Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ujjszopás hogy alakult a...

Ujjszopás hogy alakult a gyereke(i)teknél?

Figyelt kérdés

Meddig szopizta az ujját? Magától abbahagyta vagy rásegítéssel? Visszarendezőttek utána a fogai vagy kell(ett) fogszabályzó?


A kisfiam 3 éves lesz és alváshoz, meseolvasáshoz szopizza az ujját. Sajnos már látszódik a fogazatán.



2020. dec. 8. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Háromból kettő soha, a harmadik meg már 9 éves, és még mindig ujjszopós. A fogai kicsit kiállnak elöl, nem vészes, de kelleni fog fogszabályzó, ha végre abbahagyja, de egyelőre semmivel nem tudok hatni rá.
2020. dec. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem még nincs gyermekem, de én durván ujjszopós voltam. 9-10 évesen hagytam abba végleg (6-7 éves koromtól már csak este volt). Engem tudom, hogy hagytak sírni a szüleim kicsiként, anyukám 9 hónapos korom körül depressziós lett, szóval valószínű az ujjamnál kerestem az önmegnyugtatást, anyapótlékot. (plusz nekem volt egy rongyim, anélkül sosem szoptam az ujjam)

Kellett fogszabályzó, de más okok miatt is kellett volna, 2,5 évig volt állandóm.

2020. dec. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
10éves voltam mikor abba hagytam, semmi baja nem volt a fogaimnak. A lányom 4hós és kiköpi a cumit, mert az ujja kell neki. Engem nem szoktattak le, én sem fogom ezzel üldözni a gyereket, majd elhagyja magától. Hány felnőtt sétál cumival vagy ujjával a szájában...? 😊
2020. dec. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tisztan emlekszem, hogy anyukam nagyon le akart szoktatni a cumirol, es vegul 2 evesen oda kellett adnom a “husveti nyuszinak”, cserebe kaptam egy nagy hintat tole, amit nagyon szerettem volna. Durva, de emlekszem mennyire rosszul ereztem magam, nagyon hianyzott a cumi, igy tertem at az ujjamra. Kb 7 eves koromig nem tudtam leszokni rola, utana mar nem is tudom, hogy sikerult, vagy mi volt az attores. Fogszabalyzo pedig kellett sajnos, bar mar anyukamnak is volt, lehet egyebkent is kellett volna.
2020. dec. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2020. dec. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Miért küldted ezt a linket?
2020. dec. 8. 18:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy "alakult ki", cumit próbáltunk adni neki, de nem kellett.

Aztán egész picin láttuk, hogy szopja hol az egyik, hol a másik kezén a 3. és 4. ujját. Oldalt meg a kisujja és a mutatóujja.

Ahogy nőtt csak elalváskor szopta, de néha előfordult, hogy a mutatóujja véletlenül a szemébe bökött és akkor visszaébredt.

Hogy hogyan szokott le, nem emlékszem, de talán összefügg a kedvenc kutyusával, amit ölelgetett elalváskor később.

Föl kellett volna írni, így utólag.

2021. jan. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!