Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a neve(i) a gyereke(i) dnek?

Mi a neve(i) a gyereke(i) dnek?

Figyelt kérdés
Miért kapta/ták azt a nevet, volt e valami szempont, hány éves a gyereked/gyerekeid?

2020. dec. 11. 23:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%

Volt szempont több is.


1. Magyar név legyen.

2. 3 szótagú legyen. (1 szótagú a vezetéknév)


Így lett Boglárka.


A gyakoriság minket nem hat meg.

2020. dec. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

Vivien, 11 éves.

A 26 órás vajúdás és szülés után egyszerűen csak jött a név,pedig nem is ezt beszéltük meg, de az édesapja is rábólintott.

Második keresztneve Edit, az személyes, édesanyám emlékére kapta.

2020. dec. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
Orsi. 10 éves. Egyszerűen csak tetszett, tetszik. Nem volt különösebb oka. Jól cseng a vezetéknévvel.
2020. dec. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Johanna, nagymamám és testvérem után, akik Annák.
2020. dec. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%

Szempontok voltak:

-passzoljon a vezetéknévhez

- ne legyen hosszu dallamos feminim

- jelentése (ne jelentsen már pl olyat, hogy a bor meg szölö pásztora és hasonlók)

- ékezetek és magyar betű- mentes legyen (ne legyen benne pl sz, vagy cs, ny, stb)valahol nemzetközi legyen

-ne legyen tucatnév (ez csak azèrt, mert nem tudtam el sem képzelni a gyermekem egy századik Bencének vagy hasonlok)

2020. dec. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%

Jól menjen a vezetéknévhez.

Ez volt az egyetlen, amire nem azt mondta a férjem, hogy 'de csúnya', hanem hogy 'hmm.' 😁

Illetve amikor megláttam a listában, egy nagyon pozitív érzés fogott el, az állatorvosunkat hívják így, aki mindig riasztható volt, és mindent megtett a macskámért is.

Így lett Boglárka. Csak később láttam, hogy benne van a top10ben, de nem zavar, mert a környezetemben nincs másik ilyen nevű baba.

2020. dec. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Nimród és Erik :)
2020. dec. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

Nekem alap szempont volt, hogy régi magyar név legyen. Olyan, amit akár a történelem könyvben is olvashatunk.


Férjem kb a 2.randinkon kijelentette, ha fiunk lesz, Bendegúz lesz (akkor még azt sem tudtam akarok e tőle valamit, nem hogy gyereket 🙈)

Azért, mert az Indul a bakterház a kedvenc filmje, és olyan "rosszgyereket" szeretne, mint az abban szereplő Bendegúz.


És mivel ez az én kritériumaimnak is megfelelt, nem volt kérdés.


Kapott egy második keresztnevet, Bence. Ezt pedig egy gyerekkori barátom után, aki 23évesen meghalt. A temetésén megfogadtam, ha fiam lesz, róla nevezem el.


Lánynevünk egyáltalán nem volt.

2020. dec. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

Balázs. 2 éves


Ez volt az egyetlen, ami mindkettőnknek tetszett a férjemmel. + József Attilát is szeretem.

2020. dec. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%

Elena Perta.

Kettő neve van. Az én valasztasom volt az Elena, páromé a Petra. Egyik kicsit komolyabb név, másik inkább kislányosabb.

Külföldön is szépen ki tudják mondani.

Ahogy elöttem már írta valami, hogy ne legyen benne "sz" "cs" "ny" meg ilyenek.

Lehet szépen becézni.

Jól menjen a vezetéknévhez.

Ne legyen összevont név pl:Annamária, Hannaróza stb.

Ne az én nevemet kapja! Nem vagyok híve ennek, hogy a szülőkről nevezzük el a gyereket.

A családból sem adnám neki senki nevét, még tiszteletből sem (tudom, ezzel sokmindenkit megsértek, de én nem azt akarom hogy pl az anyám/nagymamám, főleg barát/barátnő jusson róla eszembe, mert ő egy külön személyiség, saját névvel, ami csak az övé!)

2020. dec. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!