Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a gyerekem...

Mit tegyek, ha a gyerekem utál, és mindenki szemében én vagyok a rossz anya? Ráadásul 4 és fél éve nem tudok egyszerűen jó irányba terelni az életem.

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves fiam. A fiam apjával születése után fél évvel szétmentünk, mert nem tudott engem már szülés után nőnek tekinteni, talált magának egy másik nőt is. Azóta nekik lett gyerekük, a nő most várja a másodikat.

Azt gondoltam, hogy egyszer majd jó irányt vesz az életem és végre én is boldog lehetek, de nem. Ez a majd mindig tovább csúszik.

Rossz embernek szültem, de ne jöjjön senki ezzel, tudom én is magamtól, és nem lesz jobb azzal, hogy leírjátok, mert nem tudok időutazni, hogy megváltoztassam a múltat.


Kisgyerekkel már nem kellek senkinek. Megmondták, hogy még egyéjszakásra se kellenék. Voltam fent a társkeresőn is, és azóta cukkolnak a munkatársaim.

A munkahelyemen is folyamatosan kapok, mert a gyerekkel sokat kell otthon lennem. Félek, hogy egy idő után megunják és ki fognak rúgni.


A gyerekem kellene lennie az egyetlen mentsváramnak, az egyetlen jónak ebben a világban, de nem az. Az apja mindent megenged neki, és én meg azt kapom, hogy "Dögölj meg, mert apa ezt megengedte nekem.". Mindezt azért, mert nem akarok este 7-kor hányást takarítani, mert ő gyümölcsöt enne (fruitérzékeny).

Mindenki engem tart rossz anyának, az exemet meg jó apának. Mert nyilván az, hogy szombatonként egy fél napra ő vigyáz a gyerekre (mármint nem ő, hanem a barátnője), meg fizet havonta 20 000 ft gyerektartást, az egyenlő azzal, sőt! Még többet is tesz érte mint én, aki ha beteg ápolja, ha éhes, eteti, ha szomjas itatja, öltözteti, rohan érte az oviba, intézi az ügyeit. Azért kaptam meg nyáron, hogy büdös k vagyok, mert műteni kellett a kezem (ínhüvelygyulladás) Pesten, és mivel nem volt reggel 7-re buszom, ezért ott aludtam a régi osztálytársamnál (nem Pesten lakok), addig anyám vigyázott a gyerekre.


2020. dec. 15. 08:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
A gyerek akkor menjen az apjához, maradjon ő otthon vele táppénzen és akkor meg is oldódik sok minden
2020. dec. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Csak arra lennék kíváncsi, hogy a másikat hogy tudta nőnek tekinteni szülés után?

Ő a rossz apa, hogy egy ilyen indokkal hagyott el titeket. Ne hibáztasd magad helytállsz anyaként.

2020. dec. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Ez hülyeség, hogy gyerekkel már nem kellesz senkinek. Nekem is van kettő, mikor kihevertem a férjem, felraktam magam társkeresőre, lett sok jelentkező (pedig ott volt az adatlapomon a két gyerek), de inkább ráírtam arra, aki nekem tetszett, fél éve együtt vagyunk.

A munkatársak gáz, próbálj olyan helyre váltani, ami kevésbé stresszes. Nekem sincs segítségem, és az ovisom az utolsó mindig a csoportban mire fél6-ra teles erőből futva odaérek, szóval átérzem. Anyukám régen segített, de letiltottam a Covid miatt.

Kamaszként meg persze majd az lesz, hogy apánál jobb, mert mindent megenged, és oda is akar majd költözni (hű de meg fog akkor az exed ijedni:)) de 5 évesen ezen nem megsértődnöd kellene, hanem elmagyarázni, hogy kisfiam, múltkor is hánytál tőle, azért nem adok neked ilyet. Nem veszíted el a szeretét, ha meghúzod a határokat és neveled. Tölts vele minőségi időt, de ne tekintsd kicsi felnőttnek és pláne ne a párodnak vagy a "férfinek a házban", akiben csak az apját látod, mert az nem egészséges egyikőtöknek se.

Kicsit lépj hátrébb két lépést és ne irigykedj folyton az exeddel foglalkozva, hanem lásd meg azt, ami jó az életedben. Ha nyitottabb, kiegyensúlyozottabb leszel, társ is lesz. Tedd meg apránként, ami ehhez kell szerinted.

