Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyermeketek egy madárpóko...

Ha a gyermeketek egy madárpókot vagy kígyót kérne karácsonyra, Ti megvennétek neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kisfiam (7 éves) tegnap megírta a levelet a Télapónak, hogy időben odaérjen az Északi Sarkra... Madárpókot vagy kígyót szeretne. Semmi mást nem írt, kizárólag ez a két állatka szerepel a levelében, engem viszont a hideg is kiráz még a gondolattól is, hogy bármelyikkel egy fedél alatt éljek. Mindkettő brrrrrr, és fúj.

Ha viszont egyiket sem kapja meg, félek, hogy nagyon csalódott lesz és nem fog többé hinni a Télapóban. Örülnék, ha egy kicsikét még tartana a varázs...

Férjem szerint persze tök menő mindkettő, és azt mondja, nyugodtan megvehetnénk neki a pókot, az úgyis elvan a kis terráriumában, nem zavar sok vizet. De nekem nem lenne többé egyetlen nyugodt éjszakám sem.


Ti mit csinálnátok? Megvennétek valamelyiket?

Mit kell tudni a madárpók ellátásáról? Való ez egy 7 éves gyereknek egyáltalán?



2020. dec. 11. 17:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen sem. Azt leszámítva, hogy én sem rajongok az ilyen állatokért, egy 7 éves még saját magát sem tudja ellátni, hogy akar akkor gondoskodni egy élő állatról? Ki fogja takarítani a terráriumot? Ki gondoskodik majd megfelelő kajáról? Majd ha mindezeket egyedül el tudja végezni, akkor kaphat állatot, addig szóba sem jön. Csalódott lesz? Hát bakker, üdv a való világban, ahol nem kapunk meg mindent, ha elfingjuk magunkat. Kicsi még ő ehhez.
2020. dec. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Játék pókot vagy kígyót még meggondolnám, és egy olyan levelet mellékelnék (a Télapó aláírásával, természetesen), hogy az Északi Sarkon nem élnek ilyen állatok, így csak ilyennel tud szolgálni.


Amúgy egzotikus állatot nem vennék gyereknek, ne vicceljünk. 7 évesen amúgy is két nap alatt megunja, szóval alapból nem vennék neki semmi élő állatot. 17 évesen is meggondolnám, de akkor már reálisabb lenne.

2020. dec. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen élőlényt nem veszek nekik
2020. dec. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
45%

Hát akkor én nagyon laza anyuka vagyok... én simán vennék, sőt van is mindkettő itthon. Úgy,hogy 2 éves a lányunk.Egy pók nem sok vizet zavar,de a fogdosást hanyagolni kell. Inkább ez a kérdés, hogy meg tudja e érteni, hogy ne nyúljon hozzá.(Mondjuk az én 2 évesen simán megérti.)Filléres tétel az ellátása és egy jó terráriumból sosem mászik ki. Igen,biztosan kell foglalkozni vele,de egyáltalán nem komplikált az ellátása. Nyilván, ha megunja neked kell vagy a férjednek gondozni. Ha mégis úgy döntöttök, hogy lesz neki egy pók vagy kígyó, akkor szívesen segítek a legnyugodtabb fajtát kiválasztani és hiteles információkat adni róluk. Vannak egyébként hal és tojásevő kígyók,siklók,amihez nem kell megölni szegény egereket.


Amit még tudok ajánlani,ami egyáltalán nem ijesztő talán neked sem és hüllő is,az a leopárd gekkó vagy a szakállas agáma. Ráadásul ezeket kézbe is lehet venni. Nagyon barátságos állatok,nem jellemző rájuk a harapás.

2020. dec. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
14-es! És a 2 éves lányotok hobbija a pók, vagy a tiétek?
2020. dec. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezeknek az állatoknak a tartáda szakértelmet kíván.

Vegyetek plüsst neki.

2020. dec. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Tuti nem.:D
2020. dec. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
95%
14-es, te nem laza vagy, csak bírod a pókokat, és tartasz is. ;)
2020. dec. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Basszus, pont ezen gondolkodtam ma a vonaton, hogy ha családtagom madárpókot szeretne, hogy fogadnám :D arra jutottam, hogy ha nem tud kijutni a terráriumból, és csak a gazdájának kell foglalkozni vele, akkor oké, de a te esetedben ugye egy hétévesre nem biztos, h rá lehet bízni, szóval én is inkább visszaírnék a Jézuska nevében, hogy ez nem fog menni.
2020. dec. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Kitalálnék valami magyarázatot rá, pl. hogy a télapó nem jár le délre, északon meg nincsenek ilyenek és nem tud hozni.
2020. dec. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!