec. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem. Mondjuk egy 7 évesnek eleve nem vennék állatot, kicsi még ahhoz, hogy felfogja, milyen felelősség, ergo nekem lenne egy állatom, nem neki.

Max egy plüss pókot vagy kígyót vennék neki

2020. dec. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. dec. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
67%

Nem. De a gyerekeim is tudják, ovis koruk óta, hogy anya nem él együtt ilyen jószágokkal. Majd ha elköltöztek, vehetnek maguknak.

Amúgy meg egy Snoopy képkockát ajánlok megoldásnak, elbeszélgetés szintjén a gyerkőccel, miszerint: Te komolyan elhiszed, hogy a Mikulás olyan ajándékot fog neked hozni, amit az anyukád nem akar...? :D

2020. dec. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
7 évesnek élő állatot? Kizárt. Kapjon mást és egy kísérő levelet a Mikitől, hogy most még miért nem kap kígyót-békát akármit. Mondjuk mert elromlott a fűtés és nem bírják az Északi-sark klímáját vagy valamit.
2020. dec. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
24%
Madárpókot simán. Kis helyen elfér, egyszerű a tartása, napokig elvan kaja nélkül. Kézhez is lehet szoktatni őket. Persze nem bíznám rá a gyerekre a gondozását, a mai 7-8 évesek olyan szinten vannak értelmileg mint a mi időnkben egy 3 éves.
2020. dec. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem vennék 7 évesnek. Volt madárpokunk, semmi baj vele, de egy 7 éves nem fog neki pár naponta tücsköt venni.
2020. dec. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
97%

Több szempontból is fura a kérdésed...


Élő állat gondozását a gyermek úgy tanulja meg, hogy a szüleinek van állata (a szülő van kimondva gazdának), és látja a mintát, hogy mi a felelős állattartás, mi a gondoskodás. Ha megtapasztalja, hogy az állatnak megfelelő hely, étel, ital, gyógyszer, orvos, ja és pénz kell. Az állat él, érez.


Élő állatot még felnőttnek sem szerencsés ajándékba adni!


A másik meg az, mi az, hogy "csalódott lesz"?? Ha nem akar suliba menni, akkor is hagyod, nehogy csalódott legyen? egy csomószor fog még olyat kérni, amit nem lesz szerencsés gyorsan anyucinak teljesíteni! Ne rontsd el, mert ezt hívják majomszeretetnek!


Ügyeskedjél inkább, és ha nálatok ez a mikulásos szöveg van, akkor igenis találj ki valamit. Pl. a Mikulás tudja, hogy ezek az állatok veszélyesek és nem valók gyermeknek. Plüssben viszont lehet hogy hoz neked. Vagy valami...

2020. dec. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!