Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi az a korhatár férfiakná...

Mennyi az a korhatár férfiaknál,amíg érdemes,észszerű gyermeket nemzeni?

Figyelt kérdés

2020. dec. 22. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Egyik osztálytársam (17 volt, mikor erről beszéltünk) apja akkor volt 70+. Mondta, hogy túl sok közös nincs bennük. Tehát 50 körül, első gyereket főleg már lehet, hogy nem ésszerű, de ez emberfüggő. Meg ha akkor adódik úgy, vagy akkor jön össze, akkor sincs semmi. Gazdag vénemberként egy fiatal csitrinek, aki csak a pénzért van vele, gyereket csinálni hülyeség, de ha úgy házasodik, hogy ekkorra sikerül, akkor csak a kor miatt nem mondanék le a gyerekről.
2020. dec. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
0 NULLA
2020. dec. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen,szerintem is az 50 már nagyon határeset.
2020. dec. 22. 15:53
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
37,mindkét nemnél.
2020. dec. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik kollégám már elmúlt 50. Nemrég született gyereke és nagyon örül.
2020. dec. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Lekri ***** válasza:
89%
Baráti körben 64 éves új apuka rendkívül boldog a párjával és 6 hónapos kisfiával együtt. Beleszeretett egy fiatal nőbe, az gyereket akart, bevállalta érte. Miért kellene bármilyen határt húzni? Mindenkinek szíve joga eldönteni. Különben a későn született gyerekek nagyon okosak szoktak lenni.
2020. dec. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Fricu1 ***** válasza:
35%

A gyerekvállalás felelősség.

Lehet bármennyi pénzed, az nem neveli fel a gyereket helyetted.

Most sok gazdag és/vagy híres 70 körül csinál gyereket (állítólag...) fiatal párjának.

Aki 50 felett vállal gyereket, az jó eséllyel már nem látja érettségizni, nem fog unokázni.

Az a gyerek félig árván nő majd fel. Joga van mindkét szülőjével felnőni.

Legkésőbb 40-ig be kell fejezni a gyerek projektet. Legkésőbb!

Tudom, ma 30 alatt senki nem szül - de rosszul teszik.

Én idő, önmegvalósítás és hasonló divat-baromságok.

Csakhogy a biológiát nem lehet becsapni, kicselezni. Egyre több a császár, a veszélyeztetett terhesség, a fejlődési rendellenesség.


50 feletti és örül a gyereknek? Akkor is örül majd, amikor a szalagavatón leültetik, mint nagypapát? 68-lesz, ha lesz. 3 éve nyugdíjas!

Hogy megy vele túrázni, vadvízi evezésre, jumpingolni?

Jó, ha még meg tudja tanítani biciklizni, úszni.

Neki már unokázni kellene!

63 vagyok, hidd el tudom mit beszélek. 3 gyerek, 3 unoka. A legidősebb 12, tehát 51 voltam, mikor született.

Ma még futkorászok körülöttük, tanítom őket lőni, megyünk sétálni, bringázunk de 10 év múlva már nem fogok. A kisunoka akkor még csak 11 lesz!

És ez így van jól. Megy vele majd az apja.

Mindennek meg van a maga ideje.

2020. dec. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
26%
Nőknél a várható átlagos élettartam 80 év,férfiaknál 72... [link]
2020. dec. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
90%

Elmúltam 50, és most lettem apa. Nem a kor számít hanem az egészségi állapot és az egzisztencia. Láttam roncs 40-eseket, sőt összeesett és meghalt 30-asokat akik túlhajszolták maguk. Mai világban az "előbb az ól aztán a malacok" elv érvényes. A gyerekvállalás, ahogy az életkor is, emiatt egyre jobban kitolódik. Egy anyagilag stabilan megalapozott családba 50 feletti férfinál is jöhet a gyerek, pláne ha a nő csak 30. Mai gyerekeknek kamaszkorig van feltétlen szükségük szülőkre, mert sokkal korábban érnek. Persze ez így durván hangzik, de nézzük meg a sok válást. Ott érdekes, nem megy sivalkodás, hogy mennyit tud vele foglalkozni a gyerek apja. (akit fél évente ha lát mert az anyjával nyomorognak)

Az jobb mikor az 55 éves "gyerek"-nek kell gondoznia a 80 éves szülőt? Aki 80 évesen akár fizikailag még jobb egészségi állapotban is van mint az 55 éves fia?! Csak mert ilyen példát is tudok.

Más: olvastam valahol hogy egészséges idős férfiak spermája érettebb. Hogy ebben mennyi a konteo nem tudom, de a biblia és az ókori szövegek is egyetértenek benne, hogy az idős korban nemzett "legkisebb fiú" viszi legtöbbre. Tán több idő és több szeretet jut nekik a rohangáló életmód hiánya miatt. Szóval csak hajrá!

2020. dec. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
2020. dec. 27. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!