2020. dec. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Jesszus....szegény ! Sajnálom !!! Nem vsgy rossz anya kicsit sem de passzold akkor le a gyereket az apjának !!!! Vicc hogy egy férfi leléphet, megcsalhat, mindegy hogy nem foglalkozik a gyerekkel soha semmiért nincs “lenezve” bármit megtehet nek ítéli el senki mert ő “pasi”.. ha egy nő meg csak fel napra odaadja a gyereket sz anyjának raadasul egeszsegugyi dolog miatt már mekkora sz*r.....

el ne hidd hogy rossz vagy !!!!

2020. dec. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem legyél büszke magadra!Jó anya vagy.Szar dolog elvált nőként egy túlkompenzáló apával szembe jónak tűnni.Pár év múlva majd a gyereked is megérti, hogy azért mert fél napig mindent lehet az nem egyenlő a mindig ott van ha baj vannal.Tudom, nehéz addig kibírni.Ami a társkeresést illeti.Ne szégyeld, hogy fent vagy, legyél is fent! Igenis keresd a párod, gondolom nem vagy még olyan idős, hogy esélytelen legyen.Tudom nem vigasz, de nem csak egyedülálló anyákat használnának szexre, aztán hajtanának el.Sok a ramaty, házasságból kikacsintgató pasi.Nem szabad feladni, előbb utóbb találsz magadnak megfelelő férfit aki mellett boldog lehetsz.Kívánom neked a legjobbakat!

Kitartás

2020. dec. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

Nem megy az életed semmilyen irányba. Olyanba megy, amerre TE magad mész. Amíg ezt nem ismered fel, addig csak várod a "majd eljön a csodát". De eljönni nem fog. Önsajnálat helyett kőkemény munka és őszinteség magaddal szemben, az segít. A rinya nem. Azt eddig próbáltad, nem jött be. Most vállald a felelősséget és változtass! Az hátha bejön végre!


"A gyerekem kellene lennie az egyetlen mentsváramnak, az egyetlen jónak ebben a világban, de nem az."


Nem, nem kéne annak lennie és nem is az. Egy ember, aki lehet épp akkora paraszt lesz, mint az apja volt. Genetika és annak az egyvelege, hogy mit engedsz meg neki. Ha az 5 évesem azt mondja nekem, hogy dögöljek meg, akkora pofont kap helyben, hogy a fal adja a másikat. Te meg sírsz rajta, ahelyett, hogy nevelnéd.


A konklúzió adott: azzal lehet így beszélni, aki hagyja. Gondolkodj el rajta!

2020. dec. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
6-os lehet, hogy kicsit nyers, de nagyon igaza van.
2020. dec. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
22%

Nem feltétlenül van igaza, sajnos az én gyerekem is hajlamos így beszélni velem és viszonyulni hozzám, jelentem, a pofon (több és nem csak kis legyintés) SEM vált be. Arra jó volt, hogy még jobban utáljon. Azt gondolom, nem kell részleteznem, hogy az ennél szelídebb módszerek mennyire voltak hatékonyak... Elég rosszul érzi magát ez a szerencsétlen nő, ne rúgjunk már bele még egyet ilyen okosságokkal.

Kérdező, sovány vigasz, tudom, de mindig van lejjebb. Nekem munkám sincs, nem is lesz már. Élünk, ameddig a származási családom tagjai élnek, aztán ennyi volt... A férfiaknak meg tényleg nem kell ürítésnél többre kisgyerekes nő. Nagy részüknek még arra sem. Szexpartnert sem tudok találni. Miért is akarnának minket, amikor van egy rakás gyerektelen nő?!

2020. dec. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

8


Ne légy ennyire negatív! Mennyi mozaikcsalad van!Azok is működhetnek jól ha megfelelőek egymásnak a felek,ha mindenki energiát tesz bele.Biztos nem könnyű,de azért nem is lehetetlen gyerekkel párt találni.A munkahelyet nem tudom miért írod.Ha a mostani válság miatt, akkor legalább az legyen benned hogy jövőre már jobb lehet.Ne legyél borúlátó,a lent után felfelé vezet az út.

2020. dec. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
35%
8-as teljesen igazad van. Ettől a negatív, mérgező fröcsögéstől biztos jobban fogja érezni magát!
2020. dec. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!